Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Кремль хитрує стосовно України

  • Дмитро Тимчук

   Народний депутат України (Народний фронт)

  • Розсилка
  Зелені чоловічки Путіна - Кремль хитрує стосовно України
  Зелені чоловічки Путіна
  Фото: EPA/UPG

  Росіяни готові передати Україні хіба що купу металобрухту з Криму

  Президент Росії Володимир Путін заявив про готовність Москви передати Україні зброю і військову техніку, яку Збройні сили України залишили в Криму, коли покидали окупований півострів. Процес передачі був заморожений невдовзі після незаконної анексії, українській армії повернули лише невелику частину техніки, і потім російське керівництво тему не коментувало.

  Навесні 2014 року, коли Україна вела переговори з росіянами, щоб вивести свої війська з Криму, про те, щоб вони передали військову техніку і озброєння - як кораблі ВМС України, так і техніку військ нашої берегової охорони - ми підтримували зв'язок із українськими офіцерами, які брали участь у переговорному процесі. І вони говорили, що росіяни масово і навмисне виводять цю техніку з ладу, оскільки тоді, мабуть, була установка передати якщо не все, то основну частину. Але потім вони передали нам мізерну частину техніки, після чого переговори застопорилися і просто затихли.  А тепер виникає питання: три з половиною роки вся ця техніка мало того, що відразу виводилася з ладу, так ще й була не на консервації, не на збереженні, а фактично стояла під відкритим небом – і в якому вона зараз стані? Не виключено, що на відновлення цієї техніки нам потрібно буде витратити колосальні кошти. У цьому випадку, боюся, якщо росіяни нам все-таки готові щось передати, то мова йде не більш ніж про купу металобрухту, яка має сумнівну цінність.

  Друге питання – чому саме зараз, три з половиною роки згодом, Путін про це згадав? Особисто я це пов'язую з тими позовами, які Україна зараз готує щодо Криму. Очевидно, логіка Москви наступна: є майно української армії, яке залишилося в Криму, ми його передамо, воно нам даром не потрібне; а ось що стосується всього іншого – цивільної інфраструктури, промислових підприємств тощо, то це вже власність кримчан, які на «референдумі» у березні 2014 року висловилися за входження до складу Росії. Думаю, що тільки логіка така.

  А наша прокуратура зараз дуже потужно працює за цими позовами щодо Криму в різних судових інстанціях. У Мін'юсті в статусі заступника міністра юстиції є уповноважений якраз зі збору доказів злочинів Росії в Криму, на окупованих територіях. І збір таких даних йде досить потужно.

  Росіяни, безсумнівно, про це знають. І реагують.

  Джерело: Апостроф

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Єпископ Євстратій (Зоря)
  Єпископ Євстратій (Зоря)

  Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  Ігор Луценко
  Ігор Луценко

  Народний депутат, «Батьківщина»

  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Костянтин Боровой
  Костянтин Боровой

  Російський політик

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ