Понад 220 посад у «Рівнегазі» вакантні через низькі зарплати
Середня зарплата рівненських газовиків складає 9,3 тис. грн, в той час, коли вони заслуговують на 18,7 тис. грн
Через заморожені тарифи на розподіл газу зарплата фахівців «Рівнегаз» на 23% менша від середньої по промисловості та на 52% від середньої зарплати по галузі.
Середня зарплата рівненських газовиків складає 9 329 грн, в той час, як середньомісячна зарплата по галузі в області становить – 18 694 грн. Невеликі зарплати призводять до відтоку кваліфікованих спеціалістів, які часто шукають високооплачувану роботу за кордоном.
З початку 2019 року з компанії звільнилося 178 працівників. Головною причиною масових звільнень газовиків є низький рівень заробітної плати, який на 29% менший від середньої зарплати по галузі. Сьогодні на підприємстві вакантними є 220 посад. Як правило, це люди, які цілодобово забезпечують безаварійний розподіл газу: слюсарі, зварники, монтери, водії.
Так, лише в аварійно-диспетчерській службі, яка цілодобово ліквідовує витоки газу не вистачає майже 50 фахівців, ще стільки ж – в службі, яка здійснює комплексно-приладове обстеження: перевіряє мережі та виявляє витоки газу на них. Через незаповненість вакансій, збільшується навантаження на працівників, а зарплата незмінно залишається низькою.
«Тарифна політика НКРЕКП обмежує зарплати газовиків. З діючої ціни природного газу лише 18,2 копійки спрямовуються на заробітну плату, решта коштів – на заміну та ремонт мереж, утримання АДС, встановлення безкоштовних лічильників тощо. Газорозподільна компанія отримує лише 72,5 копійок від вартості одного кубометра», - розповідає комерційний директор АТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.
Наразі усі звернення газорозподільних підприємств України до НКРЕКП щодо встановлення економічно обґрунтованого тарифу на розподіл у структурі ціни на газ, залишаються без реагування. В Асоціації газового ринку України зазначають, що неприйняття тарифів створює умови для банкрутства нового Оператора ГТС.
Коментарі — 0