Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Така «зелена» енергетика це вже відверте зло для держави

  • Андрій Герус

   Представник президента в Кабміні

  • Розсилка
  Така «зелена» енергетика це вже відверте зло для держави

  Ахметов - бізнесмен, а державні інтереси мали би відстоювати прем`єр, президент, депутати. Чи відстоюють?

  На фото інформація про енергетичні потужності (зелена колонка) та споживання (синя колонка) станом на 2014 рік.

  Як бачимо, на Півдні, а це Дніпровська енергетична система та Південна енергетична система, потужності вже суттєво перевищували споживання електричної енергії. З того часу поставки е/е в Крим припинені, отже, надлишок е/е на Півдні ще збільшився.

  Але 90% наших «зелених» вітра та сонця продовжують будуватись на Півдні, просто тому що там власникам електростанцій можна більше заробити. Незважаючи на те, що там державі це НЕ ПОТРІБНО.  Дефіцит потужності є на Півночі (Пінічна система, Центральна система), але там якраз нічого не будується. Звичайно, були пропозиції, щоб стимулювати нові потужності там, де є дефіцити (законопроект Войціцькоі 8449-5), але ж кому цікавий державний інтерес, якщо більше заробити можна на Півдні?

  Там же на Півдні недавно ДТЕК Ахметова запустив сонячну станцію 250 МВт (по найвищому у світі зеленому тарифу), також будує там же ще понад 500 МВт. На ці сонячні станції не тільки сонячні панелі закуповуються із Китаю (валюта із України в Китай), але кажуть, навіть приїжджали китайські будівельно-монтажні бригади, щоб станцію збудувати. Робочих місць для українців ці сонячні станції дають майже нуль, але ось «зелені» тарифи платити ми всі маємо.

  Там же поряд у Запоріжжі знаходиться титано-магнієвий комбінат. Електроенергія для нього займає 42% у собівартості. Колись він будувався із розрахунку на те, що в країні є дешева атомна е/е, є українське вугілля по українській ціні. А тепер ми маємо Роттердам+ та найвищі у світі зелені тарифи. А також 50 млрд грн у рік, які додатково лягають на промислових споживачів через перехресне субсидіювання тарифів. Завод, скоріш за все, скоро стане банкрутом, він не розрахований на роботу у таких умовах. На заводі працює 3500 чол.

  Якщо чесно, то така «зелена» енергетика це вже відверте зло для держави, яке принесе нам багато проблем у майбутньому. І це навіть безвідносно до того, будується там Ахметов, чи наші політики заради свого піару дають можливість західним компаніям збирати із бідних українців найвищі у світі «зелені» тарифи. Хоча, звичайно, не помічати закономірності, де Ахметов - там найвищі тарифи, було б дуже наївно. Але Ахметов - бізнесмен, а державні інтереси мали би відстоювати прем`єр, президент, депутати. Чи відстоюють?

  Джерело: блог Андрія Геруса

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Павло Казарін
  Павло Казарін

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ