Інфекціоніст пояснив, чому коронавірус став «косити» молодь

Інфекціоніст пояснив, чому коронавірус став «косити» молодь

Медики стверджують, що вірусу необхідно далі поширюватися, а молоді люди більш активні, ніж літні і можуть передати інфекцію швидше

«Ми вже досягаємо піку, може, плюс-мінус тиждень», вважає лікар-інфекціоніст вищої категорії

Коронавірус в Україні став все частіше вражати більш молоду категорію людей. Він інфікує молодь від 20 років.

Про це розповів в інтерв'ю «Фактам» лікар-інфекціоніст вищої категорії, викладач Інституту біології і медицини Київського національного університету імені Тараса Шевченка кандидат медичних наук Юрій Жигарєв.

За словами медика, вірусу необхідно далі поширюватися, а молоді люди більш активні, ніж літні і можуть передати інфекцію швидше.

«Справді, молодь почала хворіти частіше, хоча не можна сказати, що важко. І це добре. Еволюційна стратегія будь-якого вірусу – виживання. Якщо він потрапить в організм бабусі, яка ні з ким не контактує, і вб'є її, то помре разом з нею. Для нього це невигідно – краще інфікувати молодих людей. Вони соціально активні, хворіють без серйозних симптомів і швидко поширюють вірус далі. Тому можна припустити, що вірус стане більш заразним. В першу чергу постраждають ті, хто зазвичай йде локомотивом у будь епідемії: діти, підлітки, молодь», – розповів Жигарєв.

Також інфекціоніст прогнозує подальше погіршення ситуації з Covid-19.

«Думаю, найближчим часом (приблизно місяць) ситуація буде напруженою. Ми вже досягаємо піку, може, плюс-мінус тиждень. Далі не повинно бути зростання, тому що «горючого матеріалу» не залишилося. А з середини квітня, вважаю, розпочнеться поступовий спад. Влітку навряд чи буде серйозний підйом захворюваності. А як вірус поведе себе далі, складно сказати – все залежить від мутацій. В перспективі, за всіма законами природи, вірус буде втрачати патогенність. І в підсумку поповнить перелік респіраторних вірусів», – резюмував фахівець.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля коронавірусу, не виключено повернення до жорсткого локдауну.

18 березня РНБО зібрало на нараду провідних учених через сплеск коронавірусу в Україні.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: