рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У «Главкомі» презентували путівник «Стежками предків: Любачівський повіт»

  трансляція
  • Розсилка
  У «Главкомі» презентували путівник «Стежками предків: Любачівський повіт»

  Стежками предків - проєкт, що передбачає популяризацію культурної спадщини українців, які до середини ХХ століття проживали на території сучасної Польщі

  Сьогодні у пресцентрі «Главкома» відбулась презентація путівника «Стежками предків: Любачівський повіт» .

  Запрошені гості: Христина Дубницька, співавторка путівника.

  Проєкт покликаний популяризувати культурну спадщину українців, які до середини ХХ ст. проживали на території сучасної Польщі.

  У 1944-1947 роках українське населення з тих терен примусово виселили, але там і досі залишається величезна кількість української культурної спадщини.

  Зазначимо, що це надзвичайно цікаве і потрібне видання, яке змусить нас знову переглянути та переосмислити сторінки нашої історії, почути пращурів і відвідати Любачівщину.

  Стежками предків - проєкт, що передбачає популяризацію культурної спадщини українців, які до середини ХХ століття проживали на території сучасної Польщі. Насамперед це унікальні сакральні споруди - церкви, каплиці, придорожні фігури, також цвинтарі.

  В рамках проєкту було виконано чимало «польових» досліджень, зроблено аналіз, фотофіксацію та опис об’єктів культурної спадщини українців на теренах історичної землі Любачівщини - однієї з давніх земель українського Надсяння (поряд з Ярославщиною, Перемищиною, Сяніччиною).

  У підсумку досліджень було створено для громадськості України та Польщі (Львів, Київ, Перемишль, Любачів) перший україномовний друкований та цифровий путівник українськими місцями Любачівщини, доступного для масового користування.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ