рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Міжнародний скандал через спробу призначити Саакашвілі. Президент Грузії зробила спеціальну заяву (повний текст)

  • Розсилка
  Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що є неприйнятним і незрозумілим з боку украінського уряду обрати громадського діяча, злочинна діяльність якого визнана не лише у суді Грузії, а й у Європейському суді з прав людини - Міжнародний скандал через спробу призначити Саакашвілі. Президент Грузії зробила спеціальну заяву (повний текст)
  Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що є неприйнятним і незрозумілим з боку украінського уряду обрати громадського діяча, злочинна діяльність якого визнана не лише у суді Грузії, а й у Європейському суді з прав людини

  Саломе Зурабішвілі заявила, що призначення Саакашвілі віце-прем'єром України викликає дефіцит довіри до України

  Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що призначення експрезидента країни Михайла Саакашвілі віце-прем'єром України викликає дефіцит довіри між двома країнами. Про це йдеться в заяві президента Грузії.

  Саломе Зурабішвілі зазначила, що Саакашвілі заочно засуджений в Грузії, а його можливе призначення на високу посаду в Україні викликає тривогу.

  Повний текст заяви президента Грузії

  Грузія та Україна є близькими стратегічними партнерами. Наша співпраця базується на багатовіковій дружбі та повазі, наших спільних інтересах та прагненнях. Проте наша країна-партнер зараз розглядає кандидата на високу політичну посаду, якого судами усіх трьох інстанцій Грузії визнали винними. Слід зазначити, що це природно спричинило занепокоєння уряду Грузії та суспільства.

  Як глава держави, я добре знаю, що втручання у внутрішні справи та кадрову політику іншої держави неприпустиме у міжнародних відносинах. Однак також є неприйнятним і незрозумілим з боку украінського уряду обрати громадського діяча, злочинна діяльність якого визнана не лише у суді Грузії, а й у відповідному рішенні Європейського суду з прав людини.

  Не кажучи вже про те, що його звинувачують у тяжких корупційних злочинах.

  Усі, хто поважає історію наших країн і найважчий шлях, який ми пройшли разом, і ті, хто піклується про майбутнє нашої стратегічної дружби, стурбовані нинішньою ситуацією. Серед них я особисто - президент Грузії, і зі мною - більшість суспільства. Тільки ті, хто хоче розірвати непохитну дружбу між Грузією та Україною, можуть бажати такого розвитку подій.

  Я виступаю лише в інтересах держави, адже Україна та Грузія поділяють не лише багатовікову дружбу та взаємоповагу, але й незалежність, здобуту в недавньому минулому, спосіб побудови держави та спільні цілі: членство в ЄС та НАТО, економічні плани, транспортний потенціал Чорного моря. Зміцнення співпраці та посилення регіонального співробітництва є ще важливішим в контексті виклику коронавірусу. Найголовніше, що об’єднує грузинів та українців, - це наша солідарність та спільні зусилля щодо захисту територіальної цілісності та суверенітету, подолання конфліктів та окупацій. Неможливо уявити, що можуть здобути Грузія чи Україна, розділивши дороги та послабивши єдність.

  Особисто я не хочу думати, що такий варіант прийнятний. Я навіть не можу уявити, яка одна людина може бути настільки важливою, що Україна ставить на карту наші довгострокові відносини між нашими державами, нехтує наші інституції та ображає наше суспільство.

  Мені шкода, що сьогодні ми порушуємо навіть необхідну солідарність у протистоянні коронавірусу, яка зараз об'єднує практично весь світ. Мені шкода втраченого часу, коли нам - обом країнам - довелося працювати над спільними планами щодо НАТО та Європейського Союзу в Брюсселі.

  Мені шкода через відсутність довіри, яка вже виникла між нашими країнами, але я б хотіла помилитися і покластися на сподівання, що інтереси наших країн будуть більш цінними та захищеними, ніж вузькі політичні амбіції та розрахунки. Я сподіваюся, що спільне минуле, теперішнє та майбутнє наших братніх націй ніколи не будуть поставлені під сумнів.


  .png_58

  Як повідомив кореспондент «Главкома»Саакашвілі виступав перед фракцією «Слуга народу», але кількість прихильників суттєво не наростив. Саакашвілі тоді назвав пріоритетами своєї роботи скорочення впливу держави на бізнес і переговори з МВФ. За словами Саакашвілі, він знає американських політиків і входить в одну «Європейську народну партію» з Ангелою Меркель, а тому розраховує отримати більше грошей від МВФ.

  Напередодні Михайло Саакашвілі розповів про свої плани на посаді віцепрем’єра України.

  Раніше Саакашвілі заявив, що для нього велика честь отримати від президента Володимира Зеленського пропозицію стати віце-прем’єром уряду України з питань реформ. 

   


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ