Сергій Фурса Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

Дев’ятий пакет санкцій проти Росії. ЄС – ОСББ, в якому живе забулдига Орбан

«Будинок інтелігентний, але на першому поверсі живе забулдига Орбан»
фото з відкритих джерел

Уявіть, що ви потрапили до чату ОСББ і там 27 осіб

ЄС погодив допомогу Україні у 18 млрд доларів на 2023 рік. Довго узгоджував, але зробив це.

ЄС довго намагається домовитися про дев’ятий пакет санкцій для Росії. І поки що не домовився?

Чому?

Уявіть, що ви потрапили до чату ОСББ і там 27 осіб. І вам треба пофарбувати стіну, утеплити під'їзд або просто вибрати горщик для кактусу і зробити це так, щоби погодилися всі. Уявили? Тихий жах.

Але в ЄС все трохи краще. Начебто. Будинок інтелігентний. І лише на першому поверсі живе забулдига, якому квартира дісталася у спадок. І він переїхав туди, припустимо, із Сизрані. Із Сизранських угорців він. І виселити його не можна. Можна вимкнути опалення. Можна не давати гарячої води. Але виселити не можна. І цей забулдига «баба Яга проти». Ще й тому, що йому доплачує забудовник, який давно хоче збудувати на місці вашого будинку офісний центр газової компанії. І постійно намагається внести смуту. І не дати будинку написати колективну заяву до прокуратури на цього забудовника.

Але забулдига собі на умі, тому він завжди псує всім нерви. Але до кінця не йдеться. Бо без гарячої води жити погано. І без опалення. Особливо взимку. І хоче він і в будинку жити, у теплі, і конверти від забудовника одержувати. А отже, треба йому створювати максимально багато шуму. Для забудовника Торгуватися із сусідами. Але завжди погоджуватись. Щоб не провести зиму у холоді.

Ось такий чудовий сусід. Орбан із Угорщини.

У результаті він довго блокує пакет допомоги Україні. Але зрештою зміг виторгувати собі частину грошей ЄС, які йому заблокували за погану поведінку. І нарешті підтримав, що дозволило забезпечити консенсус. Ви можете собі уявити, як забулдига може псувати обстановку в під'їзді. І ось у Орбана проблема з верховенством права та корупцією. Гроші йому блокують за це. А він блокує важливі для ЄС ініціативи. І тут Україна просто попадає під руку. Та ще й Путіну приємно. Це важливо для конверту.

Те саме і з санкціями. «Баба Яга проти», бо Орбану хочеться, щоб його попросили. І це дозволить йому виторгувати ще трохи грошей. Від ЄС. І показати Путіну, що «Батя я намагаюся» і заслужив конвертик.

У результаті Угорщина завжди голосує. Тому що залежність економіки Угорщини від ЄС значно вища, ніж від грошей Путіна. Нехай останні дозволяють Орбану купувати популізмом дешеву популярність. Але без грошей ЄС все звалиться. І Орбан це знає.

Тож буде дев’ятий пакет санкцій. Трохи пізніше. Коли знову закінчиться торгівля Орбана.

Так, для всього будинку було б непогано такого сусіда виселити. Але немає у документах цього кооперативу такого правила. І виселити не можна. Він може лише сам виїхати. Та не буде. Бо гроші.

Читайте також: Ігри в ембарго. Росія зароблятиме на нафті попри санкції
Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: