Рада підтримала законопроєкт про створення суду присяжних
Рада підтримала законопроєкт про запровадження в Україні суду присяжних
Верховна Рада підтримала законопроєкти про створення суду присяжних в Україні. Йдеться про №3843 та №3844. Про це повідомляють народні депутати Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк.
Депутати проголосували за об’єднання розгляду двох законопроєктів та їхнього розгляду за скороченою процедурою. Так, законопроєкт №3843 про створення суду ухвалили у першому читанні з доопрацюванням 232 голосами. Також підтримали законопроєкт №3844 про зміни у закон «Про судоустрій» у зв’язку із судом присяжних – 237 депутатів.
Законопроєктом пропонується встановити в окремому законі «Про суд присяжних», що суд присяжних – це форма безпосередньої реалізації природного, закріпленого в Конституції України права народу на здійснення правосуддя. Він буде здійснювати судочинство в суді першої інстанції у кримінальних справах.
В Україні суд присяжних формально існує. Однак замість класичного суду присяжних, де рішення ухвалюють звичайні громадяни, діє модель, яка нагадує систему народних засідателів. Громадяни-присяжні не є повністю незалежними в ухваленні рішень, що суперечить принципам справжнього суду присяжних.
Суд присяжних складається з одного професійного судді і лави присяжних. Професійний суддя суду присяжних є процесуальним головуючим у судовому засіданні та не бере участі в прийняті рішення лавою присяжних по суті обвинувачення.
Лаву суду присяжних складають вісім присяжних. Склад Лави формується на основі випадкового автоматизованого відбору кандидатів у присяжні з-поміж громадян України, які постійно проживають у відповідному суддівському окрузі.
Лава присяжних, за наслідками судового розгляду обвинувачення особи постановляє вердикт. При цьому здійснення правосуддя громадянином України, якого обрано як присяжного, є не лише правом, а й конституційним та громадянським обов’язком. Присяжний залучається до здійснення правосуддя у складі однієї лави суду присяжних на строк розгляду лише однієї судової справи.
Нагадаємо, в Україні зростає запит на дистанційний розгляд судових справ.
До слова, майже 7 тис. вироків корупціонерам було винесено після повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Однак лише 1,5% корупціонерів отримали покарання у вигляді позбавлення волі, натомість більшість ж просто відкупилася штрафами.
Читайте також:
Коментарі — 0