рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чому Філарет бореться за збереження Київського Патріархату

  • Олексій Рябикін

   Громадський діяч

  • Розсилка
  Якщо церква заснована на вірі Христовій і правді, то боятись нема чого. Бо Христос сказав, що «збудую Церкву Мою, і врата пекла не здолають її» - Чому Філарет бореться за збереження Київського Патріархату
  Якщо церква заснована на вірі Христовій і правді, то боятись нема чого. Бо Христос сказав, що «збудую Церкву Мою, і врата пекла не здолають її»

  Мета Патріарха Філарета - зберегти Київський Патріархат - як символ незалежної Церкви, мета Митрополита Епіфанія - отримати майно патріархії будь-якою ціною

  Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив вжити заходів забезпечення позову щодо дій ліквідаційної комісії Київської патріархії УПЦ КП.

  Ухвалою заборонено будь-які дії щодо припинення і ліквідації УПЦ КП та заборонено управляти і розпоряджатися її майном.

  Нагадаю, що згадана ліквідаційна комісія утворена рішення Синоду ПЦУ. Тобто керівним органом іншої релігійної організації. До речі, з таким же успіхом, Синод ПЦУ міг призначити комісію по ліквідації УГКЦ, посилаючись на рішення Львівського собору 1946 року, коли під тиском Сталіна, УГКЦ влилась в РПЦ.

  З самого початку дивних рішень ПЦУ вбачається детально пророблений і визначений план.

  Згадаймо тільки кілька планів. Перший - інформаційний.

  Спочатку говориться, що Патріарх Філарет - хворий, приймає ліки, не усвідомлює свої дії. Патріарх виходить на публіку, до журналістів і усі бачать - Святійший абсолютно адекватний. Атака провалилась.

  Потім Патріарх Філарет - агент Кремля. Підсилаються журналісти російських медіа, беруть інтерв'ю. Проте, і тут бульбашка луснула, бо кремлівським агентам Святійший відповідав правдою. Проти правди - воювати безглуздо.

  Тепер, сам спікер Синоду ПЦУ кричить, що Патріарх Філарет хоче розділити ПЦУ.

  Дивно це чути.
  Патріарх бореться за збереження Київського Патріархату - Церкви, незалежної від чужоземних політичних і релігійних центрів.
  Проти цього ПЦУ також не може протиставити співмірні аргументи. Бо ПЦУ - де-факто, є митрополією Константинопольського Патріархату, яка «...визнає головою Святіший Апостольський і Патріарший Вселенський Престол...» (текст Томосу).
  Крім того, якщо ПЦУ заснована на вірі Христовій і правді, то боятись нема чого. Бо Христос сказав, що «збудую Церкву Мою, і врата пекла не здолають її».

  Є ще один фронт. Він юридичний. ПЦУ, на жаль, чинить на межі Законів, часто використовуючи рейдерські прийоми і методи. Як от ухвалення рішень від імені іншої юридичної особи. Надання, через «чорних» нотаріусів, липових довіренностей, заплутування судових органів підставними представниками, блокування рахунків з метою заволодіння коштами... Прикро, але це робиться не тільки з благословення, але і за активної участі єпископів ПЦУ, які мали б демонструвати зовсім інший приклад поведінки.

  Тепер, невеличкий інсайд. План ПЦУ по знищенню Київської патріархії. В деталях і особах. Мета дій ПЦУ - банальна. Заволодіти майном Київської патріархії УПЦ КП.

  Тепер порівняйте.
  Мету Патріарха Філарета - зберегти Київський Патріархат - як символ незалежної Церкви і
  мету Митрополита Епіфанія - отримати майно патріархії будь-якою ціною.

  Читайте і робіть висновки.

  P.S. Кажуть, навіть Елладська церква вирішила поки що утриматись від визнання ПЦУ. Хоча Елладська церква - є органічною частиною Константинопольського патріархату, як по формі так і по суті..

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Уляна Супрун
  Уляна Супрун

  Колишня в.о. міністра охорони здоров'я України

  Борислав Береза
  Борислав Береза

  Народний депутат 8 скликання

  Володимир В`ятрович
  Володимир В`ятрович

  Народний депутат

  Роман Офіцинський
  Роман Офіцинський

  Доктор історичних наук

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ