Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Путін завдасть нового удару по Україні восени: названа головна мета

  • Дмитро Тимчук

   Народний депутат України (Народний фронт)

  • Розсилка
  <span>Бойовики на стрільбищі близько Луганська, 11 липня 2018 року</span> - Путін завдасть нового удару по Україні восени: названа головна мета
  Бойовики на стрільбищі близько Луганська, 11 липня 2018 року
  Фото: EPA/UPG

  Чого чекати від російсько-окупаційних військ восени

  Російсько-окупаційні війська готуються до нової військової ескалації на Донбасі, яку з дуже великою ймовірністю варто чекати восени. Президент РФ Володимир Путін почне просувати в Україні своїх кандидатів на президентських і парламентських виборах-2019 і для цього йому знадобиться нова агресія. Таким чином проросійські сили покажуть, що так звана «партія війни» (провладна коаліція) призводить до бойових дій і чергової ескалації, в результаті чого гинуть люди. І на цьому тлі будуть просуватися тези опозиційних сил.

  На окупованій Росією території Донбасу йде процес доукомплектування, який ми спостерігаємо з початку року. Практично протягом восьми місяців в повний зріст йде доукомплектування частин підрозділів першого «армійського корпусу ДНР» і другого «армійського корпусу ЛНР».

  Для чого це робиться? Не можна сказати, що з осені буде якась ескалація і масштабні бойові дії. Завдання щодо доукомплектування підрозділів окупаційних військ вони ставили перед собою за лінією штабу 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу РФ ще в кінці минулого року. І одне із завдань вони повністю провалили - з укомплектування особовим складом. Що стосується озброєння і військової техніки, то вони намагаються це зробити.

  У них все ускладнюється тим, що по ходу п'єси змінюються правила. Тобто вони спочатку починають змінювати штатний розклад і починають вводити в свої мотострілкові бригади додаткові артилерійські підрозділи - а потім змінюють штатну структуру. Зараз вони намагаються зробити все можливе, щоб підлаштуватися під нове бачення, яке було сформульовано навесні цього року. Але я б не сказав, що це пряма вказівка на те, що буде ескалація.  Проте, перед окупаційними військами стоїть завдання готовності до ескалації. Її варто очікувати з дуже великою ймовірністю з тієї простої причини, що під час передвиборної кампанії будуть просуватися тези про те, що необхідно в Україні нейтралізувати так звану «партію війни». Таким чином, проросійські сили захочуть показати, що «партія війни» призводить бойових дій і чергової ескалації, в результаті чого гинуть люди. Тому ескалацію можна очікувати з великою ймовірністю.

  Чим відповість Україна

  Є два вкрай важливі напрямки для того, щоб в подальшому показувати міжнародному співтовариству реальну картину подій на Донбасі і формулювати відповідне ставлення до Росії як агресора.

  По-перше, зміцнювати обороноздатність і збройні сили, дати їм можливість оперативно реагувати і нейтралізувати будь-які загрози і спроби масштабних дій з боку окупаційних військ.

  По-друге, потрібно схиляти міжнародні структури виконувати свої прямі функції - це має бути другим дуже важливим напрямком, щоб ОБСЄ в кінцевому результаті не покладала будь-яку відповідальність на обидві сторони, а показувала, хто є ініціатором цієї ескалації. І ми бачимо, що СММ ОБСЄ вже досить непогано працює на Донбасі - починають більш активно фіксувати присутність нових російських озброєнь, перекидання техніки на окупованих територіях.

  Джерело: Апостроф

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Єгор Соболєв
  Єгор Соболєв

  Народний депутат України

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ