Начальник Генштабу генерал Баргилевич розказав, чим займався у перші дні вторгнення

Начальник Генштабу генерал Баргилевич розказав, чим займався у перші дні вторгнення
У перші години війни 24 лютого Баргилевич поїхав перевірити готовність оборонних рубежів у населеному пункті Горенка
фото: Генштаб ЗСУ

«Мені випала доля і честь – стріляти по противнику з автомата»

У перші дні повномасштабної війни начальник Генерального штабу ЗСУ Анатолій Баргилевич, який на той момент був генерал-майором, брав участь у стрілецькому бою під час операції з оборони Києва. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Главкому».

«У перші години війни 24 лютого командувач Сухопутних військ генерал-полковник Сирський (нині головнокомандувач ЗСУ, – «Главком») зібрав ключових офіцерів і, як завжди, у доволі спокійній манері, без паніки та метушні визначив першочергові завдання, конкретно кожному що треба робити. За його дорученням я поїхав перевірити готовність оборонних рубежів у населеному пункті Горенка. Цей район мав стратегічне значення через розташування важливого транспортного вузла з мостом. Там великий міст, до якого сходяться три дороги – з Гостомеля, Бучі, Ірпеня, три смуги в один бік, три – в протилежний», – пригадав офіцер.

Міст через річку Ірпінь неподалік Гостомеля став одним з критично важливих оборонних рубежів у перші дні війни. Фото зроблено після звільнення Київщини від російських окупантів, квітень 2022 року
Міст через річку Ірпінь неподалік Гостомеля став одним з критично важливих оборонних рубежів у перші дні війни. Фото зроблено після звільнення Київщини від російських окупантів, квітень 2022 року
фото: Уніан

У цей час в Гостомелі, на аеродромі, вже точилися запеклі бої. За словами Баргилевича, було очевидно, що ворог намагатиметься прорватися саме через цей напрямок. «Я зрозумів, що на цьому мосту треба трохи перебудувати оборону, яка була тоді побудована доволі хаотично. Вранці я з’їздив у розвідку на легкоброньованій «Шкоді» разом із водієм – перевірити, яка ситуація в Гостомелі, тому що місто майже наполовину вже було під противником. Повернулися назад і зрозуміли, що завтрашній бій неминучий, ворог піде на прорив саме тут», – сказав військовий.

Вранці 25 лютого о 8 год. 45 хв. колона противника пішла на Київ – десь 200 машин і танків. Уся ця техніка почала підтягуватися до того мосту, оборону якого готував, зокрема, Баргилевич. «Першу атаку ворога було відбито успішно. Однак ситуація залишалася вкрай напруженою: наші сили були недостатніми для довготривалого стримування. Розуміючи це, я перетелефонував командувачу і попросив підсилення, бо цих сил було зовсім недостатньо. Він сказав: «Я тебе зрозумів» – і через дві години під’їхав танк. Я сам танкіст, тому почувши звук рідного мотора, подумав, що не все так погано», – зізнався начальник Генштабу.

Незабаром до захисників приєдналися курсанти Житомирського військового інституту. «Вони продемонстрували виняткову мужність і рішучість. Саме ці події пізніше лягли в основу фільму «Гостомельський рубіж», деякі асоціації з боєм під Крутами», – зазначив Баргилевич.

Окрім курсантів, до оборони долучилася рота 72-ї окремої механізованої бригади, підрозділи територіальної оборони та кілька бойових машин. Незважаючи на обмежені ресурси, усі вони спільними зусиллями зуміли стримати ворога на цьому критично важливому рубежі.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко у роковини початку широмасштабного наступу Росії на Україну опублікував відео, аби нагадати, якими були тижні перед повномасштабним вторгненням та перші дні війни у столиці.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Росія і КНДР мають негайно зупинити військову співпрацю
Як поява військ КНДР у російсько-українській війні вплине на політику США
До нового пакета військової допомоги від США увійшли ракети, боєприпаси та військова техніка
Стало відомо, яке озброєння отримає Україна від США у новому пакеті допомоги
Україна отримала від Канади спецмашини
Канада передала Україні евакуаційні машини LAV 6
Гетманцев вважає, що на стороні державних банків потрібно перейти до певного формату обов’язкової купівлі військових облігацій на основі індивідуальних планів, які мають розробити Мінфін та НБУ
Гетманцев виступив за обовʼязкову купівлю військових облігацій для українців
Україна планує мобілізувати 160 тис. чоловіків у період з листопада до лютого
Стало відомо, скільки людей планує мобілізувати Україна до лютого 2025 року
Чоловік видер у дівчини телефон
У столичній кав’ярні чоловік накинувся на дівчину через прохання спілкуватися українською (відео)
Коксівне вугілля Покровська має залишатися під контролем України – Bloomberg
Коксівне вугілля Покровська має залишатися під контролем України – Bloomberg
Про ймовірну розмову Трампа і Путіна повідомляло The Washington Post з посиланням на джерела
«Чиста видумка». Пєсков заперечив проведення розмови Путіна і Трампа
Очільник Генштабу Збройних сил Польщі В’ячеслав Кукула заявив, що його країна перебуває «під загрозою» війни
Польща повідомила, чи збиватиме російські ракети та дрони над Україною
Дата публікації новини: