Держава має співпрацювати з приватними школами операторів БПЛА – нардеп Костенко

Держава має співпрацювати з приватними школами операторів БПЛА – нардеп Костенко
За словами голови Незалежної асоціації шкіл безпілотників Ігоря Кравченка, військові центри могли б істотно зменшити собі навантаження і час підготовки, якби співпрацювали з приватниками
фото: depositphotos.com

«Приватні школи добре функціонують, але за рахунок в основному волонтерських фондів або спонсорів»

Держава має залучати приватні школи до навчання військових, зауважив Роман Костенко, секретар Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Про це йдеться у матеріалі про навчання військових.

У комітеті Верховної Ради з питань, нацбезпеки, оборони та розвідки стверджують, що більше опікуються виробництвом дронів, а питання навчання залишається за дужками.

Якщо від нового керівника Сил безпілотних систем Вадима Сухаревського надійде відповідна ініціатива (ред. залучення приватних шкіл), парламент його обов’язково підтримає.

«Приватні школи добре функціонують, але за рахунок в основному волонтерських фондів або спонсорів. Там є справжні професіонали, і це треба використовувати, держава має з цим співпрацювати. Ці питання потрібно вивчати у комплексі: десь держава повинна закривати, десь виробники, десь приватні школи, тільки тоді буде нормально функціонувати», – зазначив секретар комітету.

Виконавчий директор Центру підготовки пілотів БПЛА «Крук» Микита Гавриленко вважає, що непотрібно навіть окремих законів – достатньо підзаконних актів на рівні Кабміну. Наприклад, суміжний акт між Міноборони та Міносвіти.

«В ідеалі держава повинна замовляти у таких шкіл певну кількість та якість пілотів. Звісно, це все повинно робитися за суворими вимогами, узгоджувати програми, і фінансувати. Бо держава не здатна якісно навчити – без перебільшення – мільйони людей. І повинна це делегувати», – каже Гавриленко.

За словами голови Незалежної асоціації шкіл безпілотників Ігоря Кравченка, військові центри могли б істотно зменшити собі навантаження і час підготовки, якби співпрацювали з приватниками.

«Приватні школи могли б брати на себе підготовку людей з нуля – когось відсіювати, когось готувати далі. І тоді до військових центрів вони б приходили більш підготовленими та досвідченими, готовими до вищого рівня професійної підготовки та виконання конкретних завдань.

Про необхідність фінансової підтримки з боку держави говорить і представниця Благодійного фонду «Небесні очі» Катерина Черниш. На її думку, навчання операторів БПЛА – важлива функція, яку б мала на себе взяти держава, але цього поки що не сталося.

«Фінансова підтримка від держави найголовніший крок, який вона могла б зробити назустріч вже існуючій системі навчання. Ми все ще чекаємо, коли хтось озвучить хоча б проєкт державної програми з підтримки приватних шкіл. Нам вкрай потрібен конструктивний діалог між владою, волонтерами, армією та приватними школами з навчання операторів БПЛА, щоб кожен міг робити свою справу ще краще для нашої української Перемоги», – вважає Черниш.

Читайте також: Нова сторінка в історії воєн. Про збиття вертольотів дронами СБУ

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

«Друга світова вважається найбільш дослідженою, досі є живі свідки й реальні свідчення, і загалом обидві виглядають дуже подібними»
Чи можна порівнювати нашу війну з Другою світовою?
«Укрзалізниця» провела безпрецедентне підвищення тарифів влітку 2022 року, відразу на 70%, і відтоді економічна ситуація в Україні навіть покращилася
Гендиректор Федерації роботодавців оцінив наслідки підвищення тарифів «Укрзалізниці»
Іраклій Кобахідзе заявив, що американці мають вирішити, хто буде їхнім президентом
Війна в Україні завершиться, якщо Трамп стане президентом США? Прем'єр Грузії відповів
Вадим Гутцайт заявив, що МОК багато допомагав українським спортсменам та Україні
Вадим Гутцайт став на захист глави МОК, який допустив росіян на Олімпіаду
Літаки прибудуть в Україну цього року
F-16 почнуть діяти на фронті в Україні вже цього року – посол США
Чалий прокоментував знайдені уламки безпілотника біля Румунії
«НАТО грається з вогнем». Український дипломат попередив західних партнерів
Тільки за перше півріччя 2024 року прибуток «Укрзалізниці», згідно зі звітом, впав на 1,7 млрд грн
«Укрзалізниця» показала падіння прибутку, хоча обсяги перевезень ростуть – фінзвіт
Існує побоювання що дані, передані Росії та її союзникам, може становити загрозу національній безпеці Британії
На британських ядерних підводних човнах знайдено білоруський слід – The Telegraph
Фортифікаційні споруди на Донеччині, березень 2024 року
«Ворог змінює напрямок атак». Голова Донецької ОВА пояснив, чому багато фортифікацій зводяться лише тепер
Дата публікації новини: