«Навіть під час обміну вони поводяться нечесно». Зеленський пояснив, чому Росія не віддає іноземних добровольців

«Навіть під час обміну вони поводяться нечесно». Зеленський пояснив, чому Росія не віддає іноземних добровольців
Зеленський повідомив, що Росія намагається використати затриманих іноземців у власних політичних інтересах
Фото: Офіс президента

Президент: «Росіяни хочуть впливати на відносини з тими країнами, звідки ці хлопці приїхали» 

Росія свідомо відмовляється передавати Україні іноземних добровольців під час обмінів полоненими, щоб впливати на відносини з державами, громадянами яких є ці військові. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час закритої зустрічі з журналістами, на якій був присутній «Главком».

Президент наголосив, що Україна неодноразово намагалася домовитися з російською стороною про передачу іноземних громадян, які воювали на боці ЗСУ. За його словами, йдеться не лише про добровольців, а й про білоруських політв'язнів, які підтримували Україну. Президент підкреслив, що російська влада не хоче визнавати участь білорусів у війні на боці ЗСУ, а тому блокує їхній обмін.

«Ситуація така, що росіяни не хочуть віддавати вам громадян інших країн на обмін. Оскільки вони хочуть впливати на відносини між Росією і тими країнами, звідки ці хлопці приїхали», – заявив Зеленський.

Зеленський зауважив, що українська сторона постійно надає партнерам списки полонених іноземців, серед яких є журналісти, політичні в'язні, а також мусульмани, яких утримують у російських в’язницях.

«Знаєте, у мене була розмова з кількома представниками Близького Сходу. Я не буду зараз говорити, яка це країна. Але я сказав, що це вже вдесяте я йому про це говорю. Це вже 10-й раз, коли я розповідаю про наших громадян-мусульман, які перебувають у російських в'язницях. Але мені ще нікого не передали. Я маю на увазі взагалі. Отже, всі мусульмани, яких ми обміняли, навіть мусульмани, їх обміняли через нас. Через Україну», – наголосив він.

Глава держави визнав, що робота з росіянами залишається вкрай складною навіть у питаннях гуманітарного характеру. Водночас він висловив сподівання, що після припинення вогню можливий обмін за формулою «всіх на всіх».

«Але ми у будь-якому разі намагатимемося. Коли ми говоримо «всіх на всіх», наприклад, модель «всіх на всіх». І я сподіваюся, що це станеться після припинення вогню. А «всіх на всіх» – це означає повернути всіх полонених», — додав Зеленський.

Раніше «Главком» повідомляв, що у травні в результаті наймасштабнішого обміну «1000 на 1000» Україні вдалося повернути з полону військовослужбовців із 46 частин, яких раніше жодного разу не було в списках на обмін. Повернення бійців із цих підрозділів довгий час блокувалося російською стороною.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів