Ціни на нафту зросли до семирічного максимуму через можливий напад Росії на Україну

Ціни на нафту зросли до семирічного максимуму через можливий напад Росії на Україну
За прогнозом аналітиків, ціна Brent може сягнути $150 за барель
фото з відкритих джерел

Міжнародне енергетичне агентство підвищило свій прогноз світового попиту на 2022 рік

Ціни на нафту в п'ятницю зросли до нових семирічних максимумів на тлі побоювань щодо російського вторгнення в Україну, що може спричинити обмеження світових поставок нафти. Як повідомляє Reuters, ф'ючерси на нафту Brent виросли на $3,03, або на 3,3%, до $94,44 за барель. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подорожчала на $3,22, або на 3,6%, до $93,10 за барель.

За даними Investing, на торгах увечері в п'ятницю ф'ючерси на нафту Brent з постачанням у квітні 2022 року зросли на 4% й торгувалися на позначці вище $95.

Обидва контрольні показники досягли найвищого рівня з кінця 2014 року, пише Reuters. Вони демонструють підвищення протягом восьмими тижнів поспіль на тлі зростаючої стурбованості щодо глобальних поставок нафти також і через відновлення попиту після пандемії коронавірусу.

«Ринок не хоче бути коротким у вихідні... Якщо вторгнення здається неминучим, і ви знаєте, що буде відповідна санкція, яка призведе до перебоїв у постачанні природного газу та нафти», – сказав президент Lipow Oil Associates Ендрю Ліпов у Х’юстоні.

Зазначається, що Міжнародне енергетичне агентство підвищило свій прогноз світового попиту на 2022 рік і очікує, що цього року він зросте на 3,2 мільйона барелів на добу, досягнувши рекордних 100,6 мільйона барелів на добу.

У МЕА додали, що Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати можуть збільшити видобуток і допомогти заспокоїти нестабільні ринки нафти.

За прогнозом аналітиків JPMorgan, внаслідок падіння обсягів експорту російської нафти вдвічі, наприклад, через вторгнення в Україну, ціна Brent може сягнути $150 за барель.

Історичний максимум ціни бареля нафти Brent у $147,50 був зафіксований у липні 2008 року. Раніше ціни на нафту перетнули позначку, якої не досягали з жовтня 2014.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: