рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Ексміністр фінансів про новий уряд та МВФ: нам так грошей не дадуть

  • Розсилка
  Транш МВФ наразі для України є «надзвичайно критичним», - Данилюк - Ексміністр фінансів про новий уряд та МВФ: нам так грошей не дадуть
  Транш МВФ наразі для України є «надзвичайно критичним», - Данилюк

  Данилюк нагадує, які закони має прийняти парламент, аби розблокувати програму фінансування

  Ексміністр фінансів, екссекретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк стверджує, що  без голосування двох законопроєктів - про ринок землі та неповернення націоналізованих банків колишнім власникам, МВФ не дасть Україні грошей. Про це він сказав в інтерв’ю «Главкому».

  «МВФ же бачить, що більшість в парламенті є, коли треба когось призначити. А коли доходить до шкурних питань – чомусь виникають питання», - зазначив Данилюк.

  Екссекретар РНБО наголосив, транш МВФ наразі для України є «надзвичайно критичним». «Треба розуміти, що є певні норми, нижче яких валютні резерви не можна опускати. І не тільки ж резерви мають значення, а й виплати по боргових зобов’язаннях, плюс фінансування додаткових видатків на медицину. Ситуація дуже непроста, і зараз точно не час, аби брати МВФ «на слабо», - пояснив Данилюк.

  Що ж до інших коштів, які МВФ виділяє країнам на боротьбу з коронавірусом та пом’якшення стресу для економік, то ексміністр економіки вважає, що гроші можуть виділити «в рамках програми RFI - але там обмеження щодо суми до  $1,5 млрд, без якихось особливих умов». «Або можна просто збільшити суму погодженої програми EFF та домовитись про спрямування частини траншу на покриття дефіциту бюджету», - запропонував свої варіанти Данилюк.

  Екссекретар РНБО про керівництво Нацбаку, що відіграє одну з головних ролей в історії стосунків з МВФ, говорить, що не бачить особистої зацікавленості Зеленського у тому, щоб когось змінювати, «але хтось, може, щось підказує». «Звичайно, незалежність Нацбанку для МВФ є критичною. Сама постановка питання зміни голови НБУ може вдарити по відносинах з Фондом, і я не розумію, нащо це нам», - підкреслив Данилюк.

  Як повідомлялося, уряд узгодив з МВФ фінальну версію законопроєкту про неповернення банків ексвласникам.

  Також фракція «Слуга народу» готова йти на поступки, аби на позачерговому засіданні можна було прийняти закон про землю.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ