Наступний рік стане ще спекотнішим. Вчені NASA назвали причини
Одна із причин небувалої спеки – це продовження викидів в атмосферу парникових газів
Через явище Ель-Ніньо температура повітря в північній півкулі стрімко зростає. У зв’язку з цим наступний рік, імовірно, буде ще спекотнішим для планети, ніж цей. Про це пише CNN.
Вчені NASA вважають, що зміна клімату, спричинена спалюванням викопного палива, однозначно підвищує температуру Землі.
За словами Гевіна Шмідта, кліматолога і директора Інституту космічних досліджень NASA імені Годдарда, Ель-Ніньо тільки почалося в останні місяці. Тому, воно поки не робить величезного впливу на екстремальну спеку, яку люди в усьому світі вже відчувають цього літа.
«Насправді він щойно з'явився, тому те, що ми бачимо, насправді не пов'язане з цим Ель-Ніньо. Те, що ми бачимо, – це загальне тепло практично скрізь, особливо в океанах... Причина полягає в тому, що ми продовжуємо викидати в атмосферу парникові гази. Поки ми не перестанемо це робити, температура зростатиме», – говорить Шмідт.
Крім того, різко зросла температура в північній частині Атлантичного океану.
«Океани лихоманить. Ця проблема з температурою океану не залишається в океані – вона впливає на все інше», – сказав Карлос Дель Кастільо, керівник лабораторії екології океану NASA.
Кастільо зазначив, що підвищення температури океану може посилити урагани і підвищити рівень води через танення льодовиків.
Нагадаємо, південь Європи накриває нова хвиля аномальної спеки. В усьому винні антициклони «Цербер» і «Харон», які принесли розпечене повітря з Африки.
Cпекотний антициклон «Цербер», який вирує в Європі та зокрема в Україні, – це лише початок пекельної спеки, яка пануватиме у Європі наступні тижні. Метеорологи попереджають, що Іспанія, Італія та інші європейські країни можуть найближчим часом зіткнутися з новими температурними рекордами.
В Італії через високі температури було оголошено попередження про екстремально небезпечні для здоров'я умови в багатьох містах, у тому числі в Римі та Флоренції. Спека супроводжує сплеск туристичної активності, яка цього року має особливе значення після скасування всіх обмежень, пов'язаних із пандемією.
Коментарі — 0