Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Телефонні шахраї опанували нову техніку крадіжки коштів з банківських карток

  • Іван Вербицький

   Спортивний журналіст

  • Розсилка
  Шахраї мають доступ до баз з інформацією про клієнтів банків? - Телефонні шахраї опанували нову техніку крадіжки коштів з банківських карток
  Шахраї мають доступ до баз з інформацією про клієнтів банків?

  #Яклоха, або як я відчув себе Віктором Федоровичем

  Отримав вчора на телефон повідомлення: «10.02.2019 оплата покупки з Вашої картки на суму 1282.11 UAH успєшно зарезєрвірована. Інфо/довідка +38(044)227-38-00; +38(094)142-28-09» (цитата дослівна з латиниці).

  Сполошився. З двох причин. По-перше, нещодавно справді робив замовлення через інтернет-магазини. Але не на такі суми. По-друге, підозрював, що карткою могла скористатися дружина :)

  Тому телефоную за вказаним київським номером. Чоловічий голос, який представився «оператором Василем Калашніковим», перепитав, чи точно я нічого не замовляв. Певну довіру, що то не розвод, викликала фраза: «На вас також зареєстрована картка Укрсиббанку». Справді.

  Потім «оператор Василь» почав виймати з мене дані. Спершу запитав, яка приблизна сума мала бути на рахунку. Термін дії картки. Я сказав. Але найбільше зганьбився, коли продиктував три останніх цифри на стрічці на звороті. До того «Василь» теж внушив довіру тим, що назвав перші чотири. Мене не зупиняло навіть те, що коли я чого не розумів, «Василь» матюкався :)  Що мене сполохало, так це запитання: «У вас кодове слово «дівоче прізвище матері?» - «Не пам'ятаю, мабуть» - «А назвіть його». Після того вибив телефон, швидко вдягнув куртку і побіг до найближчого банкомату знімати всі гроші, поки їх звідти не збрили. Звичайно, паралельно набрав номер довідки «Укрсоцбанку», проте робот там надто довго розповідав про цифри для переходів, божевільні акції і пропонував змінити картку з «Юнікредіту», який перестав існувати в Україні, на «Альфабанк».

  Врешті, з живим оператором зв'язався майже перед найближчим банкоматом. Картку успішно заблокували. Гроші там залишилися недоторкані. Саме в цю мить «оператор Василь» перетелефонував ще раз. Усвідомивши, що його розсікли, видав: «Іді в п..., б...» і номер заблокував.

  Перевівши подих, передав контакти «оператора Василя» в Нацполіцію і потішив Oleksandr Zaslavskyi. Заслужено з мене покепкувавши, він зателефонував «Василю» сам. Запис тієї розмови презентую :)

  І що важливо. Судячи з того, що «оператор Василь» сказав про іншу картку мені і виявив, що картки за тим номером, який видумав Олександр немає, у нього є якась база. З її допомогою вдається бути переконливим і вміло розводити таких лушпінів, як я :)))

  Джерело: блог Івана Вербицького

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Ірина Геращенко
  Ірина Геращенко

  Народний депутат України, віце-спікер

  Тарас Чорновіл
  Тарас Чорновіл

  Журналіст, політичний діяч

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ