Прес-центр «Главкома»

Прес-центр «Главкома»

Україні не треба «купуватися» на пропозицію Путіна передати техніку з Криму – військові експерти
Україні не треба «купуватися» на пропозицію Путіна передати техніку з Криму – військові експерти
Державним органам України не треба включатися в гру Кремля щодо передачі їй військової техніки. Ця пропозиція – є передвиборчою технологією. Окрім того, техніку в Криму ніхто не доглядав протягом років окупації півострова. Вона в дуже поганому стані. Такі застереження зробили під час прес-конференції в прес-центрі Главкома Ігор Кабаненко, президент компанії UA.RPA, адмірал Військово-Морських Сил ЗСУ, колишній заступник головнокомандувача ВМС ЗСУ та радник-посланник Місії України при НАТО; Михайло Самусь, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії, роззброєння з міжнародних питань
Відносини між Польщею та Україною з новим головою МЗС  не стануть ідилією - Магда
Відносини між Польщею та Україною з новим головою МЗС не стануть ідилією - Магда
Відносини між Польщею та Україною з призначенням нового голови МЗС не стануть ідилією. Хоча більшої риторичної ескалації , що була за часів колишнього вже міністра закордонних справ Ващиковського, уже не буде. Такі оцінки зробив під час прес-конференції в прес-центрі Главкома виконавчий директор Інституту світової політики (ІСП) Євген Магда.
Релігієзнавці кажуть, що УМП ЦП не керується Божими настановами у своїй діяльності
Релігієзнавці кажуть, що УМП ЦП не керується Божими настановами у своїй діяльності
Священик УПЦ МП, який відмовився відспівувати загиблу дитину у Запоріжжі через те, що вона була хрещена в іншій церкві, втратив людську сутність. УПЦ МП продемонструвала, що керується у своїй діяльності не Божими настановами, а людськими приписами. Такі думки висловили під час прес-конференції в прес-центрі Главкома Людмила Филипович, завідувач відділом історії релігії та практичного релігієзнавства Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ, та Оксана Горкуша, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ.
Астрологи розповіли чого очікувати у 2018 році
Астрологи розповіли чого очікувати у 2018 році
2018 рік стане успішним для початку нових справ. Також варто очікувати змін у політичній та фінансовій сфері. Про це розповіли Олена Осіпенко, астролог міжнародної категорії, завідуюча кафедрою астропсихології Європейського інституту міждисциплінарних досліджень і освіти, факультет медичної реабілітації, психології та оздоровчих практик, (Німеччина, Ганновер); Юрій Буянов, астролог, член координаційної ради Ради астрологів України.
Експерт:  агресія Росії – це найбільша загроза для України у 2018 році
Експерт: агресія Росії – це найбільша загроза для України у 2018 році
У 2018 році ватро очікувати ескалацію агресії з боку Росії. Також з початком політичного сезону та виборчої кампанії в Україні варто очікувати загострення на території країни. Про це розповів Богдан Петренко, заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Погашення боргів – це головний пріоритет України в 2018 році
Погашення боргів – це головний пріоритет України в 2018 році
Головним викликом для України у 2018 році стане погашення боргу. У 2018 році очікується зростання економіки України на 3%. Попри це рівень інфляції складатиме близько 15%, що значно більше від очікуваних 9%, які закладені в бюджеті на 2018 рік. Очікуваний курс гривні у новому ріці складатиме близько 30 грн за долар. Також без зрушення в напрямку реформування та подолання корупції, Україні не варто очікувати на відновлення співпраці з МВФ. Про це розповів Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Політичні підсумки 2017 року та прогноз на 2018
Політичні підсумки 2017 року та прогноз на 2018
Важливим здобутком України у 2017 можна вважати підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, впровадження безвізового режиму та посилення взаємодії з зовнішніми партнерами. У 2018 році для України стане важливим питанням реінтеграція Донбасу. Ситуація на Сході країни залишатиметься нестабільною до наступних президентських виборів у Росії. Також немає жодних підстав для внутрішньої політичної кризи та дострокових виборів на території України. Про це розповіли Світлана Конончук, політологиня, виконавчий директор Українського незалежного центру політичних досліджень, та Олексій Полтораков, радник Дирекції Національного інституту стратегічних досліджень, політолог під час прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Поліція та активісти закликають батьків бути відповідальними під час дорожнього руху
Поліція та активісти закликають батьків бути відповідальними під час дорожнього руху
За 11 місяців 2017 року в Україні сталося понад 6 085 ДТП за участі дітей. Поліція та активісти закликають батьків бути відповідальними під час дорожнього руху, не порушувати правила та власним прикладом дотримання ПДР виховувати в дітях відповідального пішохода. Про це закликали перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький та Ірина Сидоренко, прес-секретар ГО «Traffic Challenge» під час прес-конференції в прес-центрі «Главкома».
2016 та 2017 роки характеризувалися вакуумом переозброєння у ЗСУ -  Бадрак
2016 та 2017 роки характеризувалися вакуумом переозброєння у ЗСУ - Бадрак
Два останні роки відчувався вакуум переозброєння ЗСУ. Про це розповів військовий експерт, директор Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Васілій Краснов, російський опозиційний політик, м. Псков, РФ
Російський політик пояснив, чому на президентських виборах в РФ Явлінський, Собчак і Навальний не об’єднаються
Амбіції кожного опозиційного кандидата – Явлінського, Собчак, Навального - бажання працювати виключно на себе і бути комерційним проектом заважають опозиціонерам об’єднатися і піти на вибори єдиним фронтом. Таку думку висловив російський опозиційний політик зі Пскова Васілій Краснов під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Права людини в умовах збройної агресії Росії проти України
Права людини в умовах збройної агресії Росії проти України
Залишається неврегульованим питання свободи слова та збройного конфлікту. Закриття сайтів поза судовим рішенням є незаконним. А деякі законопроекти народних депутатів взагалі носять каральний характер, що в свою чергу відлякає від України населення Криму та Донбасу. А відсутність статусу війни на сході України не дає права тим, хто утримуюється в полоні називатися військовополеними. Такі думки висловили керівник аналітичного напрямку Української Гельсинської спілки з прав людини Олег Мартиненко та виконавчий директор Української Гельсинської спілки з прав людини Олександр Павліченко під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Анна Домбровська, російська журналістка, волонтерка
Анна Домбровська: Я – росіянка, і хочу показати правду росіянам про події в Україні
Вже протягом багатьох років Кремль проводить потужну пропаганду та інформаційний тиск на тимчасово захоплених територіях України. В окупованих містах утворилася інформаційна блокада, яка є надзвичайно небезпечною в умовах гібридної війни. Російська пропаганда дотягнулася і до тих населених пунктів Донбасу, що близько прилягає до лінії розмежування. Українське слово там відсутнє. Російська опозиційна журналістка, Анна Домбровська, з початку війни на території України, протистоїть російській пропаганді та висвітлює справжні реалії війни для своїх співвітчизників. Також активістка щоденно бореться з російським пресингом, розповсюджуючи українські газети серед населення прифронтових територій. Щотижня близько 19 000 українських примірників, журналістка власноруч розвозить прифронтовими містами та селищами. Нещодавно Аня за свою роботу отримала почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних сил України Віктора Муженко «За заслуги перед Збройними силами України»
Президент США Дональд Трамп.
Визнавши Єрусалим столицею Ізраїлю, Трамп зробив подарунок до ювілею єврейської держави - Магда
Визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю – це намагання Трампа відвернути увагу від внутрішніх проблем США. Також це своєрідний подарунок для свого стратегічного партнера до дня 80-річчя єврейської держави. Про це розповів Євген Магда, експерт-міжнародник, під час прес-конференції у прес-ценрті «Главкома».
Андрей Саннікав, дипломат, білоруський опозиціонер
Російська пропаганда лякає білорусів українським Майданом - білоруський опозиціонер
Україна перебуває в незнанні реальної ситуації, яка відбувається на території Білорусі. Росія має великий пропагандистський вплив та залякує білоруське населення «переворотом» і війною на території України. Для подолання режимів Путіна та Лукашенка, Білорусь потребує розуміння на підтримки з боку українців. Про це розповів Андрей Саннікав, білоруський опозиціонер, політичний в’язень, дипломат, кандидат в президенти Білорусі у 2010 році під час прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Ілюстраційне фото
Працедавці зловживають недоліками трудового законодавства – експерти
Трудове законодавство не обтяжливе для українських підприємців, але вони все частіше використовують гнучкі форми зайнятості. Після зменшення ЄСВ часто не оформляють трудові договори, не сповіщають ДФС про найм або підміняють трудові договори цивільними. Про це розповіли Віталій Дудін, експерт Центру соціальних і трудових досліджень, аспірант Київського університету права НАН, Марія Ткаченко, координаторка проектів Фонду Фрідріха Еберта в Україні, Віра Корнілова, голова вільної профспілки Національної опери ім.Т.Г.Шевченка під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Ілюстраційне фото
Що робити при обмороженні?
Найближчим часом в Україні спостерігатиметься не дуже гарна погода. Синоптики обіцяють дощі, вітри та зниження температури. Обмороження частин тіла можна отримати при +1…+3. При переохолодженні не можна вживати алкоголь, це може привести до падіння тиску. Обморожені частини тіла також не слід розтирати ані спиртом, ані жиром, ані тканиною, оскільки ушкоджується зовнішній шар епідермісу. Про це повідомив Олег Картавий, інструктор Центру спеціалізованої підготовки, викладач, сертифікований Європейською радою з реанімації, Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України, а також Emergency First Response, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Події на майдані Незалежності під час Революції гідності 2013-2014 роки
Релігієзнавці пояснили, чому Майдан став важливим етапом у стосунках церкви та суспільства
Починаючи з подій в ніч на 30 листопада 2013 року церква завжди була присутня на кожному етапі розвитку Революції Гідності. Кожна церква ставилася до Майдану в залежності від своїх церковних інтересів. Це можна прослідковувати й в контексті сьогоднішньої війни в Україні. Про це розповіли Людмила Филипович, завідувач відділом історії релігії та практичного релігієзнавства Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ, Оксана Горкуша, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ; диякон Михаїл Омельян, кандидат богословських наук, старший викладач КПБА, клірик академічного храму святого апостола і євангеліста Іоана Богослова (при Михайлівському монастирі) під час прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Параліч роботи НКРЕКП. Чим це загрожує?
Параліч роботи НКРЕКП. Чим це загрожує?
Зменшення кворуму НКРЕКП з 4 до 3 осіб – це намагання продовжити термін бездіяльності комісії від 6-9 місяців. Про це розповів Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів НТЦ «Псіхєя» під час прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Ілюстраційна світлина булінгу в школі
40% дитячих самогубств – це наслідок булінгу з боку однолітків
Булінг- це прояв агресії, залякування та цькування людини іншою особою, або групою осіб. 80% дітей протягом шкільного життя зіштовхуються з булінгом. Найчастіше цькування призводить до психічних розладів дитини, зокрема і до самогубств. Про це розповіли Олег Зарубінський, директор Українського інституту дослідження екстремізму (УІДЕ); Богдан Петренко, автор дослідження, заступник директора УІДЕ, Юлія Чудновець, медіа-кординатор проекту під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Лише 6,8% українців надають перевагу розвитку стосунків України з РФ  - опитування
Лише 6,8% українців надають перевагу розвитку стосунків України з РФ - опитування
За результатом дослідження «Що єднає українське суспільство сьогодні?» , проведене Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Українського незалежного центру політичних досліджень , станом на сьогоднішній день 30,6% українців надають перевагу глибокій інтеграції ЄС. Розвиток відносин з РФ вважають пріоритетом лише 6,8% громадян, переважно зі східної частини України. Про це повідомила Юлія Тищенко, керівник Програм демократичних процесів УНЦПД під час прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Функцію школи для злочинців виконує вітчизняна пенітенціарна система - експерт
Функцію школи для злочинців виконує вітчизняна пенітенціарна система - експерт
Українські в’язниці не мають програм реабілітації та повернення колишніх в’язнів до нормального життя. Це призводить до того, що згодом людина знову вдається до скоєння злочину. За результатом дослідження «В’язниця очима в’язнів» 54% людей відбували покарання неодноразово. Про це розповів Юрій Бєлоусов, виконавчий директор Експертного центру з прав людини, колишній представник Уповноваженого ВРУ з прав людини - керівник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму під прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Валерія Лутковська, Уповноважений ВРУ з прав людини
Депортація громадян Грузії відбувалася зі значними порушеннями законодавства - Лутковська
21 жовтня та 17 листопада з території України були депортовані громадяни Грузії. Примусове повернення людей до батьківщини відбувалося з порушенням українського та міжнародного законодавства. Про це розповіла Валерія Лутковська, Уповноважений ВРУ з прав людини під час прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Микола Бєлєсков, аналітик Інституту світової політики
Україна отримає зброю від США за умови реформування оборонного сектору країни - експерт
США може вимагати від українського керівництва реформування оборонного сектору держави в обмін надання зброї. Також зброя не буде розташована на ліні фронту й контролювати її використання буде керівництво США. Про це розповів Микола Бєлєсков, експерт-міжнародник, аналітик Інституту світової політики.
Казахські опозиціонери пояснили, чому погіршилися відносини між Астаною та Бішкеком
Казахські опозиціонери пояснили, чому погіршилися відносини між Астаною та Бішкеком
Відносини між Казахстаном та Киргизстаном погіршилися через втручання Назарбаєва у вибори президента киргизької республіки. Дії незмінного президента Казахстану були жорстко розкритиковані президентом Киргистану Атамбаєвим. Як наслідок Назарбаєв вів блокаду кордону з Киргистаном та розпочав торговельні війни. Про це розповіли Айдос Садиков, співголова соціал-ліберальної партії «Жусан» (Казахстан), Наталія Садикова, редактор видання «Басе», під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Миротворча місія ООН не буде  воювати на боці України  - колишні миротворці
Миротворча місія ООН не буде воювати на боці України - колишні миротворці
Україні не варто розслаблятися та покладати великих очікувань на те, що Миротворча місія ООН вирішить усі проблеми в середині країни. Адже завдання миротворчих сил ООН - розмежування конфліктних сторін , а не виконання функцій Збройних сил України. Про це розповіли Олег Мартиненко, командиром станції Нові Град у складі миротворчої місії Цивільної поліції ООН в Боснії-Герцеговині (1999-2001), офіцер контрольного відділу забезпечення Головного штабу місії у Приштині у складі Миротворчої місії Цивільної поліції ООН в Косово (2002-2003), керівник аналітичного напряму Української Гельсинської спілки з прав людини; Юрій Бєлоусов, Співробітник відділу менеджменту стратегічних проектів поліції ООН, Миротворча місія ООН в Ліберії (2010-2011), виконавчий директор «Експертного центру з прав людини» під прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
На території України понад 33 тисячі нічийних сміттєзвалищ
На території України понад 33 тисячі нічийних сміттєзвалищ
На території України понад 33 тисячі не паспортизованих сміттєзвалищ, котрі ні ким не контролюються. Парламентарі намагаються вирішити проблему зі сміттям, змінивши законодавство. Українці не будуть сплачувати додатковий платіж за переробку сміття. Адже податок буде сплачуватися виробниками упаковок та входити до вартості товару у розмірі 10 копійок. Про це розповів Юрій Чижмарь, народний депутат ВРУ 8-го скликання під час прес-конференції ц прес-центрі «Главкома».
Переселенці отримують мінімальну допомогу від влади, адже не є потенційними виборцями?
Переселенці отримують мінімальну допомогу від влади, адже не є потенційними виборцями?
Українська влада не зацікавлена в інтегруванні та наданні допомоги переселенцям. Адже внутрішньо переміщені особи не мають права голосувати за місцем проживання, що не дає змоги політикам залучити їх до потенційного електорату. За рахунок державної допомоги всього 6% переселенців змогли отримати тимчасове житло від держави. Про це розповіли Анатолій Засоба, голова правління ГО “Кримська діаспора”; Надія Копаніца, модератор Форуму соціально-економічного розвитку Київщини під прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Трамп під час візиту до азійських та тихоокеанських країн виглядає як комівояжер – експерт
Трамп під час візиту до азійських та тихоокеанських країн виглядає як комівояжер – експерт
З 3 по 13листопада президент США Дональд Трамп відвідує азійські та тихоокеанські країни. Це перше турне очільника Америки в ці держави. Його поведінка більше нагадує роботу комівояжера, аніж президента великої країни. Адже здебільшого він просуває американські товари на ці іноземні ринки. Таку оцінку дав експерт – міжнародник Анатолій Максимов під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Олександра Веденьєва,(ліворуч), Юлія Макарова (праворуч) 
Найбільша кількість проявів сексизму зафіксована в рекламній сфері - експерти
Безліч відомих рекламних брендів використовують сексистську рекламу, щоб привернути уваги споживачів. Найбільше такою рекламою зловживають заклади громадського харчування. Про це розповіли Олександра Веденьєва, голова Ліги захисту прав жінок «Гармонія рівних»; Юлія Макарова, координатор проектів організації під час прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Єгор Перелигін
Україна отримала 50% від суми від запланованого кредиту МВФ - експерт
Україна змогла отримати лише половину від передбаченої суми( 16.75 мільярдів доларів) програмою «EFF» (Extended Fund Facility) МВФ. Причиною цього стало не виконання Україною вимог фонду. А саме відсутність антикорупційного суду, приватизації та земельної реформи. Про це розповів Єгор Перелигін, заступник голови правління комерційного банку під прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Валерія Лутковська
Омбудсман заявила про порушення прав людини під час поліцейської облави в нічному клубі
Як зазначила Уповноважений ВРУ з прав людини під час прес-конференції в прес-центрі Главкома, законних підстав для затримання військовиками відвідувачів у київському нічному клубі «Югенд-хаб» не було.
Ірина Суслова
Депутатка розповіла, навіщо закон про реєстрацію домашніх тварин
Наприкінці жовтня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект про обов’язкову реєстрацію домашніх тварин. Ірина Суслова в прес-центрі Главкома переконувала, що законопроект нарешті подолає проблему безпритульних тварин, а обов’язкова реєстрація допоможе в майбутньому власникам собак та кішок швидко знайти загублених чотирилапих.
1 листопада столичні освітяни погрожують вийти на страйк через урізання освітньої субвенції на зарплати
1 листопада столичні освітяни погрожують вийти на страйк через урізання освітньої субвенції на зарплати
У проекті бюджету на 2018 рік планувалося закласти обсяг освітньої субвенції для міста Києва в розмірі 2,7 млрд гривень. Кабінет міністрів вирішив «урізати» субвенцію на 1,2 млрд гривень. Тому 1 листопада о 14:00 столичні освітяни вийдуть під тіни кабінету міністрів на пікет. Про це заявив голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Експерт пояснив, чому зростає кількість терактів
Експерт пояснив, чому зростає кількість терактів
За даними Судової адміністрації України за три роки справ потер актах становить 4600. З них тільки 17 осіб понесли покарання за свої дії. Про це розповів експерт з питань екстремізму, заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко під час прес-конференції в прес-центрі Главкома
Створення Національної вугільної компанії нагадує створення «Нафтогазу»  для фінансування виборів - експерт
Створення Національної вугільної компанії нагадує створення «Нафтогазу» для фінансування виборів - експерт
Створення національної вугільної компанії призведе до монополізації ринку. Компанія буде сама вказувати ціну на вугілля, а ціна закладена в ціну електроенергії. Національна вугільна компанія нагадує «Нафтогаз», який створили у 1996 році для фінансування виборів. Такі думки висловив Сергій Дяченко, голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Ектрадиція політбіженців. Чому і за що?
Ектрадиція політбіженців. Чому і за що?
Журналісти Нарзулло Охунжонов та Фікрат Гусейнов були затриманні українськими правоохоронцями під час перебування на території країни. Українська влада має намір провести екстрадицію обох осіб до своїх країн - Фікрата Гусейнова до Азербайджану та Нардзулло Охунжонова до Узбекистану, попри докази та підтвердження про політичні переслідування й репресії з боку представників влади обох держав. Про це розповіли Борис Захаров, Харківська правозахисна група, Українська гельсінська спілка з прав людини; Олексій Федоров, адвокат Нарзулло Охунжонова; Дмитро Мазурок, адвокат Фікрата Гусейнова під прес-конференції у прес-центрі «Главкома».
Чим загрожує Україні невиконання нею рішень ЄСПЛ?
Чим загрожує Україні невиконання нею рішень ЄСПЛ?
Нещодавно Європейський суд із прав людини передав до Комітету Міністрів Ради Європи понад 12 тисяч справ з невиконання рішень національних судів України. Таке рішення спрямоване на те, щоб українська влада самотужки захищала права громадян в середині своєї держави та створила власну правову систему, яка б дозволила громадянам не звертатися за допомогою до Європейського суду з прав людини. Про це розповіли Валерія Лутковська, Уповноважений ВРУ з прав людини, Ірина Кушнір, представник Уповноваженого, начальник Управління з питань підготовки конституційних подань та дотримання права на доступ до публічної інформації під час прес-конференції у прес-центрі «Главкому».
Біженці-мусульмани з РФ мають проблеми з отриманням притулку в Україні
Біженці-мусульмани з РФ мають проблеми з отриманням притулку в Україні
Мусульмани, які тікають з Росії через постійні репресії, не можуть отримати притулок на території України. За відсутності чіткої міграційної політики, прикордонники та працівники ДМС самі вирішують кому надавати притулок. Про це повідомили Енвер Кадиров, юрист ГО «Правозахисний рух Криму», Анвар Деркач, журналіст, Елеонора Хісамова, шукачка притулку з м. Альмєтьєвск, Татарстан (РФ), фігурантка кримінальної справи Хізб ут-Тахрір під час конференції у прес-центрі «Главкома».
Студенти-активісти закликали киян підтримати їхній освітній проект
Студенти-активісти закликали киян підтримати їхній освітній проект
Громадські активісти проекту «Освітня асамблея» мають за мету створити соціально-освітній центр, щоб отримання знань стали ще цікавішими та доступнішими для кожної людини. Під час прес-конференції в прес-центрі Главкома студенти та громадські активісти Габріела Діас Мальдонадо та Микола Панченко звернулися до киян підтримати їхні проекти на сайті «Громадський бюджет міста Києва».
Експерти розповіли куди звертатися для відшкодування збитків унаслідок вибухів на військових складах
Експерти розповіли куди звертатися для відшкодування збитків унаслідок вибухів на військових складах
Постраждалі не отримують компенсацію за пошкоджене майно в результаті вибухів складів з боєприпасами. Громадянам, які отримали ушкодження в наслідок вибухів на військових складах слід звертатися до військової прокуратури чи самостійно шукати експертів, які могли б дослідити та зафіксувати розмір збитків. Також не проводиться належного розслідування та дослідження системного зв’язку між подіями в Калинівці, Сватові та Балаклії. Про це розповіли Юлія Науменко, адвокат Центру стратегічних справ УГСПЛ, представник потерпілих у Сватовому; Михайло Тарахкало, директор Центру стратегічних справ УГСПЛ; Ольга Решетилова, координатор Медійної ініціативи за права людини під час прес-конференції в прес-центрі «Главкова».