Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Завершено розслідування діяльності міжнародних кіберзлочинців, що викрали $100 млн - Генпрокуратура

  • Розсилка
  Угрупування використовувало шкідливе програмне забезпечення для крадіжки $100 мільйонів у десятків тисяч людей - Завершено розслідування діяльності міжнародних кіберзлочинців, що викрали $100 млн - Генпрокуратура
  Угрупування використовувало шкідливе програмне забезпечення для крадіжки $100 мільйонів у десятків тисяч людей

  Слідчі дії тривали у США і п’яти європейських країнах – Болгарії, Німеччині, Грузії, Молдові та Україні

  Перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук повідомив про завершення розслідування діяльності міжнародної злочинної організації, яка за допомогою кібермережі Avalanche викрала 100 млн доларів у понад 40 тисяч жертв. Про це йшлося на спільній міжнародній прес-конференції правоохоронців п’яти країн: України, США, Німеччини, Болгарії, Грузії, Молдови та представників Євроюсту та Європолу (Europol), яка відбулася в м. Гаага (Нідерланди), повідомляє прес-служба Генпрокуратури..

  Зазначається, що злочинці інфікували комп'ютери через шкідливі хакерські програми GozNym.   «Ці програми захоплювали банківські реквізити для доступу до банківських рахунків. Загалом від діяльності злочинців постраждало більше 40 тисяч осіб, завдані збитки оцінюються у суму близько $100 мільйонів», - зазначив Сторожук у своєму коментарі представникам ЗМІ.

  «Це був безпрецедентний досвід проведення розслідування, особливо з точки зору транскордонного співробітництва правоохоронців з 26 країн. Наразі українські правоохоронні органи висунули підозру громадянину України К. за фактом забезпечення кіберзлочинців безпечною інфраструктурою, через яку розміщувалися та розповсюджувалися GozNym, URLzone, тобто забезпечив кіберзлочинців знаряддям для вчинення банківського шахрайства, а також відмивання грошових коштів», - наголосив перший заступник генпрокурора.

  На сьогоднішній день мережа Avalanche ліквідована. По всьому світу вже затримано 11 осіб, заходи з затримання решти учасників мережі продовжуються. 

  Організаторів даної злочинної групи чекає покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ