рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  За кого воюватимуть особи з подвійним громадянством?

  • Олег Тягнибок

   Голова політичної партії Всеукраїнське об`єднання «Свобода»

  • Розсилка
  За кого воюватимуть особи з подвійним громадянством?

  Сьогодні дозволимо подвійне громадянство - завтра Путін заявить цілому світові, що на Донбасі й в Криму захищає своїх громадян від нападів уявних «фашистів»

  Уряд узявся за запровадження в Україні подвійного громадянства. Готують цілі концепції й тішаться, що вже «дозріли» до такого рішення.

  Передбачаю, аргументуватимуть це чергове ґвалтування Конституції як не «загальноприйнятою світовою практикою», то «досвідом цивілізованих країн світу». Відтак відразу нагадую: у цивілізованих країнах немає ані війни, ані сепаратистських кубел по всьому кордону, ані світової першості за рівнем корупції. А в Україні є. І саме тому подвійне громадянство для нас - взагалі не на часі.

  Сьогодні дозволимо - завтра Путін заявить цілому світові, що на Донбасі й в Криму захищає своїх громадян від нападів уявних «фашистів». Спробуйте тоді заперечити - матиме всі аргументи. Зокрема і для того, щоб поширити свою агресію на всю Україну.

  А раптом воєнний стан? Яку позицію займуть біпатриди? Підуть воювати? Куди будуть сплачувати податки?

  А корупціонери? Сьогодні вкрав, завтра, якщо спроможуться, відкриють справу, а післязавтра - він за тисячі кілометрів, у тій країні, законодавством якої не передбачена видача власних громадян. І шукай тоді вітра в полі.

  Що вже й казати про ситуацію у прикордонні. Три дні тому, 13 жовтня, сотні людей з подвійним українсько-угорським громадянством перевезли з України в Угорщину для голосування на місцевих виборах. Та сама схема була зафіксована і на парламентських виборах минулого року - тисячі українців голосували за партію Орбана (прем‘єра Угорщини, що домагається автономії для Закарпаття, очевидно, з метою приєднання цієї області до своєї країни в майбутньому).

  Тож, підсумовуючи, виникає єдине запитання: навіщо владі все це? Показати видимість бодай якоїсь роботи? Чи гарантувати собі ж можливість уникнути покарання, якщо натворять злочинів і не зуміють цього приховати? В інереси українців не вписується ні перше, ні друге. Зате і те, й інше загрожує державі новими проблемами.

  Джерело: блог Олега Тягнибока

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Валентин Бадрак
  Валентин Бадрак

  Директор аналітичної організації «Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння»

  Юрій Луканов
  Юрій Луканов

  Журналіст

  Юрій Гаврилечко
  Юрій Гаврилечко

  Співзасновник «Української фабрики думки»

  Петро Кралюк
  Петро Кралюк

  Проректор Острозької академії

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ