Кремль хитрує стосовно України

  • Дмитро Тимчук

   Народний депутат України (Народний фронт)

  • Розсилка
  Зелені чоловічки Путіна - Кремль хитрує стосовно України
  Фото: EPA/UPG
  Зелені чоловічки Путіна

  Росіяни готові передати Україні хіба що купу металобрухту з Криму

  Президент Росії Володимир Путін заявив про готовність Москви передати Україні зброю і військову техніку, яку Збройні сили України залишили в Криму, коли покидали окупований півострів. Процес передачі був заморожений невдовзі після незаконної анексії, українській армії повернули лише невелику частину техніки, і потім російське керівництво тему не коментувало.

  Навесні 2014 року, коли Україна вела переговори з росіянами, щоб вивести свої війська з Криму, про те, щоб вони передали військову техніку і озброєння - як кораблі ВМС України, так і техніку військ нашої берегової охорони - ми підтримували зв'язок із українськими офіцерами, які брали участь у переговорному процесі. І вони говорили, що росіяни масово і навмисне виводять цю техніку з ладу, оскільки тоді, мабуть, була установка передати якщо не все, то основну частину. Але потім вони передали нам мізерну частину техніки, після чого переговори застопорилися і просто затихли.  А тепер виникає питання: три з половиною роки вся ця техніка мало того, що відразу виводилася з ладу, так ще й була не на консервації, не на збереженні, а фактично стояла під відкритим небом – і в якому вона зараз стані? Не виключено, що на відновлення цієї техніки нам потрібно буде витратити колосальні кошти. У цьому випадку, боюся, якщо росіяни нам все-таки готові щось передати, то мова йде не більш ніж про купу металобрухту, яка має сумнівну цінність.

  Друге питання – чому саме зараз, три з половиною роки згодом, Путін про це згадав? Особисто я це пов'язую з тими позовами, які Україна зараз готує щодо Криму. Очевидно, логіка Москви наступна: є майно української армії, яке залишилося в Криму, ми його передамо, воно нам даром не потрібне; а ось що стосується всього іншого – цивільної інфраструктури, промислових підприємств тощо, то це вже власність кримчан, які на «референдумі» у березні 2014 року висловилися за входження до складу Росії. Думаю, що тільки логіка така.

  А наша прокуратура зараз дуже потужно працює за цими позовами щодо Криму в різних судових інстанціях. У Мін'юсті в статусі заступника міністра юстиції є уповноважений якраз зі збору доказів злочинів Росії в Криму, на окупованих територіях. І збір таких даних йде досить потужно.

  Росіяни, безсумнівно, про це знають. І реагують.

  Джерело: Апостроф

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Ігор Романенко
  Ігор Романенко

  Екс-заступник голови Генштабу ЗСУ

  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ