Україна стала першою в медальному заліку чемпіонату світу з сумо

Українці виграли чемпіонат світу
Фото з соцмереж

Наші борці створили сенсацію на батьківщині цього виду спорту

Збірна України сенсаційно виграла медальний залік чемпіонату з сумо, який відбувався на батьківщині цього виду боротьби, в японській Осаці. На рахунку українців чотири золотих, дві срібних і чотири бронзових нагороди.

Вдруге поспіль найсильнішими на планеті стали представники легкої ваги Святослав Семикрас і Аліна Дюженко. Аліна, яку більше знають під прізвищем Бойкова, стала уже восьмиразовою чемпіонкою світу.

73413194_729829577496338_2427399590236913664_nВосьмиразова чемпіонка світу Аліна Бойкова

72756937_819373001812815_1972493743919464448_nСвятослав Семикрас на світовій вершині

Ще два золота виграли представниця першої важкої ваги Марина Максименко і відома дзюдоїстка Світлана Ярьомка, яка тріумфувала в абсолютній категорії.

yaryomkaСвітлана Ярьомка раніше була призеркою чемпіонату Європи з дзюдо

Срібними призерками стали Карина Колесник (середня вага) та Іванна Березовська (надважка категорія). Крім того, чоловіча і жіноча збірні посіли треті місця в командних змаганнях «стінка на стінку».

Зазначимо, що це перший схожий успіх українців на чемпіонатах світу. До того вигравати командний залік нашим спортсменам не доводилося. Особливо цінним це досягнення виглядає з огляду на той факт, що чемпіонат світу відбувався на батьківщині сумо, в Японії, де змагання з цього єдиноборства відбуваються вже понад 300 років.