Кремль хитрує стосовно України

  Росіяни готові передати Україні хіба що купу металобрухту з Криму
  Президент Росії Володимир Путін заявив про готовність Москви передати Україні зброю і військову техніку, яку Збройні сили України залишили в Криму, коли покидали окупований півострів. Процес передачі був заморожений невдовзі після незаконної анексії, українській армії повернули лише невелику частину техніки, і потім російське керівництво тему
  • Дмитро Тимчук

   Народний депутат України (Народний фронт)

  • 14 Сiчня, 07:17
  • Розсилка
  Зелені чоловічки Путіна
  Фото: EPA/UPG
  Зелені чоловічки Путіна

  Росіяни готові передати Україні хіба що купу металобрухту з Криму

  Президент Росії Володимир Путін заявив про готовність Москви передати Україні зброю і військову техніку, яку Збройні сили України залишили в Криму, коли покидали окупований півострів. Процес передачі був заморожений невдовзі після незаконної анексії, українській армії повернули лише невелику частину техніки, і потім російське керівництво тему не коментувало.

  Навесні 2014 року, коли Україна вела переговори з росіянами, щоб вивести свої війська з Криму, про те, щоб вони передали військову техніку і озброєння - як кораблі ВМС України, так і техніку військ нашої берегової охорони - ми підтримували зв'язок із українськими офіцерами, які брали участь у переговорному процесі. І вони говорили, що росіяни масово і навмисне виводять цю техніку з ладу, оскільки тоді, мабуть, була установка передати якщо не все, то основну частину. Але потім вони передали нам мізерну частину техніки, після чого переговори застопорилися і просто затихли.  А тепер виникає питання: три з половиною роки вся ця техніка мало того, що відразу виводилася з ладу, так ще й була не на консервації, не на збереженні, а фактично стояла під відкритим небом – і в якому вона зараз стані? Не виключено, що на відновлення цієї техніки нам потрібно буде витратити колосальні кошти. У цьому випадку, боюся, якщо росіяни нам все-таки готові щось передати, то мова йде не більш ніж про купу металобрухту, яка має сумнівну цінність.

  Друге питання – чому саме зараз, три з половиною роки згодом, Путін про це згадав? Особисто я це пов'язую з тими позовами, які Україна зараз готує щодо Криму. Очевидно, логіка Москви наступна: є майно української армії, яке залишилося в Криму, ми його передамо, воно нам даром не потрібне; а ось що стосується всього іншого – цивільної інфраструктури, промислових підприємств тощо, то це вже власність кримчан, які на «референдумі» у березні 2014 року висловилися за входження до складу Росії. Думаю, що тільки логіка така.

  А наша прокуратура зараз дуже потужно працює за цими позовами щодо Криму в різних судових інстанціях. У Мін'юсті в статусі заступника міністра юстиції є уповноважений якраз зі збору доказів злочинів Росії в Криму, на окупованих територіях. І збір таких даних йде досить потужно.

  Росіяни, безсумнівно, про це знають. І реагують.

  Джерело: Апостроф

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ