Прес-центр «Главкома»

Прес-центр «Главкома»

«Бойова броньована машина «Козак-2»:потенціал і можливості приватних підприємств ОПК»
«Бойова броньована машина «Козак-2»:потенціал і можливості приватних підприємств ОПК»
Це перша машина такого класу, що прийнята на озброєння армії України за всю історію незалежності держави. І що особливо показово – новий бронеавтомобіль розроблено і серійно виготовляється на приватному підприємстві – на київському НВО «Практика», яке входить до Ліги оборонних підприємств України. Таку думку висловив Сергій Згурець, Директор інформаційно-консалтингової компанії; Defense Express, член Правління Громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України», під час прес-конференції в прес-центрі Главкома
Фото з відкритих джерел
Платіжка на газ: подвійна ціна?
1 квітня вступило в силу рішення НКРЕКП про так звану "абонплату " на газову трубу (плиту). Найбільше постраждають ті, у кого немає газового лічильника. На «абонплаті» зароблять облгази. Найбільшим бенефіціаром стане олігарх Дмитро Фірташ. Таку думку висловив Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста», під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Фото з відкритих джерел
Олег Устенко: Ми програли бій щодо «боргу Януковича», але поразки у війні немає
29 березня, Високий суд Лондона схвалив прискорений розгляд позову Росії до України про євробонди на $3 млрд. Про це йдеться в рішенні суду. Суддя відкинув усі аргументи української сторони, в тому числі зняв з РФ звинувачення в політичному тиску на Україну. У той же час суддя задовольнив прохання України про подання апеляції до Апеляційного суду та надав Україні загальний дозвіл на апеляційне оскарження з усіх питань. Виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що Росія не дарма обрала Вищий суд Лондона для позову, а не Лондонський арбітраж. Бо переслідує мету не реального отримання коштів, а розголосу та піару на справі «боргу Януковича».
Фото із соціальних мереж
У Росії неможлива зміна влади через Майдан
26 березня по всій Росії прокотилася хвиля антикорупційних протестів. Передумовою обурення мас був фільм опозиційного політика, очільника Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального «Он вам не Димон», в якому розповідалося про шалені статки прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва і звучало обвинувачення в корупції. У містах-мільйонниках мітинги були несанкціонованими. За останніми оцінками, на протест вийшло 100 тисяч людей по всій країні. Влада Росії проти мітингувальників діяла жорстко. Лише в одній Москві було затримано 1000 людей. В Інших містах також відбувалися затримання. Що стало справжньою причиною виходу людей на вулиці? Про це розмірковували в прес-центрі «Главкома» Олеся Яхно-Бєлковська, політолог, експерт-міжнародник, та Федір Клименко, головний редактор «Русский монтор».
Чи матиме Україна статус союзника США?
Чи матиме Україна статус союзника США?
22 березня 2017 року український парламент закликав парламент США надати гарантій безпеки для України. Відповідну постанову про звернення до Конгресу підтримало 232 народних депутати. Народні депутати звертаються із «проханням розглянути питання щодо укладення з Україною оборонної угоди та надання Україні статусу основного союзника поза НАТО». Микола Бєлєсков, аналітик Інституту світової політики, експерт-американіст, пояснює, що депутати не правильно розуміють поняття «основний союзник». Адже статус основного союзника США поза НАТО не дає і не забезпечує ніяких гарантій з боку США. Населення в черговий політики вводять в оману.
Вбивство Дєніса Воронєнкова
Ольґа Курносова: Реальних замовників вбивства Воронєнкова ми знайдемо тільки після зміни влади в Росії
Вбивство екс-депутата Думи РФ Дєніса Воронєнкова в Києві серед білого дня вдарило обухом по голові інформаційний простір. Його застрелили об 11:25 на розі готелю «Прем’єр-палас». Як повідомив інший колишній депутат Думи Ілля Пономарьов, Воронєнков йшов на зустріч з ним. Ольґа Курносова, політична емігрантка, переконана, що вбивство Воронєнкова було політичним і замовним. Це урок для всіх тих, хто вирішив втекти з чорної путінської сторони і перейти на бік світла.
Антон Наумлюк: #ОстровКрым. Репортажі із залу суду
Антон Наумлюк: #ОстровКрым. Репортажі із залу суду
Хештеґ #ОстровКрым вигадав і ввів у використання російський адвокат Андрєй Сабінін, який нині захищає громадян України в російських кримських судах. На його думку, через свою закритість півострів перетворився на справжній острів ізольованої «російської» держави, як написано в книзі радянського письменника – фантаста Василя Аксьонова «Острів Крим» . Антон Наумлюк – російський журналіст. В Україну приїхав у лютому 2015 року і поїхав висвітлювати події на сході України. Але згодом змінив фокус у своїй діяльності. Адже Кремль почав захоплювати українців у свій полон та влаштовувати над ними показові судилища. За обставинами долі Антон є єдиним журналістом, що висвітлює всі судові процеси над бранцями Кремля. Антона можна назвати справжнім майстром ведення репортажів із залу суду. Його матеріали друкують не тільки провідні російські видання, а й закордонні. Більше того його коротенькі статуси в мережі Фейсбук про розвиток судових справ щодо українців інколи є єдиним джерелом інформації. На запитання «Навіщо це йому?» відповів просто: «Є війна на сході України, а є продовження цієї ж війни у російських судах над українцями. В Криму я зараз постійно працюю. Намагаюся відслідковувати всі процеси».
Фото з відкритих джерел
Чому банківський сектор у сплячому стані?
Український банківський сектор знаходиться в сплячому стані. За три роки з ринку було виведено більше 90 банків. Російські банки не становлять загрози, адже їхня доля в секторі займає 8-12 %. Про це розповів банкір Єгор Перелигін під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Що Росія хоче від Балкан?
Що Росія хоче від Балкан?
Останнім часом Європейський Союз висловлює своє занепокоєння щодо країн балканського регіону. Він стверджує, що Росія там проводить дестабілізуючі дії. Тому особливу увагу євро спільнота буде приділяти інформаційним фейкам, які ширяться через російські пропагандистські ЗМІ на Балканах. На думку експерта-балканіста, аналітика Інституту світової політики Дарії Гайдай занепокоєння ЄС ситуацією на Балканах має місце. Адже Росія має намір посилити свій вплив у цьому регіоні, щоб завадити розширенню ЄС. Головною умовою вступу західних Балкан до спільноти – є налагодження стосунків між країнами колишньої Югославії. Тому, аби сіяти суперечки та розбрат між цими країнами, Росія охоче підтримує націоналістичні угрупування та радикальних політиків, корумпуючи навіть місцеву еліту.
Адвокат пояснила, чому голову ДФС не покарають за наявність паспорту іноземної держави
Адвокат пояснила, чому голову ДФС не покарають за наявність паспорту іноземної держави
В Україні не заборонено наявність паспортів та громадянства іноземних держав громадянами України. Новий закон про Державну Службу, який обмежує право перебувати на державній службі через наявність іншого громадянства окрім українського , було прийнято в 2016 році. Відсторонений нині голова ДФС приступив до виконання своїх обов’язків у 2015 році. З юридичної точки зору до нього не можна застосувати дію нового закону про Державну службу. Таку думку висловила Ольга Поєдинок, адвокат, докторант кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка, Голова Правління Громадської організації "Студія сучасного права", член Громадської ради при Державній міграційній службі України під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Екс-уповноважений України в суді ООН розказав, як притягнути Росію до відповідальності
Екс-уповноважений України в суді ООН розказав, як притягнути Росію до відповідальності
Фото Главком
Айдос і Наталія Садикови: Як Назарбаєв перетворився на посіпаку Путіна
Після проведення так званого референдуму в Криму влада Казахстану одразу визнала його правомірність, а також не забарилася зі схваленням анексії півострова. Потім у підручниках з географії казаські школярі побачили, що Крим - таки Росія. Але попри такі обставини офіційна Україна та офіційний Казахстан підтримують всі відносини. Айдос та Наталія Садикови в Україні отримали статус політичних біженців. Ще у 2014 році родина разом із крихітними дітьми на руках була змушена тікати від переслідування владою Казахстану. Айдос – співголова соціал-ліберальної партії «Жусан», а Наталія редактор видання «Басе», яке змушена вести в еміграції. Видання розповідає про справжнє, за словами Наталії, життя в Казахстані. Хоча власне на території країни доступ до нього в Інтернет мережі заблокували. В прес-центрі Главкома з родиною Садикових ми спілкувалися про двосторонні відносини наших країн, чи зміниться погляд офіційної влади щодо визнання анексії Криму, і чому Назарбаєв перетворився на посіпаку Путіна.
Експерт назвав ще один потенційно небезпечний об’єкт в Києві
Експерт назвав ще один потенційно небезпечний об’єкт в Києві
Офіційно в Києві 514 потенційно небезпечних об’єктів , які можуть кардинальним чином вплинути на ситуацію. Одним із них є головний каналізаційний колектор. Якщо станеться аварія, то всі житлові квартали на правому березі та міста супутники Києва залишаться без каналізації та води. Про це розповів Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста», під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Айдер Муждабаєв: Пам'ять Нємцова, як символ правди, небезпечна для Путіна
Айдер Муждабаєв: Пам'ять Нємцова, як символ правди, небезпечна для Путіна
27 лютого сумна дата не тільки для Росії, а й України. Цього дня у 2015 році було цинічно вбито відомого російського опозиціонера, співголову опозиційної партії РПР – ПАРНАС, депутата Ярославської обласної Думи Боріса Нємцова. Політика було застрелено на Великому Москворецькому мості. Поряд з ним була українська модель Анна Дурницька. Вбивство Нємцова відбулося напередодні опозиційного маршу «Весна», який було заплановано на 1 березня 2015 року. Марш був перетворений на траурну ходу. Владімір Путін висловив родині вбитого опозиціонера свої співчуття. За два роки слідчих дій ані справжніх виконавців, ані замовників не було знайдено. Боріс Нємцов завжди виступав у підтримку України: не визнавав анексії Криму, засуджував збройний напад на сході України. Був різким по відношенню до чинної влади Росії, а Владіміра Путіна, президента РФ, публічно назвав «дурним та неадекватним».
Крим. Три роки окупації
Крим. Три роки окупації
Окупація Криму як сніг на голову впала на постмайданну Україну. Нова-стара політична еліта виявилася не готова до збройного нападу на півострів Російською Федерацією. Вона була розгублена і в прострації. Серед проукраїнських сил в Криму найбільшу частку займали кримські татари. По факту вони стали найбільшими українцями. Тому і першою цивільною жертвою став молодий Решат Аметов. Поза тим Російська Федерація через ЗМІ та лідерів громадської думки розкручує черговий міф про «непролиту» кров під час окупаційних дій в АР Крим . Хоча насправді 11 осіб було вбито, 14 осіб пропало безвісти, і 41 людина знаходиться зараз в місцях позбавлення волі. Росія сьогодні веде насильницьку асиміляцію і заміщення населення півострова своїм населенням з материка. Але тоді 26 лютого 2014 року відбувся наймасовіший мітинг у підтримку територіальної цілісності України. Тому справедливо він вважається днем спротиву проти російської агресії. Сьогодні окупаційна влада намагається притягнути до відповідальності учасників тодішніх подій. В прес-центрі Главкома у питанні повернення Криму в Україну розгорілася дискусія між Іллєю Пономарьовим, екс-депутат Державної Думи РФ, який проголосував 20 березня 2014 року проти анексії Криму, та Гаяною Юксель, член Меджлісу кримськотатарського народу, директор ІА «Кримські новини» (QHA).
Фото з відкритих джерел
Визнання українських заручників полоненими дасть можливість притягнути Росію до відповідальності - правозахисниця
Полонені громадяни України, що утримуються в Росії та «лднр», знаходяться в статусі заручників. Таким чином вони є беззахисними. Якщо визнати події на сході України міжнародним збройним конфліктом, то заручники автоматично вважаються полоненими і ними опікується міжнародне гуманітарне право. Окрім того, це дасть можливість державі Україна притягнути до відповідальності РФ. Про це розповіла Надія Волкова, право захисниця, юрист Української гельсінської спілки з прав людини, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Фото з відкритих джерел
Політики - аферисти користуються політичною турбулентністю - політологи
Українська політична турбулентність звичний стан процесу. Політики радикалізуються, коли на горизонті з’яляється можливість чергових чи позачергових виборів. У суспільства процес радикалізації пролягає більш глибше. На політичній турбулентності грають політики-аферисти, яким байдуже яку ідеологію сповідувати. Такими думками поділилися Юлія Тищенко, політолог, керівник Програми демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД); Ігор Харченко, директор «Центр розвитку суспільства», під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Депутати-перебіжчики. В Росії почався розкол еліт?
Депутати-перебіжчики. В Росії почався розкол еліт?
Перебіг двох колишніх депутатів російської Думи до України ознака розколу еліт в Росії. Цей розкол уже розвертається в російському істеблішменті. Свідченням цього є та гарячковість, паніка, що існує в російських мас-медіа, як кремлівських , так і опозиційних щодо вчинку Дєніса Воронєнкова. Ця ситуація дійсно небезпечна для Кремля. Таку думку виловили Фьодор Клімєнко, головний редактор видання «Русский монитор», Ольга Курносова, російський опозиційний політик, політична емігрантка, співорганізатор в РФ Маршів незгодних.
Адвокати стурбовані, що прокурори посягають на адвокатську таємницю
Адвокати стурбовані, що прокурори посягають на адвокатську таємницю
Останні півроку в Україні відбуваються численні обшуки адвокатів. Під час обшуків, не маючи санкції на вилучення оргтехніки, прокурори все одно вилучають техніку. Мета таких дій – доступ до адвокатської таємниці, збір інформації про клієнтів адвоката. «Розчохлити комерса» на сленгу прокурорів означає викачування грошей з клієнта адвоката. Посягання на адвокатську таємницю – є грубим порушенням закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Це призведе до краху системи захисту фундаментальних прав людини – право на адвокатський захист та справедливий суд. Про це розповів Дмитро Моргун, адвокат, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Правозахисники УГСПЛ розказали, чому треба боротися за свої права в умовах правового нігілізму
Правозахисники УГСПЛ розказали, чому треба боротися за свої права в умовах правового нігілізму
Українська Гельсінська спілка з прав людини надає безоплатну правову допомогу через мережу громадських приймалень. Наразі в Україні працює у 23 областях. Найбільше до юристів та адвокатів УГСПЛ звертаються ветерани АТО, вимушені переселенці. Значна частина справ має успішне завершення, решта ще в процесах. За минулий рік до громадських приймалень УГСПЛ звернулося 39 тисяч заявників. Про це розповіли Максим Щербатюк, програмний директор УГСПЛ; Наталія Козаренко, координатор мережі громадських приймалень УГСПЛ; Анна Ющенко, юрист громадської приймальні УГСПЛ; Володимир Виноградов, юрист громадської приймальні УГСПЛ, під час прес-конференції в прес-центрі «Главкома».
Фото з відкритих джерел
Чому Захід не продає зброю Україні?
Головний висновок полягає в тому, що, з огляду на три роки бойових дій на сході України та потреби переозброєння війська, реальна активність у реалізації спільних проектів є низькою, співпраця відбувається в обмежених секторах, а умов для забезпечення помітних проривів для переозброєння з використанням високих технологій не створено. Про це розповіли Сергій Згурець, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, редактор журналу «Експорт зброї та оборонний комплекс України»; Валерій Рябих, директор з розвитку компанії Defense Express; Антон Міхненко, редактор англомовного журналу Ukrainian Defense Review під час прес-конференції в прес-центрі Главкома
Фото з відкритих джерел
Реформа парламенту: кодекс етики депутата врятує?
Український парламент має низьку політичну культуру. Він не займається політичною діяльністю, натомість проводить перформанси. Питання конфлікту інтересів та лобізму , а також етичні засади має регулювати Кодекс парламентської етики. Про це розповіла Світлана Матвієнко, голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома
Фото з відкритих джерел
Експерт з якості харчових продуктів розказала, що найбільше фальсифікують
Сьогодні відбувається реформа системи якості та безпечності харчових продуктів. Найбільше фальсифікують вершкове масло. Інколи в молочні продукти замість молока додають пальмову або кокосову олію. Викликає занепокоєння і ковбасні вироби, які містять небезпечні штучні добавки, які заборонені в європейські йспільноті. Про це розповіла Олена Сидоренко, експерт з якості та безпечності харчових продуктів, професор кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю КНЕУ, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Правохоронці продовжують імітувати боротьбу з наркозлочинністю – правозахисники
Правохоронці продовжують імітувати боротьбу з наркозлочинністю – правозахисники
Українська поліція бореться не з наркоманією, а з наркозалежними. Вона продовжує традицію колишньої міліції, зосередивши свої зусилля на переслідуванні наркозалежних, а не наркоманії. Поліцейським не вигідно боротися із наркобізнесом, оскільки «показники» своєї діяльності набагато легше робити на наркозалежних. Про це йшлося на прес-конференції в прес центрі Главкома за участі Юрія Бєлоусова, голова правління ГО «Експертний центр з прав людини»; Олексія Загребельного, представник Сумської регіональної команди з протидії порушенням прав вразливих груп; Костянтина Тарасенка, заступник начальника управління із забезпечення прав людини Національної поліції України.
Фото з відкритих джерел
Неконтрольовану частину Донбасу треба визнати окупованою територією – військові експерти
Тимчасово неконтрольовану частину луганської та Донецької областей потрібно визнати окупованою територію. Це покликаний зробити законопроект №3593, який планується розглянути цього тижня в сесійній залі. Визнання Донбас під окупацією дасть можливість краще доносити свою позицію Україні перед світовими лідерами. Окрім цього в уряду будуть розв’язані руки щодо виплат чи не виплат соціального забезпечення та відшкодування майнових збитків мешканцям внаслідок бойових дій на сході України. Про це розповіли Дмитро Тимчук, народний депутат України, координатор «Групи ІС»; Михайло Самусь, заступник директора ЦДАКР з міжнародних питань під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Хюґ Мінґареллі: «Уповноважений з прав людини відіграє ключову роль у євроінтеграційних зусиллях України»
Хюґ Мінґареллі: «Уповноважений з прав людини відіграє ключову роль у євроінтеграційних зусиллях України»
Таке переконання висловив Надзвичайний і Повноважний Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні під час прес-конференції «Проект Twinning «Впровадження досвіду ЄС для захисту прав і свобод в Україні»під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
Фото з відкритих джерел
За найдорожчі послуги ЖКГ у населення ростуть борги – експерт
2016 рік відзначився підвищенням тарифів для населення. Головною причиною зростання вартості послуг ЖКГ було підвищення вартості природного газу. Це призвело до падіння рівня платежів. Сьогодні він становить 72,08%, тоді як у двотисячних роках він був 99%. Найбільше населення не сплачує за дорогі послуги ЖКГ. Про це розповів директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Фото з відкритих джерел
У Києві почастішали випадки замурування вуличних котів у підвалах будинків
Через збільшення кількості випадків замурування котів в підвальних приміщеннях житлових будівель зоозахисні організації Києва звернулись до мешканців та влади міста з проханням зважити на цю ситуацію. А також попросили всіх небайдужих до безпритульних тварин підписати петицію, що визнати вуличних котів частиною екосистеми міста. Такі думки озвучили Олександра Мизінова, директор притулку для бездомних тварин «Сіріус»; Вікторія Кирилюк, волонтер, авторка петиції про визнання вуличних котів частиною екосистеми міста Києва, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Фото з відкритих джерел
Експерт пояснив, чому на АЗС ціна нафтопродуктів зростає
2017 рік розпочався із підвищення цін на нафтопродукти. Пройшло кілька етапів підвищення, в результаті чого середні ціни виросли на 50-70 копійок за літр. У найближчий час відбудеться ще одне підвищення від 50 копійок до однієї гривні. Про це розповів директор консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Українці стали більше читати нон-фікшн
Українці стали більше читати нон-фікшн
В Україні зростає сегмент перекладної літератури, а також стрімко розвивається ніша нон-фікшн. Практично кожне видавництво працює із такою літературою. Зазвичай це перекладна література. Українських авторів мало. Про це розказала книжковий оглядач та куратор книжкових проектів Тетяна Терен під час прес-конференції в прес-центрі Главкома
Фінансист пояснив, чому є проблеми із фінансовим траншем МВФ
Фінансист пояснив, чому є проблеми із фінансовим траншем МВФ
Головна заковика ненадходження фінансового траншу МВФ для України полягає в тому, що в раді директорів МВФ відбувається ротація представника Міністерства фінансів США. Тому українське питання "підвисло". Про це розповів виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Родичі та друзі кримських бранців Кремля стурбовані, що влада не комунікує з ними
Родичі та друзі кримських бранців Кремля стурбовані, що влада не комунікує з ними
Родичі кримських політичних бранців Кремля організувалися в платформу «В’язні Кремля», щоб краще об’єднати зусилля з їхнього визволення. Вони звернулися із проханням до Президента краще комунікувати із ними щодо ситуації з ув’язненими. Про долю ув’язненених кримчан не говорять у Мінському форматі. Про них не знає світова спільнота. Доказом такого незнання була приголомшена реакція парламентарів ПАРЄ під час виступу української делегації. Про це розповіли Ігор Котелянець, брат «диверсанта» Євгена Панова, Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», колишній колега «диверсантів» Дмитра Штиблікова і Олексія Бессарабова, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома
ФБ-дебати, інформаційні «вкиди» та нові нав’язані комунікативні тренди
ФБ-дебати, інформаційні «вкиди» та нові нав’язані комунікативні тренди
Соціальний психолог Олег Покальчук під час прес-конференції в прес-центрі Главкома пояснив, чому українське суспільство не дуже піддається маніпуляціям з боку Росії. Він вважає, що в свідомості між росіянами та українцями є різниця. Російська свідомість – колгоспна, тобто має бути голова колгоспу зверху. Українська свідомість – хутірська, де різні хутори будуть чинити спротив так, як вони собі знають.
Фото з відкритих джерел
Російська пропаганда через лідерів думок ширить міф про «безкровну» анексію Криму
Російська Федерація через ЗМІ та лідерів громадської думки розкручує черговий міф про «непролиту» кров під час окупаційних дій в АР Крим. Ця тема як тренд далі обігрується Росією на міжнародних майданчиках. Про це розповіла Гаяна Юксель, член Меджлісу кримськотатарського народу, директор ІА «Кримські новини» (QHA).
Експерт пояснив, чому власники автівок - «іноземців» вийшли на протест
Експерт пояснив, чому власники автівок - «іноземців» вийшли на протест
Власники автомобілів на іноземній реєстрації вийшли на акцію протесту, бо лобіюють інтереси окремих бізнесменів та самих народних депутатів. Саме таким лобістським є законопроект №5567, за який вболівають власники контрабандних автомобілів. Про це розказав генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Фото з відкритих джерел
Як Росія готує найманців для війни проти України
Створення Територіальних Військ в складі ЗС РФ розпочалося у 2013 р. У кожному військовому окрузі ЗС РФ були створені Командування резерву. Передбачалось, що у воєнний час саме вони будуть займатися мобілізацією, формуванням нових частин та з'єднань. Офіцери – кадрові військові ЗС РФ, особовий склад – наймані «резервісти» різного походження, які набираються в Росії через військкомати і проходять підготовку до перекидання на окуповані території у Новочеркаську. Про це розказав військовий експерт, заступник директора ЦДАКР з міжнародних питань Михайло Самусь під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Фото з відкритих джерел
Політика Трампа найкраще описується «прагматичним націоналізмом»
Імпічменту Трампа не буде. Новообраний презинед США не дозволить Путіну вторгнутися далі в Україну. Про це розповів американський журналіст Зенон Завада під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Депутат пояснила, чому Україна втратить торговельні преференції США
Депутат пояснила, чому Україна втратить торговельні преференції США
Щороку Офісом торгового представника США готується Спеціальний звіт 301.Через нехтування захистом інтелектуальної власності Україна має всі шанси потрапити до Спеціального звіту 301, через що українські виробники втратять можливість безмитного ввезення товарів у США. Про це під час брифінгу повідомила народний депутат, член Комітету ВРУ з питань економічної політики Вікторія Пташник під час брифінгу у прес-центрі Главкома.
Правозахисники розказали як військовополонені опиняються за бортом державної медичної опіки
Правозахисники розказали як військовополонені опиняються за бортом державної медичної опіки
З початку збройного конфлікту на сході України за даними СБУ з полону самопроголошених лнр-днр було звільнено щонайменше 3 084 особи. Ще понад 100 осіб досі залишаються в полоні. Усі ці люди стикалися з психологічним насильством, а значна частина з них - з тортурами та жорстоким поводженням, що неодноразово відзначалося у правозахисники звітах. Про це розповіли правозахисники під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Якщо Україна стане нейтральною державою, Росія уникне відповідальності за агресію
Якщо Україна стане нейтральною державою, Росія уникне відповідальності за агресію
Україні не можна приймати статус нейтральної держави. Оскільки в такому випадку Російська Федерація уникне відповідальною за збройну агресію в Україні. Історичний досвід свідчить, що всі держави, які були в статусі нейтральних, у зв'язку з агресією Німеччини свого часу, переглянули своє бачення і висловлювалися за відмову від нейтралітету. Про це розповіли експерти-міжнародники Інституту світової політики Лео Літра та Микола Бєлєсков під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.