Помаранчевій революції – 20. Євген Нищук розказав, як він став «голосом Майдану»

Помаранчевій революції – 20. Євген Нищук розказав, як він став «голосом Майдану»
Євген Нищук на майдані Незалежності
фото: Євген Нищук/Facebook

«Із 2002-го ми почали співпрацювати з «Нашою Україною»»

Генеральний директор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, актор та колишній міністр культури Євген Нищук, відомий також як «голос Майдану», із 2002 року співпрацював із блоком Віктора Ющенка «Наша Україна» та разом із колегами розробляв план, як доносити ідеї опозиції до суспільства. Усе розпочалося зі всеукраїнського туру з піснями та показами фільмів і врешті-решт дійшло до Майдану. Про це Нищук розповів в інтерв’ю «Главкому».

Гендиректор Театру Франка пригадав, що з початку 2000-х працював у мистецькій агенції «Арт Велес», яка організовувала та проводила концерти, вистави, фестивалі – такі, як Рок-Екзистенція, «Київська Русь», «Концерт для янголів» та інші. А приблизно з 2002-го «Арт Велес» почала співпрацювати з «Нашою Україною».

«Ми розробляли ідеї щодо того, як доносити до людей свою позицію, не маючи виходу у телепростір. Тодішні опозиційні лідери, і Віктор Ющенко в першу чергу, не мали можливості звертатися до людей, за виключенням хіба що разових теледебатів», – пояснив Нищук.

Так, за його словами, утворився формат живого спілкування – всеукраїнський тур по всіх обласних центрах, включаючи Крим, де була і музична складова, і демонстрація документальних фільмів, які більше ніде не можна було побачити – передусім політичних розслідувань тощо.

«Уже тоді ставало зрозумілим, що якщо вибори пройдуть нечесно, станеться вибух. Я бачив, скільки людей приходило на наші зустрічі, як вони реагували… Тому коли 21 листопада змонтували сцену на Майдані, я закликав людей захистити свій вибір. Так я туди і потрапив. Так там і зостався…», – сказав ексміністр.

Нагадаємо, 21 листопада 2004 року на майдані Незалежності у Києві зібрався перший мітинг, який був відповіддю на масштабні фальсифікації на користь провладного кандидата Віктора Януковича під час президентських виборів. Акції протесту за кілька днів поширилися країною і переросли у Помаранчеву революцію. Зазначені події отримали назву за кольором, який використовували прибічники кандидата в президенти Віктора Ющенка й опозиційної партії «Наша Україна». Під помаранчевими стягами гуртувалися громадяни, яким була небайдужа доля України.

У річницю Помаранчевої революції, яка змінила хід історії, українці ділилися в соцмережах спогадами з тих днів та публікували фото, зроблені на Майдані.

«Главком» до річниці Помаранчевої революції підготував серію матеріалів. Серед них, окрім інтерв'ю з Євгеном Нищуком, – розмова з Романом Безсмертним – одним із найближчих соратників Віктора Ющенка, народним депутатом ряду скликань, двічі віцепрем’єром – в уряді Юлії Тимошенко та Юрія Єханурова. На парламентських виборах 2002 року Роман Безсмертний був керівником передвиборчого штабу політичної сили Віктора Ющенка «Наша Україна». У 2004-му – комендантом наметового містечка на Майдані. В інтерв'ю він аналізує причини поразки помаранчевої команди, внутрішні конфлікти та передумови, які були створені для реваншу Віктора Януковича.

Крім того, «Главком» пригадав, як виникла символіка помаранчевого руху, які артефакти її уособлювали та що з ними сталося після Помаранчевої революції.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Євген Нищук, гендиректор театру імені Франка: «Україна – це країна великих можливостей, і вона має так продюсуватися»
«Конотопська відьма» на експорт. Євген Нищук – про місію відкривати світу нову Україну
Свято та традиції 21 листопада
21 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
Свято та традиції 22 листопада
22 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
Євген Нищук заявив, що наразі українці живуть в двох вимірах
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
Леонід Кучма призначив Віктора Медведчука керівником адміністрації президента у 2002 році
20 років Помаранчевій революції. Безсмертний назвав «величезну загадку» періоду правління Кучми
Зліва направо: Олександр Омельченко, Іван Плющ, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, 2001 рік
20 років Помаранчевої революції. Роман Безсмертний назвав політика, якого дуже недооцінили українці
На базі блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» 5 березня 2005 року було створено однойменну партію
20 років Помаранчевій революції. Соратник Ющенка пояснив шкоду, яку завдала українській політиці партія «Наша Україна»
Олександр Мороз, Віктор Ющенко та Віктор Янукович
20 років Майдану. Соратник Ющенка пояснив, навіщо той після всього подарував Януковичу «Межигір’я»
21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту
У Києві до Дня гідності та свободи відбудеться низка заходів: список
Дата публікації новини: