Рівень знань школярів стрімко падає: експерти назвали один із «найслабших» предметів

Рівень знань школярів стрімко падає: експерти назвали один із «найслабших» предметів
Цьогорічні результати порівнювались із завданнями ЗНО за попередні роки
фото з відкритих джерел

Не дивлячись на можливість користуватись додатковими матеріалами, результати погіршились

Аналіз виконання завдань Національного мультипредметного тесту показав проблеми учнів з розв’язанням типових задач з математики. Відповідні результати опубліковані в офіційному звіті Українського центру оцінювання якості освіти.

УЦОЯО зазначив, що показники завдань погіршилися, у порівнянні з відповідними показниками завдань ЗНО за попередні роки.

«Завдання на визначення нуля функції за наведеним рисунком у 2020 році виконали понад дві третини учасників, а цьогоріч – менше половини. Завдання з короткою відповіддю на перевірку фінансової грамотності учасників, що передбачало знаходження відсотків від числа, у 2020 р. виконали 60% тестованих, а цьогоріч аналогічне завдання з вибором правильної відповіді з п’яти запропонованих – лише 53,6%. Завдання з розгорнутою відповіддю на побудову осьового перерізу циліндра та визначення кута між діагоналлю цього перерізу й площиною основи у 2021р. виконали більш як 40% учасників, а у 2023 р. лише 38% правильно визначили утворення циліндра як результат обертання квадрата навколо його сторони», – зазначили експерти.

УЦОЯО додав, що найбільші складнощі у школярів викликало завдання із комбінаторики, у якому потрібно було визначити кількість варіантів формування комплекту книг для переможця олімпіади, використавши комбінаторне правило множення та двічі формулу для обчислення кількості комбінацій. Правильну відповідь надали лише 12,7% тестованих.

Крім того, цього року учасники тестування мали змогу користуватися довідковими матеріалами для виконання значної частини завдань, проте все одно результати виявилися гіршими за попередні показники.

Нагадаємо, у школах пропонують проводити психологічні хвилинки. Вони повинні зняти стрес та налаштувати учнів на урок. Зазначається, що війна критично впливає на стан психологічного здоров'я учасників освітнього процесу та безпосередню організацію навчання.

Читайте також: Нардепка розповіла, як їй доводиться захищати сина від російської мови

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: