Роль жінок на війні. Соцмережі знайшли черговий привід для скандалу
Зараз у ЗСУ служить понад 40 тис жінок
У програмі «Двіж» на Youtube-каналі Третьої штурмової бригади боєць Віктор Розовий відзначився неоднозначними заявами на адресу жінок-військових. На запитання про те, яким чином жінки могли б допомагати на фронті, він відповів «Я промовчу», чим викликав сміх інших промовців. Але при цьому військові також подякували жінкам, які воюють, але Розовий далі висловив вдячність за це також і дітям, і собакам, які долучалися до оборони країни. Такий логічний ряд спровокував хвилю хейту на адресу військового. Хоча відео Третьої штурмової бригади було розміщено в соцмережі два місяці тому, публічного розголосу набуло саме зараз.
Соцмережі обурилися тим, як Віктор Розовий відреагував на ремарку бойової медикині 72-ї бригади, яка зауважила: дівчат в армії багато. Ще один гість програми боєць Істок у відповідь сказав: не хоче цей факт принизити, і додав, що треба «похлопати» дівчатам, які воюють за Україну. «А ще похлопати дітям, які воюють... І похлопати псам, які воюють», – додав Віктор Розовий.
Водночас Істок пояснив, що жінки на війні «потрібні на діловодських функціях, адміністративних функціях, займатися по складах».
Депутат Київської міської ради, волонтер, активіст та ветеран ООС Олександр Погребиський відреагував на скандальну заяву військового.
«Я не буду хлопати, я просто схиляю перед ними голову! Бо є свідком того, що дівчата не гірше хлопців виконують поставлені їм задачі! Хайп, хайп, скрізь один хайп…є реальна втома від цього вже за майже 5 років, попит на хайп зʼявився у 2019 році і продовжує існувати!», – написав він.
Український жіночий ветеранський рух вимагає від Третьої окремої штурмової бригади комунікації з цього приводу: «Також закликаємо Міністерство оборони України, Дмитра Лубінця дати оцінку цьому випадку та відповідно зреагувати».
Користувачів соцмереж відреагували на слова Віктора Розового:
Варто додати, що зараз у ЗСУ служить понад 40 тис жінок: за одними із даних, 11 тис жінок пішли служити добровільно, а кількість жінок та дівчат, які займаються волонтерством, невідома. У 2018 році військовослужбовиці та ветеранки під час кампанії «Невидимий батальйон» домоглися дозволу жінкам служити на бойових посадах.
Нагадаємо, народна депутатка України та заступниця голови Комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла заявила, що Україна прийде до змішаної армії – воювати будуть як чоловіки, так і жінки. Вона нагадала, що навіть введення жіночого військового обліку викликало негативну реакцію в суспільстві.
Коментарі — 0