Президент нагородив орденом українку, яка отримала математичного «Нобеля»

Президент нагородив орденом українку, яка отримала математичного «Нобеля»
Марина В’язовська здобула найпрестижнішу нагороду для математиків
фото: nauka.ua

Зеленський підписав указ про нагородження орденом «За заслуги» I ступеня Марини В’язовської

Президент Володимир Зеленський підписав указ про нагородження орденом «За заслуги» I ступеня Марини В’язовської – українського математика, яка цьогоріч стала лауреаткою медалі Філдса. Про це глава держави сказав у своєму традиційному зверненні до українців.

«Сьогодні я підписав указ про нагородження орденом «За заслуги» I ступеня Марини В’язовської – українського математика, яка цьогоріч стала лауреаткою медалі Філдса. Це дуже вагома і престижна відзнака. Її називають Нобелівською премією з математики. Українка, пані В’язовська стала другою жінкою за всю історію премії з 1936 року, яка виграла цю медаль. Їй вдалося розв’язати задачу про пакування сфер у восьмивимірному просторі. Як відзначають науковці, Марина В’язовська запропонувала дуже сильні ідеї і допомогла вирішенню також пов’язаних задач», – заявив президент.

Зеленський подякував Марині В’язовській за те, що допомагає всім українцям захищати нашу свободу і незалежність.

«Сьогодні я хочу подякувати пані Марині. Подякувати не тільки за її роботу, за дуже потужний математичний результат, а ще за те, що вона допомагає всім нам, всім українцям захищати нашу свободу і незалежність. Зокрема, і під час вручення медалі Філдса на Світовому конгресі математики у своїй промові пані Марина говорила про Україну, про війну Росії проти нашої держави, про злочини російських окупантів», – сказав глава держави.

Нагадаємо, українка отримала нагороду за розв'язок задачі з пакування куль у восьмивимірному просторі. Вона довела, що решітка Е₈ є найщільнішим способом пакування однакових сфер у восьми вимірах, а також зробила внесок розв'язок пов'язаних задач та задач з інтерполяції в аналізі Фур'є.

Раніше загальні збори Національної академії наук (НАН) України за результатами таємного голосування прийняли рішення щодо виключення зі складу Академії окремих її членів. Йдеться про іноземних членів НАН – російських та білоруських науковців, які підтримали повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Також йдеться про членів Академії, які співпрацюють із державою-агресором та перебувають наразі на тимчасово окупованих територіях в Криму та на Донбасі, а також за кордоном.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: