Чи мобілізують до армії обмежено придатних? Відповідь ТЦК
Мобілізація обмежено придатних можлива, але за певних умов
В Україні можуть мобілізувати обмежено придатних громадян до лав ЗСУ, однак тільки за умови, якщо у військовій частині, яка у тилу, виникла гостра потреба у відповідних спеціалістах. Про це в інтерв’ю Telegraf розповів очільник Кременчуцького РТЦК та СП Мирослав Волков.
Військком наголосив, що у тилу небагато посад у військових частинах, тому випадки мобілізації обмежено придатних громадян незначні і їх в принципі не може бути багато.
«Обмежено придатних зазвичай направляють для проходження служби у тилові підрозділи. Таких посад не дуже багато, тому ми таких військовозобов’язаних мобілізовуємо мало», - розповів він.
Волков додав, що громадяни, які є обмежено придатними до служби, все ж рахуються такими, яких мобілізувати можна. Він додав, що йдеться виключно про службу у тилу, а не на фронті.
«Наголошую – такий чоловік придатний до проходження служби, але з певними обмеженнями. Щоб не було плутанини. Такий військовозобов’язаний може бути мобілізований, якщо в якійсь військовій частині є потреба в такому спеціалісті», – пояснює очільник Кременчуцького РТЦК та СП.
Хто вважається обмежено придатним у воєнний час?
Обмежено придатні до військової служби – це військовозобов’язані з певними фізичними або психічними захворюваннями, що можуть впливати на їх здатність виконувати військові обов'язки. Цю категорію визначають військові лікарі під час медогляду і вона може мати різні наслідки для військовослужбовців.
У воєнний час ця категорія найчастіше означає, що людина не придатна до служби лише у десантних військах, плавскладі, морській піхоті та у спецспорудах. При цьому військовозобов'язаний з обмеженням за станом здоров’я може бути призваний на службу до частин (підрозділів) забезпечення, військових комісаріатах, установ, організаціях, навчальних закладах тощо.
Раніше очільник комітету Верховної Ради пояснив, якою має бути справедлива мобілізація. Він зазначив, що питання мобілізації в Україні першочергово стосується ротації військових.
Раніше Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт про вдосконалення проведення мобілізації і військового обліку. Водночас у розділі «дати та стан проходження» зазначається, що проєкт закону одержано парламентом і передано на розгляд керівництва. Так, уряд пропонує змінити призовний вік з 27 до 25 років. А ще – встановити обмеження прав громадян, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби.
Коментарі — 0