Українці приїхали на Саміт миру, щоб розповісти про зниклих рідних
Активісти закликають західних політиків тиснути на Росію, щоб вона припинила війну
Світлана Білоус приїхала у Бюргеншток на Саміт миру (Швейцарія), щоб розповісти світу про її зниклого чоловіка. Про це повідомляє Reuters.
«Я повинна зробити все, що в моїх силах, щоб повернути мого чоловіка», – сказала 34-річна Світлана із Харкова.
Відколи Анатолій зник у квітні минулого року, вона лише чула, що він живий, але не мала з ним прямого зв’язку. Щодня вона носить нашивку з його форми і молиться за його повернення.
«Я завжди ношу з собою його шеврон із його позивним «Лис», – сказала жінка, додавши, що хоче, щоб Росія дотримувалася Женевських конвенцій про поводження з військовополоненими.
«Ми хочемо конкретних дій щодо повернення військовополонених і допуску Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх місць несвободи», – сказала вона.
На транспарантах, які тримали Світалана та інші учасники акції, було написано «Росія катує та вбиває українських військовополонених – зупиніть її».
У Бюргенштоку український військовополонений Ілля Ілляшенко виступає на паралельному заході, організованому Товариством українців у Швейцарії. Сержант берегових військ прикордонної служби України Ілляшенко потрапив у полон під час боїв у рідному Маріуполі та утримувався у трьох різних таборах.
21-річного хлопця на позивний Смурф протримали 10 місяців, а потім повернули на обмін полоненими.
«У російському полоні постійний фізичний і психологічний тиск. Вони намагаються зламати твою особистість, тебе як людину. І роблять це дієвими методами», – сказав Ілля.
Він сподівається, що результат Саміту миру покращить становище його товаришів, яких досі утримують і яких він сподівається скоро знову побачити.
Нагадуємо, що міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) підтвердила, що з початку грудня 2023 року російські військові стратили щонайменше 15 українських бійців, які намагалися здатися в полон. Також російські загарбники ймовірно, стратили ще шістьох військових ЗСУ, які здавалися в полон або вже здалися.
Коментарі — 0