Прес-центр «Главкома»

Прес-центр «Главкома»

«Україна у фокусі міжнародної спільноти»
«Україна у фокусі міжнародної спільноти»
Берлін і Париж скептично ставляться до нашого гіпотетичного членства в НАТО. Але Україні корисніше не так саме членство, як рух до членства в НАТО. Це позитивно відобразиться на її секторі оборони. Про це розповів аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«Літо, спека і якість питної води»
«Літо, спека і якість питної води»
У своїй більшості на українському ринку питна вода представлена у пластикових пляшках (ПЕТ тара). В літній сезон, коли температура сягає більше +20 з пляшки починають виділятися токсичні хімічні речовини за умови неналежного зберігання. Як наслідок питна вода стає небезпечною для споживання. Про це розповіла Олена Сидоренко, експерт з якості та безпечності харчових продуктів, професор кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю КНТЕУ, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«Україна і НАТО: 20 років з дня підписання Хартії про особливе партнерство»
«Україна і НАТО: 20 років з дня підписання Хартії про особливе партнерство»
У Декларації про державний суверенітет України записано, що Україна проголошує про свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках. Але цей намір вона вже виконала ще в 2010 році. А в Конституції, що є вищим законом, нічого не сказано про позаблоковість та нейтралітет. Тому апелювати до запису в Декларації як до неможливості вступу України в НАТО немає сенсу. Такі переконання висловили Сергій Джердж, голова Громадської Ліги Україна – НАТО, Іван Заєць, народний депутат кількох кликань, колишній глава Постійної делегації ВРУ у Парламентській Асамблеї НАТО, екс-член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з моніторингу виконання Рекомендацій парламентських слухань «Про взаємовідносини та співробітництво України з НАТО» та Плану дій Україна-НАТО під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«Вступна кампанія 2017: перші підсумки»
«Вступна кампанія 2017: перші підсумки»
Цьогорічна вступна кампанія вирізнятиметься тим, що водяться так звані коефіцієнти - регіональний, галузевий, сільський та першочерговий коефіцієнти . Таким чином нівелюється ідея ЗНО як рівного доступу до вищих навчальних закладів. Діти із сільській місцевості мають переваги над містянами. Це є порушення Конституції України в частині гарантування доступу до вищої освіти на конкурсній засаді. Сьогодні не можна формувати рейтинги шкіл за результатами балів зовнішнього незалежного оцінювання. Це – результат діяльності репетиторів, а не шкіл. З кожним роком кількість українських абітурієнтів, що обирають навчання в іноземних країнах, зокрема, Польщі, зростає. У той же час знижується кількість іноземці, які хочуть здобувати освіту в Україні. Українці охоче вибирають польські виші, бо там доступна оплата за навчання, нормальні і пристойні умови проживання та навчання, диплом європейського зразка. Такі думки висловив колишній керівник Українського центру оцінювання якості освіти під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«Україна – Канада: чим торгуватимемо?»
«Україна – Канада: чим торгуватимемо?»
Україна в експорті своїх товарів до Канади відновила до кризового періоду 2014 року. Зараз експорт зріс на 75%. Минулого року сума експорту була на рівні 29 млн дол США. Загальний експорт України становить 30 млрд дол. Угода про зону вільної торгівлі з Каенадаою дасть можливість українським експортерам ще більше заходити на канадійський ринок. Про це розповіла Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи, керівник Центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«Перше робоче місце: пошук роботи – теж робота»
«Перше робоче місце: пошук роботи – теж робота»
Роботодавці зацікавленні в молодих фахівцях. Відсутність досвіду не є перешкодою. Більшість підприємств та компаній мають власні програми стажування для випускників вишів. Про це розповіли під час прес-конференції Лариса Брувер, HR-директор «1+1 Медіа»; Катерина Криворученко, спеціаліст експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна www.hh.ua , Марія Кошутська, PR менеджер, KPMG в Україні.
«Як проходить судова реформа?»
«Як проходить судова реформа?»
За 26 років незалежності України було сім спроб реформувати судову гілку влади. Остання восьма спроба почала з 2 червня 2016 року, коли ВРУ ухвалила зміни до Конституції щодо правосуддя та новий закон про судоустрій та статус суддів. Сама ж реформа дала свій старт з 30 вересня 2016 року. Головною проблемою у пробуксовці реформування судової гілки влади полягає в тому, що порушено внутрішню логіку процесу очищення та оновлення суддівського корпусу. Розпочали з Верховного суду, натомість варто було б реформу почати із судів першої інстанції. Такі думки висловив Володимир Сущенко, член Піклувальної ради Асоціації правників України, доцент факультету правничих наук НУ «Києво-Могилянська академія», під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«Окупований Донбас. Історія спротиву»
«Окупований Донбас. Історія спротиву»
Колишній полонений, партизан Володимир Жемчугов в прес-центрі Главкома розповів як він організовував рух спротиву на Донбасі, та коли почалася підготовка до окупації його батьківщини.
«Вступна кампанія - 2017 для кримчан»
«Вступна кампанія - 2017 для кримчан»
Для вступу у вищий навчальний заклад України кримчани можуть скористатися двома шляхами. Перший – скласти екстерном іспити та потім ЗНО. Другий - обрати один із 12 вишів, де буде діяти спрощена процедура вступу. Про це розповіла Валентина Потапова, экспертка з питань освіти для мешканців окупованих територій ЦГП «Альменда», під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
 «Росія, США та ілюзії України: новий пакет санкцій»
«Росія, США та ілюзії України: новий пакет санкцій»
Голосування за закон у Сенаті Конгресу США в цілому буде сьогодні 15 червня 2017. Цей законопроект стане законом лише у випадку якщо він пройде повну процедуру. Затягнути процес із прийняттям законопроекту може Палата представників Конгресу США. Таку думку висловив аналітик Інституту світової політики, експерт-американість Микола Бєлєсков під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«Сільський зелений туризм стає модним»
«Сільський зелений туризм стає модним»
В Україні спостерігається тенденція попиту на послуги сільського зеленого туризму серед громадян України. Сьогодні зареєстровано близько 1600 садиб на всю Україну, які надають такі послуги. А децентралізація сприяє розвитку сільському зеленому туризму. Таке переконання висловила професор Національного університету біоресурсів та природокористування України , член правління Спілки сприяння розвитку сільського туризму (на громадських засадах) Леся Забуранна під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«Ринок електроенергії: як це працюватиме»
«Ринок електроенергії: як це працюватиме»
Якщо закон «Про ринок електричної енергії України» запрацює, то цілком можливо, що й в Україні утворяться ті самі Utilities, які працюють в США та є об’єднаннями споживачів та виробників електричної енергії. Ба, навіть в Європі існує практика надання майже безкоштовних послуг постачання гарячої води тим споживачам, які підписують угоду про купівлю електричної енергії у певного постачальника. Цілком можливо, що це все буде і в Україні. Однак, для цього потрібно змінити структуру відносин, яка існує зараз. Про це розповів директор спеціальних програм НТЦ "Псіхєя"
«Дискримінація родин померлих захисників України»
«Дискримінація родин померлих захисників України»
Сьогодні немає закону, який надавав би допомогу сім’ям померлих військовослужбовців, які померли вже не в статусі військовослужбовця, але отримали травми або хвороби внаслідок виконання свого військового обов’язку в зоні АТО. Отримані травми та хвороби стали причиною смерті. Депутати та правозахисники розробили законопроекти, які врегулювали б це питання. Але комітет ВРУ не розглядає жоден із поданих законопроектів. Про це йшлося на прес-конференції в прес-центрі Главкома
«На межі виживання: знищення довкілля під час збройного конфлікту на сході України»
«На межі виживання: знищення довкілля під час збройного конфлікту на сході України»
Наслідками збройного конфлікту на сході України, окрім людських втрат, є значна шкода екологічним системам та природним ресурсам. Екоситуація Донбасу, яка тривалий час перебувала в кризовому становищі, в період воєнних дій набула ознак екологічної катастрофи. Окрім того Російську Федерацію, як державу-агресора можна притягнути до відповідальності за заподіяну шкоду навколишньому середовищу України. Для цього потрібно створити спеціальну комісію в рамках ООН, спеціальну міжвідомчу комісію під координацією РНБОУ для створення консолідованої претензії до РФ. Про це розповіли учасники польового дослідження «На межі виживання: знищення довкілля під час збройного конфлікту на сході України» під час презентації звіту в прес-центрі Главкома.
«Незаконні затримання та катування, здійснені українською стороною в зоні збройного конфлікту на Сході»
«Незаконні затримання та катування, здійснені українською стороною в зоні збройного конфлікту на Сході»
Факти скоєння воєнних злочинів з боку української сторони в зоні збройного конфлікту на сході України замовчуються або недостатньо розслідуються. Україна повинна провести ефективне розслідування і покарати винних. Адже у неї є міжнародні зобов’язання. Про це розповіли правозахисники під час презентації звіту «Незаконні затримання та катування, здійснені українською стороною в зоні збройного конфлікту на сході України» в прес-центрі Главкома.
Сезонні роботи на селі. Робота є, немає кому працювати
Сезонні роботи на селі. Робота є, немає кому працювати
Із початком сезонних робіт в агропромисловому комплексі відкривається велика кількість вакансій. Але представники ринку праці та кадрового порталу зазначають, що кількість охочих працювати на селі є низькою. Такі думки були висловлені під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«Забезпечення потреб учасників російсько-української війни на місцевому рівні»
«Забезпечення потреб учасників російсько-української війни на місцевому рівні»
На законодавчому рівні система соціального захисту учасників російсько-української війни спрямована на учасників бойових дій , інваліди війни, учасники війни та члени сімей загиблих. Але добровольці, що не увійшли до складу військових формувань, утворених відповідно до закону, а також колишні полонені залишаються незахищеними і статусу учасника бойових дій не можуть отримати. Тому в деяких областях на місцевому рівні добровольцям надають місцевий статус УБД, а колишнім полоненим виплачують допомогу з місцевих бюджетів. А учасники АТО мають право на отримання земельної ділянки. Але ситуація із виділенням земельних ділянок в регіонах України відрізняється. Усе залежить від вольового рішення місцевих органів влади. Найбільше виділяють земельних ділянок у Полтавській області. Про це розповіли Станіслав Івасик, експерт ГО «Юридична сотня», та Вікторія Дідач, експерт ГО «Юридична сотня» під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«Комунальні катастрофи Києва. Хто за все заплатить?»
«Комунальні катастрофи Києва. Хто за все заплатить?»
Подача гарячої води для киян в між опалювальний період зростає в тричі. «Київенерго» несе збитки. У випадку з аварією водопостачання припиняється практично на все літо. окрім того 18% втрат «Київенерго» офіційно закладає в тариф. Решту втрат компанії оплачують ті, у кого немає лічильників. Такі думки висловив директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«Референдум і опір у Західній Сахарі»
«Референдум і опір у Західній Сахарі»
У прес-центрі Главкома відбулася презентація фільму "Рефендум і західна Захара" режисерки Іари Лі. Фільм розповідає про життя і боротьбу мешканців Західної Сахари під окупацією. Події фільму перегуються з подіями на окупованих територіях України. Адже окупанти себе однаково поводять. Свою владу вони здійснюють завдяки насиллю.
«Справа Без’язикова: нові обставини»
«Справа Без’язикова: нові обставини»
Справа полковника Без’язикова, якого обвинувачують у державній зраді та співпраці з «днр» буде розглядатися в Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області. Причиною такого рішення Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ є те, що певна кількість судів має доступ до державної таємниці. Окрім того, віддаленість від центру дасть можливість понизити суспільний інтерес у громадськості та висвітлення в ЗМІ цього процесу. Такі переконання висловили адвокати полковника ЗСУ Олег Веремієнко та Юлія Попік під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
 «ІІІ Фестиваль «АРТ-Плейбек. Разом»
«ІІІ Фестиваль «АРТ-Плейбек. Разом»
У Києві 26-28 травня 2017 року відбудеться Третій Міжнародний театральний інклюзивний Фестиваль «АРТ-Плейбек. Разом». Про це розказали організатори фестивалю - Наталія Вайнілович, організаторка Міжнародного інклюзивного театрального Фестивалю «АРТ-Плейбек. Разом», акторка та ведуча партисипативного театру; Віктор Сербулов, Генеральний Секретар міжнародної громадської організації YMCA України; Андрій Макаренко, координатор програми "Діалог громадянського суспільства" Регіонального офісу Фонду ім. Ф. Еберта "Діалог Східна Європа".
«Розмови з «ватником»
«Розмови з «ватником»
«Ватник» - це людина, яка не приймає жодних переконань зі сторони. Вони так само вважають, що вони живуть у великій країні, яка періодично встає з колін. «Ватники» можуть бути різного прошарку суспільства і різноманітних професій. Це може бути і інженер, і письменник, і вчений. Це така спільнота росіян, яка по-старому вважає, що Росія це велика країна, і не хочуть чути ніяких аргументів, які суперечили б усталеній системі координат їхнього світогляду. Спробуйте їм сказати, що Росія – це відстала країна? Адже так воно є насправді. Можете уявити, як вам на горіхи дістанеться? Такими міркуваннями поділився під час прес-конференції в прес-центрі Главкома Олєґ Панфілов, публіцист, журналіст та професор Державного університету Ілії (Грузія), який у своїй публіцистиці невтомно намагається пояснити сучасний феномен – створення держави Росія, а державною політикою визначено брехню, вигадану історію подають як справжню.
У 2016 році ситуація зі станом прав людини в Україні погіршилася - доповідь правозахиснків
У 2016 році ситуація зі станом прав людини в Україні погіршилася - доповідь правозахиснків
Стан з дотриманням прав людини у минулому році погіршився у порівнянні з 2015 роком. Найбільшим порушником прав людини в Україні є СБУ. А реформа поліції провалилася через брак грошей і погано проведеної переатестації. Про це розказав правозахисник Эвген Захаров, Харківська правозахисна група, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома
«Презентація книги «Обличчя цивілізації». Уроки видатних особистостей для України»
«Презентація книги «Обличчя цивілізації». Уроки видатних особистостей для України»
У прес-центрі Главкома Валентин Бадрак, військовий експерт, директор Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння, письменник презентував свою нову книгу «Обличчя цивілізації»
«Зміни до Конституції: Кримськотатарська автономія чи область?»
«Зміни до Конституції: Кримськотатарська автономія чи область?»
Свого часу ще у 2007 році Україна під час Генеральної Асамблеї ООН проігнорувала Декларацію ООН про права корінних народів. Наталя Беліцер, експертка Інституту демократії ім.. П. Орлика, переконана, що Україна тоді припустилася помилки, не приєднавшись до Декларації ООН. А створення кримськотатарської автономії не дозволило б російським окупантам так легко анексувати Крим.
«Безвізовий режим: подорожуй відповідально!
«Безвізовий режим: подорожуй відповідально!
Із початком дії безвізового режиму в громадян України відпадає необхідність користуватися послугами туристичних агенцій. Адже свою подорож українці можуть планувати самостійно. Для цього перш за все необхідний біометричний паспорт. Безвізовий режим не анульовує автоматично всі колишні проблеми громадян в тих чи інших країнах Шенгенської зони. Про це розповіли аналітик ГО «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька та Олександр Сушко, політолог, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Фото: kadvacorp.com
«Кібербезпека: українські реалії»
Росія розпочала кібервійну проти України з 2014 року. За три роки гібридної війни на українську державу було здійснено 7 тисяч кібератак. Найгучнішими були атаки на сервери ЦВК під час президентської виборчої кампанії, на обленерго та атаки на сайти органів державної влади. Спецслужби РФ побудували досить ефективну систему кібервійськ. Але «кібервійськові» працюють під примусом. Їх набирають з цивільного середовища, яке має кримінальний характер в кіберпросторі. Про це розповів експерт з питань кібербезпеки Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Сергій Радкевич під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Фото: Главком
«Яким чином і наскільки міжнародна допомога посилила обороноздатність України?»
Отримання допомоги від міжнародних партнерів і на сьогодні розглядається Україною як одна із головних передумов ефективної протидії російській агресії. Тому вкрай важливою є оцінка наданої підтримки в останні три роки: такий «аудит» дозволить зрозуміти, яка допомога вияви- лася справді ефективною, яка допомога може ще виявитися корисною, а яка підтримка була марнуванням ресурсів.
Фото: Центр інформації про права людини
«Хто відповість за підпал стихійних поселень напередодні «Євробачення»?»
Правозахисники заявили, що розслідування підпалів стихійних поселень у Києві не відбувається. Представник МВС відповів, що правоохоронці чекають на заяву про злочин.
«Презентація результатів  дослідження «Права людини в Україні»
«Презентація результатів дослідження «Права людини в Україні»
У прес-центрі Главкома відбулося представлення результатів дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та фірми «Юкрейніан соціолоджі сервіс» на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і ГО «Центр інформації про права людини».
Фото з відкритих джерел
«Досвід перемовин по Придністров’ю, Абхазії та Південній Осетії: уроки для України»
Одним із негативних досвідів Грузії під час конфліктів в Південній Осетії та Абхазії був розрив економічних зв’язків та енергетична блокада. Цікавий досвід Молодови. Влада Молдови не розривала зв’язків із мешканцями невизнаної республіки Придністров’я. Сьогодні Молдова і Придністров’я проводить багато спільних заходів, як у спорті, так і в освіті. Хоча за 25 років конфлікту в суспільствах обох територій уже є нерозуміння навіщо об’єднуватися в одну країну. Про це розповіли Паата Закареішвілі, екс-міністр з питань примирення і громадянського рівноправ’я Грузії, екс-заступник міністра закордонних справ Молдови Андрєй Попов.
 В Криму Росія  створить клон Меджлісу - екс- Уповноважений України в Міжнародному суді ООН
В Криму Росія створить клон Меджлісу - екс- Уповноважений України в Міжнародному суді ООН
На виконання проміжного рішення Міжнародного суду ООН в частині скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу Росія може створити його клон. Таке припущення висловив Надзвичайний і Повноважний Посол України, представник України в Раді ООН із прав людини (2006-2010), Уповноважений України в Міжнародному суді ООН (2008р.) Володимир Василенко під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
 Святослав Стеценко
«Стан дотримання прав військових»
Військовослужбовці живуть у наметах в пунктах постійної дислокації. Частково орендують житло в місцевого населення за власний кошт. Окрім того через некомплектність збройний сил відбувається перевантаження фізичного та психічного діючих військовослужбовців. Адже бійці змушені замість 4-5 місяців перебувати на передових позиціях до одного року. Військовослужбовці у повній мірі забезпечені якісним харчуванням. Покращилося постачання особистого майна, одягу, взуття військовослужбовців. Але є випадки, коли одяг приходить на склад такий, що не відповідає вказаним розмірам на бирках. Сьогодні у військовослужбовців відсутні належні умови для фізичної та психічної реабілітації, а також існують проблеми із житловим забезпеченням військовослужбовців. Уряд не реагує на звернення Уповноваженого з прав людини щодо порушення прав військовослужбовців. Про це розповів представник Уповноваженого ВРУ з прав людини з питань захисту прав військовослужбовців Святослав Стеценко під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
«ОПК України: як прикрити об’єкти від диверсійного проникнення?»
«ОПК України: як прикрити об’єкти від диверсійного проникнення?»
Військові експерти розповіли про ймовірні загрози безпеці під час «Євробачення»
«Міжнародний суд ООН в Гаазі: коли і чого очікувати Україні від гучного процесу»
«Міжнародний суд ООН в Гаазі: коли і чого очікувати Україні від гучного процесу»
Передбачити, яким буде рішення Міжнародного суду ООН суду 19 квітня за позовом України до росії, неможливо
«Коли твій дім забрала війна»
«Коли твій дім забрала війна»
До третьої річниці початку АТО в Україні Український інститут дослідження екстремізму презентував книгу «Коли твій будинок забрала війна».
«Україна та Литва: чому важливе партнерство?»
«Україна та Литва: чому важливе партнерство?»
У жовтні милого року року в Литві відбулися парламентські вибори. Більшість у Сеймі склали члени Литовського союзу селян та зелених, що дало змогу створити разом із соціал-демократами коаліцію та сформувати Кабінет Міністрів. Одним із першим, хто встановив контакти з новою владною партією, стала Аграрна партія України. Її лідер Віталій Скоцик переконаний, що в Литви є колосальний досвід, як в аграрній сфері, так і в енергетичній, який Україна може взяти собі на озброєння. Сьогодні товарообіг між двома країнами складає майже один мільярд гривень. А в сфері електроенергії Україна може забезпечити потреби Литви. Гвідас Кєраушскас, Повноважний міністр Посольства Литовської Республіки в Україні, запевняє, що зі зміною партії у владі Литва не змінить свого ставлення та співробітництва з Україною.
«Безвізнаш! Що далі?»
«Безвізнаш! Що далі?»
Якщо громадяни України будуть порушувати правила безвізового режиму, а саме шукати притулку, перебувати в країні більше, ніж 90 днів, то включиться механізм припинення візового режиму. Окрім того, громадяни України під час перетину кордону в умовах безвізового режиму повинні надавати ті ж документи , що і під час подорожей із візами до іноземних країн. Але не треба надавати жодних довідок з банківських рахунків та місць роботи. Про це розповіли Ірина Сушко, виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів», та розповіла аналітик ГО «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Імідж України залежить від кожного з нас - дипломат
Імідж України залежить від кожного з нас - дипломат
Імідж країни за кордоном закладається в середині . Українці, які виїжджають за кордон повинні пам’ятати про свою поведінку в іноземній країні, адже імідж країни залежить від кожного з нас. Це стосується і політичної еліти, і пересічних громадян. Таку думку висловив Сергій Борщевський, Надзвичайний та Повноважний Посланник, експерт Центру дослідження Росії, директор департаменту виконкому СНД за квотою України (2000–2005 рр.) під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.
Фото: Фейсбук/Оксана Блищик
«Метрополітен. Профілактика тероризму»
За роки збройної агресії РФ в Україні метрополітен Києва «мінували» більше 150 разів. Значна кількість дзвінків надходила з непідконтрольної території Донбасу. Окрім того в поліціїпояснили, чому мають право перевіряти громадян в метро. Про це розповів начальник управління поліції в метрополітені Віталій Биков під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.