Народні депутати за п'ять років пропустили майже третину голосувань: дослідження

Народні депутати за п'ять років пропустили майже третину голосувань: дослідження
Кількість відсутніх нардепів та тих, хто просто не голосував у парламентській залі зросла після повномасштабного вторгнення
фото з відкритих джерел

За час роботи дев'ятого скликання народні депутати не брали участі у голосуваннях понад 2,2 млн разів

За час роботи дев'ятого скликання Верховної Ради парламентарі не брали участь у 32% від усіх голосувань. Народні депутати почали частіше не голосувати та не з'являтись у парламенті з різних причин після початку повномасштабного вторгнення. Про це йдеться в досліджені «Чесно».

Як зазначається, за п’ять років роботи нинішнього скликання у 13,6% випадків народні депутати не натискали жодну з кнопок, при цьому були присутніми у залі – тобто просто не виконували свої обов’язки. На табло такий результат висвічується як «не голосував».

За весь час найбільше серед фракцій та груп не голосували нардепи від «Платформи за життя та мир» (33% по групі), а найменше утримувались від голосувань «Слуга народу» (11%) та «Голос» (13%).

Крім того, у 15,7% випадків нардепи з різних причин були відсутніми під час голосувань. Найчастіше відсутніми були позафракційні нардепи (у 34% випадків) та депутати з групи «Відновлення України» (29%). Найменше відсутніх на засіданнях серед представників «Слуги народу» (12%) та «Довіри» (12%).

Таким чином загалом за п’ять років роботи цього скликання народні депутати не брали участі у голосуваннях понад 2,2 млн разів (31,5% від усіх голосувань).

Зазначається, що кількість тих, хто не голосував, та відсутніх зросла після 24 лютого 2022 року, у порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення. Причина може бути у переході Верховної Ради до нового формату роботи в режимі безперервного засідання.

Кількість відсутніх нардепів під час голосувань
Кількість відсутніх нардепів під час голосувань
інфографіка: «Чесно»

Так засідання зокрема переривають під час повітряної тривоги. І хоча депутати повинні повертатися до роботи після відбою загрози, але часто цього не стається. У результаті на ухвалення рішень може вже не вистачити голосів. Аби уникнути провалу важливих голосувань, головуючий іноді оголошує перерву у засіданні як тільки прозвучала тривога, не чекаючи на її завершення. За таких умов навіть заплановані для розгляду питання доводиться відкладати.

Як зазначено в дослідженні, кількарічна робота Ради без календарного плану, до того ж створила дуже зручні умови «роботи» для нардепів-прогульників. Вони можуть місяцями не бути фізично присутніми у Раді та не брати участі у голосуваннях, але дистанційно підключатися до засідань комітетів.

«Ще однією причиною відсутності народних депутатів під час засідань та їх небажання голосувати може бути закритість Верховної Ради від журналістів. Чинне скликання через низку як об’єктивних, так і суб’єктивних причин більшу частину каденції пропрацювало в закритому режимі. Спершу так було через Covid-19, а далі – через повномасштабне вторгнення», – йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення фракції «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос» частіше натискали «проти» під час голосувань, однак після 24 лютого 2022 року ця тенденція змінилась.

Як повідомлялося, фракція більшості у Верховній Раді «Слуга народу» спромоглася самостійно забезпечити 226+ голосів, необхідних для ухвалення рішень, лише у 14% усіх голосувань за п’ять років роботи Верховної Ради IX скликання.

До слова, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики від «Слуги народу» Данило Гетманцев у інтерв'ю «Главкому» раніше заявляв, що депутати, які хочуть скласти мандат, бояться відповідальності за важливі, але непопулярні рішення, які зараз приймає Рада.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Позаштатний радник Офісу президента Сергій Лещенко першим оголосив про виступ президента у Верховній Раді
Презентація Плану перемоги у парламенті. Фракція Порошенка обурена тим, що новину їм приніс… Сергій Лещенко
Після повернення «Укрпоштою» неврученого виклику ТЦК зможе відразу скласти постанову про штраф
Нардепи пропонують спростити процедуру накладення штрафів та арешту рахунків ухилянтів
22 жовтня генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що у ситуації, яка склалася із розслідуваннями про фальшиві інвалідності посадових осіб державних органів, «буде правильним заявити про звільнення»
Зеленський вніс до Ради подання про звільнення генпрокурора Костіна
Екснардеп Черненко: «Там, де немає гарячих військових дій, люди живуть своїм звичним життям. Тож чому б політиці не почати жити звичним життям? Плюс купа голодних технологів, які живуть з політичного процесу»
Війна завершується? Політологи пояснили, чому політики почали підготовку до виборів
Реформування Рахункової палати було вимогою міжнародних партнерів
Реформа Рахункової палати та нове інтерв'ю Зеленського. Головне за 30 жовтня
Сергія Мамоян був обраний депутатом Київської міської ради 9-го скликання по списку ОПЗЖ 25 жовтня 2020 року
У ДТП на Одещині загинув депутат Київради Сергій Мамоян (фото)
Востаннє «слуги» самостійно забезпечили 226+ голосів у лютому 2023 року
Стало відомо, скільки разів «Слуга народу» змогла проголосувати монобільшістю
Автори нового законопроєкту (12089) хочуть легалізувати все незаконно відчужене в держави майно, якщо з моменту відчуження пройшло понад 10 років
Депутати пропонують державі оплачувати те, що в неї було... вкрадено? Законопроєкт, який шокує
Нардеп: Трамп буде виходити виключно з прагматичних інтересів США. Якщо Україна буде в його розумінні серед пріоритетних тем в цих інтересах, то ми маємо цим скористатися
Нардеп заспокоїв українців: Трамп не дасть Україні програти у війні
Дата публікації новини: