Нафтове ембарго і санкції проти «Сбєрбанку»: The New York Times спрогнозував, коли схвалять

Нафтове ембарго і санкції проти «Сбєрбанку»: The New York Times спрогнозував, коли схвалять
Нафтове ембарго стане найбільшим і найважливішим новим кроком у пакеті санкцій
фото з відкритих джерел

Ембарго, імовірно, спершу застосовуватиметься до російської танкерної нафти, і лише згодом – трубопровідної

Країни Євросоюзу наступного тижня можуть схвалити поступове нафтове ембарго та санкції проти найбільшого російського «Сбєрбанку», який дотепер уникав обмежень. Про це повідомляє The New York Times із посиланням на дипломатів і чиновників, наближених до процесу.

Зазначається, що після тривалих узгоджень інтенсивні переговори триватимуть протягом вихідних, перш ніж Європейська комісія внесе остаточну пропозицію щодо шостого санкційного пакету ЄС. Посли ЄС зустрінуться в середу і очікують надати остаточне схвалення до кінця тижня.

Нафтове ембарго стане найбільшим і найважливішим новим кроком у санкційному пакеті. Він також включатиме санкції проти найбільшого російського банку – «Сбєрбанку», якому дотепер вдавалося уникнути обмежень, а також додаткові санкції проти російських громадян.

Ембарго, ймовірно, спершу застосовуватиметься до російської танкерної нафти, і лише згодом – трубопровідної, що може зайняти кілька місяців. Проте, ймовірно, що в обох випадках блок дозволить своїм членам поступово згорнути чинні контракти з російськими нафтовими компаніями – за схемою, аналогічною до попередньо схваленого вугільного ембарго, на запровадження якого було надано чотири місяці.

Зазначається, що надзвичайно важливою для завершення розробки нового пакету санкцій була позиція Німеччини. Найбільша економіка ЄС імпортувала близько третини своєї нафти з Росії на момент повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Проте Німеччина офіційно заявила, що не накладатиме вето на рішення Євросоюзу про нафтове ембарго щодо Росії.

Як повідомлялося, Німеччина готова підтримати ініціативу Європейського Союзу щодо запровадження ембарго на імпорт нафти з Росії.

Також повідомлялося, що «Сбєрбанк» найближчим часом може потрапити під санкції.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: