рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Штурм Музею Гончара: Український комітет ІСОМ вимагає вибачень від Держбюро розслідувань

  • Розсилка
  <span>В українському комітеті ICOM наголосили, що дії представників ДБР вважають неприпустимими</span> - Штурм Музею Гончара: Український комітет ІСОМ вимагає вибачень від Держбюро розслідувань
  В українському комітеті ICOM наголосили, що дії представників ДБР вважають неприпустимими
  Фото: ICOM Ukraine

  Музейники вимагають від керівництва ДБР вибачень і проведення службового розслідування інциденту

  В Українському національному комітеті Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) відреагували на штурм Музею Івана Гончара в Києві та засудили дії співробітників ДБР. Про це йдеться у повідомленні ІСОМ на сторінці у Facebook.

  У комітеті також наголосили, що дії представників ДБР вважають неприпустимими.

  «ІКОМ України не вважає можливим давати оцінку змісту кримінального провадження і діям його фігурантів, це – компетенція правоохоронних органів. Водночас подібні дії працівників ДБР підважують принцип верховенства права та підривають суспільну довіру», – зазначили в ІСОМ.

  Там нагадали, що співробітники ДБР застосували силу, аби увійти до виставкового приміщення музею: зламали двері, виштовхнули директора Петра Гончара і заблокували вхід. Що відбувалося всередині музею тоді – невідомо, адже всередину ані працівників музею, ані журналістів чи народних депутатів не пускали. Поліція ж обмежилася спостереженнями та прийняттям заяв від директора музею та інших осіб.

  «Музеї є публічним простором, місцем зберігання спільної спадщини і діалогу. Вони очікують від правоохоронних органів захисту і підтримки, а не агресії і насильства на межі актів вандалізму», – переконані представники комітету.

  Як відомо, востаннє правоохоронці вдиралися до приміщення музею силою в січні 2014 році. Ця практика має бути назавжди викорінена, наголосили в ІСОМ та додали: вимагають від керівництва ДБР принести вибачення Петру Гончару і провести службове розслідування інциденту.

  Зазначимо, що у Державному бюро розслідувань запевняють, що не застосовували «будь-які заходи фізичного впливу» біля музею Івана Гончара 26 травня.

  Як повідомлялось, спецназ Державного бюро розслідувань увірвався у приміщення Музею Івана Гончара, де 26 травня відкрилась експозиція художніх творів із колекції родини Порошенків

  Директор Музею Гончара Петро Іванович Гончар написав заяву в поліцію, оскільки слідчі Державного бюро розслідувань виламали двері. 

  Також ДБР вручило повістку про виклик на допит Порошенка його дружині.

  Читайте також:  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ