Природний аналог Ozempic: учені знайшли альтернативу без побочок

Натуральна альтернатива Ozempic дає результати без побічних ефектів
фото із відкритих джерел

Американські вчені відкрили природну молекулу BRP, яка може придушувати апетит

Препарат Ozempic для лікування діабету багато хто у світі використовує, щоб схуднути, проте побічні ефекти лякають бажаючих. Схоже, популярному препарату зявилась альтернатива. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на видання New Atlas.

Американські вчені зі Стенфордської медичної школи спільно з колегами з інших країн відкрили природну молекулу BRP, яка може придушувати апетит і знижувати вагу, подібно до популярного препарату семаглутиду (Ozempic, Mounjaro та інші).

BRP діє через окремий, але подібний метаболічний шлях, активуючи нейрони в гіпоталамусі – області мозку, що відповідає за апетит та обмін речовин. На відміну від семаглутиду, який впливає на рецептори в мозку, кишечнику та інших тканинах, BRP, як передбачається, діє цілеспрямованіше.

«BRP, мабуть, впливає безпосередньо на гіпоталамус, що може зробити його більш безпечною альтернативою для зниження ваги», – пояснила Катрін Свенссон, доцент кафедри патології та старший автор дослідження.

Для ідентифікації BRP спеціалісти використали штучний інтелект. Алгоритм під назвою Peptide Predictor проаналізував 20 тис. людських генів, що кодують білки, і виділив 373 прогормони, які можуть бути розщеплені на біологічно активні пептиди. Серед них було виявлено BRP – пептид із 12 амінокислот, який показав високу активність у лабораторних тестах на нейронах.

Випробування на тваринах підтвердили ефективність BRP. У худих мишей та міні-свиней ін'єкції BRP знижували споживання їжі на 50% протягом години після введення. У опасистих мишей, які отримували BRP протягом 14 днів, спостерігалася втрата ваги в середньому на 3 гр, переважно за рахунок жиру, при цьому покращилася толерантність до глюкози та інсуліну.

Важливо, що BRP не викликав побічних ефектів, таких як зміни у поведінці, споживанні води чи травленні. Це робить його перспективним кандидатом на подальші дослідження.

Нагадаємо, що у Ozempic  виявився поганий побічний ефект: діюча речовина порушує кровотік до очей, що призводить до їх запалення і може спричинити повну втрату зору. 

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: