У Києві з’явиться Музей Авангарду

У Києві з’явиться Музей Авангарду
На сьогодні колекція налічує вже більше 50 робіт, які подарували колекціонери та художники, що органічно доповнює авангардні твори з фондової колекції Музею історії міста Києва
фото: пресслужба КМДА

Робота над формуванням музейного зібрання робіт українських авангардистів розпочалася майже два роки тому

У Києві з'явилась філія Музею історії міста Києва – Музей Авангарду, що має на меті збереження та популяризацію спадщини українських художників-авангардистів, які зробили значний внесок у світову культуру. Підписано відповідне розпорядження КМВА. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

«Київ повертає славу світового осередку авангарду. Створення першого в Україні Музею Авангарду – необхідний крок у культурному, історичному та політичному сенсах. росія чекала, що ми не витримаємо тиску її ракетних атак, утім, попри це, ми знаходимо сили показувати наше мистецтво світові. Нам є чим пишатися! В умовах повномасштабної війни цей музей стане не лише осередком культурної пам'яті, а й джерелом національної гордості, ідейного натхнення та мистецького розвитку. Ця подія опиниться в підручниках з історії України, де стане ще одним свідченням нашої незламності», – наголосила Старостенко.

На сьогодні колекція налічує вже більше 50 робіт, які подарували колекціонери та художники, що органічно доповнює авангардні твори з фондової колекції Музею історії міста Києва. Мистецька збірка повністю презентує весь шлях розвитку українського авангарду, починаючи від періоду класичного авангарду першої половини XX століття і до сьогодні – від Анатоля Петрицького, Вадима Меллера, Олександра Богомазова до сучасників Олега Тістола, Марини Скугарєвої, Віктора Сидоренка, Гліба Вишневського, Олександра Животкова.

За словами директорки Музею історії міста Києва Діани Попової, робота над формуванням музейного зібрання робіт українських авангардистів розпочалася майже два роки тому спільно з ГО «Музей Авангарду».

«У грудні 2023 року вже представили масштабний виставковий проєкт «Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції». Колекція стрімко поповнювалась, а тому вже через пів року поціновувачі українського авангарду могли відвідати оновлену виставку, що мала назву «Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції 2.0», – розповіла Попова.

Вона додала, що попри те, що Україна є світовим центром авангарду, російська пропаганда привласнювала собі цей статус десятиліттями. Десятки українських митців – зірок світового рівня – було включено в поняття «російський авангард». Митці авангарду неодноразово зазнавали тиску та репресій у радянські часи. Тож головне завдання Музею – відновити історичну справедливість та повернути Києву славу авангардного міста, здійснити «культурну деколонізацію».

Музей історії міста Києва – найбільше музейне об’єднання столиці. До його складу входять Музейно-виставковий центр, Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського, Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова, музей «Садиба на Кудрявці», Музей окупації Києва, Музей української діаспори, Музей Шолом-Алейхема, Музей шістдесятництва, Музей Сержа Лифаря. Музей авангарду стане десятою філією Музею історії міста Києва.

Нагадаємо, у фінському місті Тампере назавжди припинив роботу музей радянського диктатора Володимира Леніна. Зазначається, що музей у 1946 році заснувало Товариство «Фінляндія-СРСР». Саме у цій будівлі у Тампере у 1905 році вперше зустрілися майбутні радянські керманичі Ленін та Йосип Сталін.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

«Лавочка закриється». Фахівець зі зв'язку та РЕБ попередив українських виробників дронів про нові виклики на території РФ
«Лавочка закриється». Фахівець зі зв'язку та РЕБ попередив українських виробників дронів про нові виклики на території РФ
На війні загинув тайський доброволець
На війні в Україні загинув доброволець з Тайваню, який воював у лавах ЗСУ
Завдяки «Грім-2» Україна отримує можливість завдавати ударів по стратегічно важливих об'єктах на території Росії
Зможе ліквідувати Путіна? Українці розробляють ракету «Грім-2» – The Telegraph
Україна може зіткнутися з ситуацією, коли при великому дефіциті електроенергії неможливо буде її імпортувати
Прайс-кепи можуть завадити ефективно використовувати нові ліміти імпорту електроенергії з ЄС – експерт
Єпископ Микола Бичок і Папа Римський Франциск
Українець, якого Папа Римський призначить кардиналом. Інтерв’ю з єпископом УГКЦ Миколою Бичком Інтерв'ю
Українські розвідники спостерігають за тим, як будуть розвиватися події протягом білорусько-російських військових навчань
Білорусь готує військові навчання з Росією. Прикордонники оцінили загрозу
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в ході відкриття посольства  зустрівся з українською громадою Оману
Україна відкрила посольство в Омані
У повітряному просторі Київщини зафіксовано БпЛА
На Київщині працює ППО
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс упевнений, що Україні для вступу в НАТО слід здолати корупцію
Міністр оборони Нідерландів назвав умову вступу України до НАТО