Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Експерт: запустити новий ринок електроенергії з 1 липня є зобов’язанням України

  • Розсилка
  Впровадження європейського ринку дозволить Україні поступово синхронізуватися з енергоринком країн ЄС - Експерт: запустити новий ринок електроенергії з 1 липня є зобов’язанням України
  Впровадження європейського ринку дозволить Україні поступово синхронізуватися з енергоринком країн ЄС

  Новий ринок електроенергії посилить конкуренцію і гарантуватиме, що внутрішні національні виробники не будуть завищувати ціну, - Прокіп

  Своєчасний запуск нового європейського та конкурентного ринку електроенергії з 1 липня 2019 року є частиною міжнародних зобов’язань України. Про це в ефірі каналу «Наш» заявив експерт Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп.    «Це (новий ринок електроенергії, - ред.) є міжнародне зобов’язання України, імплементація європейського енергетичного законодавства. У нас з 1 липня повинна запрацювати нова модель ринку. Тобто, в першу чергу це є наше зобов’язання. Друге, що нам може дати в тих умовах інтеграція, коли ми почнемо цей ринок, - це певною мірою посилить конкуренцію, це гарантуватиме те, що внутрішні національні виробники, а у нас не так багато виробників, і вони мають велику частку, не будуть завищувати ціну».

  За словами експерта, наразі українська енергосистема синхронізована з російською, однак це несе значні ризики. Відповідно – впровадження європейського ринку дозволить поступово синхронізуватися з енергоринком країн ЄС. «Українська електроенергетична система синхронізована з системами Росії, Білорусі і Молдови. Це означає, що Росія як найбільший гравець забезпечує надійність цієї системи. У нас в 2014 році була ситуація, коли Росія відмовилася надавати технічну аварійну допомогу, і довелося відключати споживачів, були віялові відключення», підкреслив він.

   Нагадаємо, нещодавно міжнародне співтовариство висловило стурбованість гальмуванням запуску нового ринку електроенергії та закликає оперативно провести засідання Координаційного центру з впровадження нового ринку електроенергії.Про це йшлося в спільному листі Голови представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі, директора Європейського енергетичного співтовариства Янеса Копача, Голови представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні Жан-Еріка де Загона, керуючого директора ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне, директора Місії USAID в Україні Сьюзан Фріц.

  Вчора готовність до своєчасного запуску ринку висловили державні компанії «Енергоатом» та «Укренерго».

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ