рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Кличко лякає киян транспортною кризою без підвищення тарифів на проїзд

  • Розсилка
  Кличко лякає киян транспортною кризою без підвищення тарифів на проїзд

  Підвищення вартості проїзду в громадському транспорті має відбутися з 14 липня

  Без підвищення тарифів на проїзд в громадському транспорті не уникнути кризи у транспортній сфері столиці. Підвищення вартості проїзду має відбутися 14 липня. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на початку засідання Київської міської ради.

  Міський голова відзначив, що для забезпечення життєдіяльності міста, владі столиці доводиться ухвалювати і непопулярні рішення, зокрема, щодо підвищення вартості проїзду в громадському транспорті, яке має відбутися з 14 липня.  «Ми вимушені зробити цей складний крок. – Незважаючи на політичні рейтинги і спекуляції, яких навколо цього питання багато. Бо треба бути відповідальними і чесно говорити, що інакше нам не уникнути кризи у транспортній сфері столиці»,- сказав Кличко. 

  Він пояснив, що наразі комунальні транспортні підприємства міста працюють у збиток. Тож отримані від підвищення тарифів кошти будуть спрямовані на розвиток транспортної інфраструктури, ремонт і закупівлю рухомого складу, підвищення заробітних плат працівникам комунальних транспортних підприємств. Також підвищення тарифів дозволить зменшити суми дотацій, які виділяються на покриття збитків підприємств транспорту. 

  «Останнє підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня відбулось у лютому 2015 року. А у 2017 році - лише коригування окремих його складових. А тим часом в країні зросли тарифи на електроенергію – у 5,4 раза, вартість дизельного палива – у 1,5 раза, вартість шин – у 1,5 раза. індекс споживчих цін за період 2015-2017 роки становить 183%»,- додав він.

  Разом з тим, відзначив мер столиці, через недостатній рівень заробітної плати як у «Київпастрансу», так і «Метрополітену» недоукомплектований штат фахівців. Так, «Київпастрансу» не вистачає однієї четвертої від штату працівників - там 2 434 незаповнених вакансії. «Київському метрополітену» дещо менше – у них на сьогодні 468 вакансій. А від укомплектованості цих підприємств залежить і безпека киян, які користуються громадським транспортом», - сказав Кличко. 

  Потребує також ремонту і рухомий склад київського метрополітену, яким щодня користуються в середньому півтора мільйона пасажирів. Також є потреба у придбанні нових вагонів та ремонті 13 станцій метро. 

  «Останнє, на чому хочу наголосити: сьогодні всі маніпулюють цифрою 8 гривень за проїзд. Це вартість разової поїздки! Для тих, хто користується столичним транспортом регулярно, проїзд коштуватиме 6,50 грн в середньому. І це все одно нижче його собівартості!» - підкреслив Кличко та додав, що столична влада залишає безкоштовний проїзд для пільгових категорій киян.

  Нагадаємо, із 14 липня 2018 року вартість проїзду у міському транспорті столиці зросте і складатиме від 6,3 грн – за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою, та 8 грн – за разову поїздку.

  Київський міський голова Віталій Кличко повідомив, що для пільгових категорій громадян буде збережено безкоштовний проїзд. 

  Мер заявив, що рішення щодо підвищення тарифів на проїзд в громадському транспорті економічно обґрунтоване. 

  17 травня на Єдиному веб-порталі територіальної громади міста Києва стартувало громадське обговорення проекту розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху».

  Проте, підвищення вартості проїзду у громадському транспорті Києва до 8 грн з 14 липня можуть відстрочити, поки не запроваджено єдиний квиток.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ