Регулятор ЄС не знайшов зв’язку між тромбозами і щепленнями вакциною AstraZeneca
Дослідження тривають, поки експертам не вдалося ідентифікувати спеціальні фактори ризику при застосуванні препарату AstraZeneca
Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) не знайшло зв’язку між щепленням вакциною, розробленою компанією AstraZeneca, та випадками утворення тромбозу. Як повідомили в агентстві, вакцина є безпечною та ефективною.
«Ми оцінили 62 такі випадки з 9,3 млн щеплень, 44 з них сталися у країнах Європейського економічного простору. Якщо подивитися на вікову категорію, ми виявили ризик 1 випадку на 100 тисяч для людей, у віці до 60 років. Важливо сказати, що наразі не доведений взаємозв’язок між вакцинацією з використанням AstraZeneca і такими випадками», – заявила виконавча директорка ЕМА Емер Кук.
Вона додала, що дослідження тривають. Поки експертам не вдалося ідентифікувати спеціальні фактори ризику при застосуванні препарату.
Вакцина, розроблена AstraZeneca, вважається провідною в боротьбі з поширенням Covid-19 по всьому світу, оскільки вона дешевша і простіша в транспортуванні, ніж інші вакцини.
Раніше цього місяця вакцина зіткнулася з проблемами, коли більш ніж десяток країн тимчасово призупинили її використання після того, як із нею пов’язали поодинокі випадки порушення згортання крові у невеликого числа вакцинованих людей.
Призупинення зняли після того, як регулятор ЄС з лікарських засобів заявив, що вакцина безпечна.
Минулого тижня компанія оновила показник ефективності своєї вакцини проти Covid-19 до 76%. 24 березня компанія заявила, що перерахувала дані дослідження в США і дійшла висновку, що вакцина ефективна в запобіганні симптоматичного Covid-19 не на 79%, як було опубліковано раніше у даних цього тижня, а на 76.
Раніше компанія AstraZeneca надала інформацію, що її вакцина забезпечує надійний захист серед людей всіх віків. Згідно з попередніми результатами дослідження, в якому взяли участь 30 тисяч осіб, вакцина показала ефективність 79% та 100% ефективність проти важкого або критичного перебігу захворювання.
Європейське медичне агентство назвало AstraZeneca безпечною та ефективною. Установі довелося екстрено зібратися на засідання після низки повідомлень, що після щеплення у 40 людей з 17 мільйонів вакцинованих утворилися тромби. Нині регулятор наголошує, що вакцинація цим препаратом не збільшує загальний ризик розвитку тромбів, а користь від нього перевищує ризики.
Низка країн ЄС, які призупинили її введення, оголосили про відновлення щеплень.
Після ситуації з відмовою багатьох країн від щеплень вакциною AstraZeneca вона отримала нову назву. Її перейменували в Vaxzervia.
До слова, від початку кампанії з вакцинації від Covid-19 в Україні було зафіксовано 732 повідомлення про «несприятливі події» після імунізації, серед яких п'ять летальних випадків.
Коментарі — 0