«Причина проста». Стефанчук роз'яснив, чому Порошенка не пустили за кордон

«Причина проста». Стефанчук роз'яснив, чому Порошенка не пустили за кордон
Петра Порошенка не пропустили на кордоні, попри підписаний головою Верховної Ради документ про відрядження
фото: скриншот відео

Ради перейшла до більш ретельного розгляду заяв на відрядження чиновників за межі України

Керівництво парламенту схвалює не всі запити на відрядження народних депутатів за кордон. Однією з причин є те, що нардепи вказують абстрактні причини для виїзду. Про це заявив спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук у Facebook.

Посадовець розповів, що фракція «Європейська солідарність», яка постійно скаржиться на «політичні переслідування» та складає 27 народних депутатів (6% від складу парламенту), отримала погодження 9,74% від загальної кількості відряджень, що становить 6,7 відрядження на одного депутата.

За словами Стефанчука, зазначені відсоткові цифри красномовно свідчать про маніпулювання представниками цієї фракції фактами щодо будь-якого їх утиску. Спікер також написав, що депутатка від «Європейської солідарності» Іванна Климпуш-Цинцадзе була направлена у 31 відрядження за межі України, у яких пробула 172 дні за час великої війни. Стефанчук каже, що за кількістю відряджень вона посідає третє місце серед усіх парламентарів.

Крім того:

  • Ірина Геращенко мала 19 відряджень тривалістю у 101 день, посідає 19 місце;
  • Артур Герасимов був 18 відрядженнях 128 днів, займає 20 місце;
  • Марія Іонова провела 93 дні у 18 відрядженнях, 21 місце;
  • Олексій Гончаренко мав 17 відряджень, які зайняли 118 днів, 24 місце. 

Спікер додав, що сам він перебуває на 30 місці за кількістю відряджень.

«На жаль, окремі депутати розпочали певні маніпуляції та зловживання, чомусь вважаючи, що кожне їхнє бажання виїхати за кордон у період дії воєнного стану має бути безумовно схвалено керівництвом Ради, без врахування мети, завдань та оцінки результатів цієї поїздки. І це породило навіть певний жанр – «заяви народних депутатів на відрядження», – написав очільник парламенту.

За його словами, деякі нардепи зазначали доволі абстрактні причини для виїзду, як-от «покращення міжпарламентських взаємин» або такі причини, які «не мають нічого спільного з міжпарламентською діяльністю, як-от участь у незрозумілих конференціях, симпозіумах, форумах, «міжпартійних посиденьках». А подекуди, як каже Стефанчук, доходить і до участі у спектаклях чи спортивних заходах.

«Ще одні (нардепи – «Главком») намагалися завищити кількість днів перебування у відрядженні, збільшуючи їх суттєво у порівнянні із заходом, що мав відбутися. А деякі народні депутати, які сьогодні активно скаржаться на невипуск їх у відрядження, подали мені нещодавно 4-5 послідовних заяв на відрядження за межі України загальною тривалістю майже 20 (!) днів, які мали завершитися приблизно до різдвяних свят», – зазначив спікер.

На його переконання, такий збіг викликає багато запитань. Саме тому керівництво Ради перейшло до більш ретельного розгляду заяв на відрядження за межі України.

Ще однією причиною відмов у відрядженнях Стефанчук назвав депутатські «самоволки», коли нардеп їде у відрядження за межі України, а після цього у визначений відрядженням термін не повертається в Україну, або ж їде самостійно в іншу країну, або ж під час відрядження в одну країну натомість виявляється в іншій державі. 

«Результатом таких зловживань стали скандальні «самоволки» на Мальдівах, обіди з власною сім'єю у Лондоні, перебування у Великій Британії на політичних тусовках, коли відрядження було виписано в Естонію…», – зауважив глава парламенту.

Він додав, що з'явилася ще однак цікава тенденція, коли на такі поїздки за межі України подає заявку разом із нардепом ще 7-8 членів цієї ж фракції, що деякі парламентарі вже називають «передріздвяним партійним тімбілдінгом» у період воєнного стану. 

Нагадаємо, що лідера «Європейської Солідарності» Петра Порошенка не пропустили на кордоні, попри підписаний головою Верховної Ради документ про відрядження.

Петро Порошенко мав виступити на Саміті на тему геополітичних змін у світі та необхідності зміцнення трансатлантичної єдності на підтримку України.

Згодом стало відомо, що дозвіл лідера «Європейської Солідарності» Петра Порошенка на право перетину державного кордону на підставі відповідних рішень про службові відрядження було скасовано. Саме тому його і не випустили за межі країни. Відповідний документ підписав заступник голови парламенту Олександр Корнієнко.

До слова, СБУ пояснила, що Петра Порошенка не випустили за кордон, тому що він мав намір зустрітися з угорським прем’єром Віктором Орбаном. Однак пресслужба «Європейської Солідарності» це твердження заперечила.

Читайте також: Угорщина відреагувала на скандал із забороною на виїзд Порошенка за кордон

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: