На Вінниччині до Православної церкви України переходять понад 20 парафій

На Вінниччині до Православної церкви України переходять понад 20 парафій
До ПЦУ приєдналася й громада найбільшого і найстарішого 120-річного храму Вінниччини - ікони Божої Матері «Всіх скорботних радость»

Протягом минулих вихідних до ПЦУ перейшли п’ять парафій

На Вінниччині перейти під юрисдикцію Православної церкви України зголосилися понад 20 парафій УПЦ Московського патріархату. Про це повідомив керівник прес-служби Вінницької єпархії Православної церкви України протодиякон Владислав Демченко, пише «Укрінформ».

«Процес переходу парафій з-під юрисдикції УПЦ МП до Православної церкви України набирає обертів. Наразі можемо говорити про те, що таких церковних громад вже більше двадцяти. Частина вже оформила свої плани юридично, решта ще у процесі. Але щодня нам телефонують і консультуються», - повідомив Демченко.

За його словами, лише протягом минулих вихідних до ПЦУ перейшли п’ять парафій.

Зокрема, у м. Вінниці до Православної церкви України приєдналася парафія скельного Свято-Троїцького храму, розташованого у колишньому командному бункері радянської армії, у гранітних скелях на березі Південного Бугу. Громада храму майже стовідсотково підтримала свого настоятеля протоієрея Олексія Волкова, відомого у Вінниці місіонера, а також капелана-волонтера, який першим із священиків Вінниччини у 2014 році розпочав регулярні поїздки на схід для підтримки бійців української армії.

До ПЦУ приєдналася й громада найбільшого і найстарішого 120-річного храму Вінниччини - ікони Божої Матері «Всіх скорботних радость», розташованого у головному корпусі Вінницького обласного психоневрологічного диспансеру.

Рішення про перехід під юрисдикцію ПЦУ також ухвалюють і парафії у районах області. Так, 23 грудня вибір на користь Православної церкви України зробила громада храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Махнівка Козятинського району, а також парафіяни з сіл Сальник і с. Гущинці Калинівського району.

Нагадаємо, 24 грудня три громади УПЦ Московського патріархату з Львівської області приєднались до Православної церкви України.

Раніше парафія скельного Свято-Троїцького храму Вінниці приєдналася до Православної церкви України.

Напередодні парафія святих апостолів Петра і Павла міста Жовкви у Львівській області приєдналася до Православної церкви України.

Також 22 грудня стало відомо, що віряни на Тернопільщині переходять від Московського патріархату до Православної церкви України.

Зазначимо, що 22 грудня президент Петро Порошенко підписав закон про нову назву УПЦ МП.

Також на Закарпатті Московська парафія перейшла до Православної церкви України.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів