Міноборони розпочало процес відмови від системи харчування за стандартами НАТО

Міноборони розпочало процес відмови від системи харчування за стандартами НАТО
Пропонована ним система харчування ЗСУ існувала в Україні до 2014 року
фото: ЗСУ

Виокремлення 35 позицій харчування з каталогу, що налічує зараз 400 найменувань продуктів, раніше анонсував керівник Державного оператора тилу Арсен Жумаділов

Міноборони починає виокремлювати з Каталогу харчування Збройних Сил України продуктові позиції та виводити їх в окремі закупівлі. Каталог нараховує понад 400 позицій, і фізично проторгувати їх усі в умовах необхідності безперебійного постачання харчів в армію неможливо. Про початок процесу відходу від каталожної системи харчування ЗСУ офіційно повідомили в самому оборонному відомстві. 

«Міністерство оборони України планує запустити пілотний проєкт із закупівлі круп та хліба окремо від каталогу в одному із регіонів України.

Відокремлення круп та хлібу від спільного каталогу може допомогти зменшити вартість цих продуктів для ЗСУ», – заявили в Міноборони.

Виокремлення 35 позицій харчування з каталогу, що налічує зараз 400 найменувань продуктів раніше анонсував керівник Державного оператора тилу Арсен Жумаділов.

Пропонована ним система харчування ЗСУ існувала в Україні до 2014 року та була регламентована постановою Кабміну № 426

Міноборони розпочало процес відмови від системи харчування за стандартами НАТО фото 1

Згідно з документом, для армії закуповували мінімальний набір харчів: хліб, крупи, чай, консерви, базові овочі, яйця, макарони, а категорії «м'ясо і риба» не містила ніяких додаткових вимог. Тож годували військових однією найдешевшою куркою та мороженим хеком.

Зрештою на реформі системі харчування в Україні у 2015 році наполягли партнери НАТО.

З того часу стартував процес розробки, а згодом і запровадження каталогу. Реформа дозволила включити в раціон військових понад 400 позиції продуктів, серед яких, різні види риб, різні види м'яса, фрукти і цитруси, багато видів молочних продуктів (їх раніше взагалі ЗСУ не отримувало) тощо.

Міноборони розпочало процес відмови від системи харчування за стандартами НАТО фото 2

Наразі відмову від каталогу в Міноборони обґрунтовують необхідністю економії коштів. Сьогодні вартість добового харчування військово за каталоги складає від 112 до 147 грн на добу, що вдесятеро менше вартості добового раціону військового з країн НАТО.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: