Хіматака у Солсбері: лідери ЄС схиляються до причетності Росії
Європейська рада не розглядала питання про можливість запровадження санкцій проти РФ
Глави держав та урядів країн-членів Євросоюзу суворо засудили застосування бойової хімічної речовини у британському Солсбері, але про застосування санкцій проти Росії не йшлося.
Про це сказано у висновках Європейської ради щодо застосування бойової хімічної речовини у британському Солсбері.
«Європейська рада суворо засуджує нещодавню атаку у Солсбері та висловлює глибокі співчуття усім, чиї життя були піддані загрозі, та заявляє про готовність надати допомогу в проведенні триваючого розслідування. Європейська рада погоджується з оцінкою уряду Сполученого Королівства про високу вірогідність відповідальності за хімічну атаку Російської Федерації та з тим, що немає іншого правдоподібного пояснення цього», - заявили лідер ЄС.
Глави держав та урядів висловили безумовну солідарність з Великою Британією у протистоянні великій загрозі спільній безпеці.
«Застосування хімічної зброї, включаючи токсичні хімічні речовини у якості зброї, є цілковито неприйнятним за будь-яких обставин, що повинно бути суворо засуджене та означає загрозу безпеці для усіх», - підкреслила Єврейська рада.
Лідери погодилися, що країни ЄС координуватимуть позиції у відповідності до обставин, які виникнуть після отримання відповідей з боку РФ.
Ґрунтуючись на цій ситуації, йдеться у документі, Євросоюз повинен зміцнювати стійкість перед хімічними, біологічними та ядерними ризиками, включаючи поглиблення співробітництва між інституціями ЄС, кранами-членами та НАТО.
«ЄС повинен продовжувати зміцнення спроможностей у протидії гібридним загрозам, зокрема, у сферах кібербезпеки, стратегічних комунікацій та контррозвідки», - заявила Європейська рада.
Лідери доручили високому представнику ЄС у зовнішніх справах та політики безпеки продовжити роботу з цієї проблематики та доповісти про досягнутий прогрес на засіданні черговому саміті у червні.
Європейська рада не розглядала питання про можливість запровадження санкцій проти відповідальної за хімічну атаку Росії, адже це питання формально не порушила сама Велика Британія.
Нагадаємо, у четвер в лікарню потрапив третій поліцейський, який розслідував справу отруєння Скрипаля.
Як відомо, Британія вислала 23 російських дипломата і призупинила дипломатичні контакти з Москвою на високому рівні. Лондон звинувачує Москву у причетності до отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.
Нагадаємо, 4 березня у британському Солсбері чоловіку і жінці стали погано в торговому центрі, після чого вони були шпиталізовані з серйозним отруєнням невідомою речовиною.
Постраждалими виявилися російський розвідник Сергій Скрипаль, який був засуджений в РФ за шпіонаж на користь Великої Британії, та його донька.
Глава МВС Британії назвала отруєння Скрипаля «нахабним і зухвалим кроком».
Пізніше повідомлялося, що Скрипаль незадовго до отруєння звернувся в поліцію і розповів про побоювання за своє життя.
Тоді як у Кремлі заявили, що не мають ніякої інформації про те, чим займався колишній російський шпигун Сергій Скрипаль і з чим може бути пов'язане його отруєння.
6 березня голова Міністерства закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон попередив Росію про можливі санкції, якщо буде доведено, що за таємничим отруєнням колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля стоїть Кремль.
Також стало відомо, що у Великій Британії шпиталізували двох поліцейських, які займались розслідуванням отруєння екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля.
7 березня ЗМІ повідомили, що речовину, якою у Великій Британії, імовірно, отруїли Скрипаля, було використано під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві (Росія) на Дубровці в 2002 році. За словами журналістів, це був фентаніл.
За інформацією ЗМІ, отруєний у Британії шпигун Скрипаль контактував з авторами доповіді про зв’язки Трампа і Путіна.
Коментарі — 0