Українці звернулись до Байдена напередодні його розмови з Путіним
Відкритого листа до Байдена підписали 112 громадських діячів
Українські політики та активісти звернулися до президента США Джозефа Байдена із відкритим листом напередодні його переговорів з президентом країни-агресорки РФ Володимиром Путіним.
На даний момент листа підписали 112 осіб. Серед них – колишні і чинні нардепи, військові волонтери, громадські діячі, науковці та юристи.
Одна із підписанток, народна депутатка від «Єропейської солідарності» Ірина Фріз зазначила, що «зараз, як ніколи, ми маємо демонструвати єдність і готовність чинити опір».
«Росіяни мають знати, що їх зустрінуть тут вогнем, а західні країни – що вони допомагають вільним людям, залишати яких наодинці з агресором ганебно», – написала вона та оприлюднила текст документу.
Окрім Фріз із партії «ЄС» документ підписали Ірина Геращенко, Марія Іонова та Іванна Климпуш-Цинцадзе. Серед тих, хто поставив свій підпис під зверненням, – голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, дипломат Роман Безсмертний, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт, колишній політв'язень Йосиф Зісельс, колишній в’язень Кремля і президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків Ігор Козловський та багато інших.
Далі «Главком» наводить повний текст звернення:
Звернення української громадськості до Джо Байдена напередодні розмови президентів США та Росії,
6 грудня 2021 року.
Шановний пане Президенте,
7 грудня 2021 року відбудеться відеоконференція президентів США і Росії. «Питання України» анонсоване як одне з наріжних. Упродовж минулих тижнів американські високопосадовці висловлювалися про шляхи врегулювання проблеми збройного протистояння між Росією і Україною. Ці обставини зумовлюють особливу увагу українців до цієї відеоконференції.
Протягом останніх восьми років кремлівське керівництво реалізувало достатньо офіційних і прихованих заходів, щоб переконати весь світ у реальних намірах Путіна відродити радянську Імперію зла. Ця політика впроваджується як на території самої Росії проти громадянських прав і прав корінних народів, так і щодо інших суверенних держав й міжнародних організацій. Мабуть буде зайвим перераховувати усі відомі факти агресивних злочинних дій Путіна та його оточення, які призвели до десятків мільйонів постраждалих у Європі та по всій планеті. Кремль цинічно захоплює чужі території, втручається у внутрішні справи суверенних держав, експортує тероризм, займається кібертероризмом, знищує довкілля і застосовує заборонені озброєння проти цивільних.
Українці мають змогу в щоденному житті відчувати на собі наслідки цієї злочинної діяльності. Триваюча збройна агресія Росії проти України змусила мільйони людей покинути свої домівки. Щодня бойові дії завдають каліцтв і приносять смерть, окупаційний режим систематично порушує права місцевого населення, ув'язнюються нові і нові заручники.
Маємо надію, що представники Вашої Адміністрації добре знають про усі ці факти, адже нещодавно на лист українського журналіста Олексія Бессарабова, який вже шостий рік перебуває в російській в'язниці, державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив його та інших українських заручників, що «Сполучені Штати Америки не забули про вас та ще десятки ваших несправедливо засуджених співгромадян».
Восьми років активного протистояння Росії з Україною та усім Заходом було достатньо, аби зрозуміти, що кожна чергова спроба «почути Кремль» призводила не до зниження напруги, а до чергової ескалації. Промовистим свідченням цьому став перегляд Вашингтоном санкційного режиму щодо «Північного потоку-2». Москва не забарилася з «подякою». Газовий ринок Європи одразу ж зазнав штучної кризи через свідомі маніпуляції росіян. Росія продовжила активне поглинання Білорусі, а руками Лукашенка тероризує країни вільного світу чи то організованою доставкою на кордон «мігрантів», чи то систематичними погрозами. Саме у відповідь на пом'якшення санкцій проти «Північного потоку-2» Росія почала стягувати до кордонів України величезну кількість озброєнь і військових.
Москва завжди розцінювала будь-які поступки як слабкість. Ми, українці, точно можемо підтвердити цю давно і не раз перевірену аксіому. Через це запевняємо Вас, що #УкраїнціЧинитимутьОпір (#UkrainiansWillResist) до повної перемоги у війні за свою свободу і суверенітет. Регулярні соціологічні дослідження в Україні та Європі демонструють, що серед українців один з найвищих на континенті показників готовності боротися за свою країну зі зброєю в руках. Саміт демократій, ініційований Вами – гарна ідея для солідарності та консолідації демократичних країн світу в час наступу автократій. Проте зараз демократія потребує не тільки саміту, але, передусім, практичного захисту.
Віримо, що під час переговорів з Путіним Ви будете дотримуватися принципу: нічого про Україну без України. На цьому положенні базуються довірливі і партнерські відносини між нашими країнами. Принагідно ми висловлюємо слова глибокої вдячності всьому американському народу за постійну і послідовну підтримку нашої держави. Ми віримо, що спільними зусиллями ми наближаємо момент набуття Україною повноправного членства у НАТО.
Так само, хочемо наголосити, що реалізація Мінських домовленостей під диктат Росії аж ніяк не може бути шляхом до мирного врегулювання. Починаючи з 2015 року, дослідження суспільних настроїв постійно доводять, що абсолютна більшість українців не підтримує положень цих домовленостей. Спроба обмежити український суверенітет через впровадження Мінських домовленостей буде мати катастрофічні наслідки для безпеки усієї Європи. Пошук вирішення проблеми слід шукати в примусових заходах не щодо жертви агресії, а в комплексному міжнародному тиску на Росію, як систематичній порушниці міжнародного правопорядку.
Ми переконані, що боротьба українського народу на передньому рубежі захисту західної цивілізації від східного деспотизму заслуговує на глибоку повагу і всебічну підтримку. США і Україна мають діяти в дусі оновленої Хартії стратегічного партнерства. Запевняємо Вас, що український народ, поруч з нашими вільними східноєвропейськими сусідами, є і залишатиметься надійними союзником США у боротьбі за свободу, демократію і процвітання.
- Соломія Бобровська, народний депутат IX скликання
- Галина Васильченко, народний депутат IX скликання
- Юлія Клименко, народний депутат IX скликання
- Ірина Геращенко, народний депутат IX скликання
- Іванна Климпуш-Цинцадзе, народний депутат IX скликання
- Марія Іонова, народний депутат IX скликання
- Ірина Фріз, народний депутат IX скликання
- Йосиф Зісельс, Київ, колишній політв'язень, ініціативна група «Першого грудня»
- Ганна Гопко, співзасновниця Мережі захисту національних інтересів «Антіс»
- Володимир Василенко, надзвичайний і повноважний посол України
- Мирослав Маринович, Львів, колишній політв'язень, проректор УКУ, Ініціативна група «Першого грудня»
- Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу
- Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»
- Сергій Квіт, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»
- Роман Безсмертний, надзвичайний і повноважний посол України
- Олена Стяжкіна, історикиня, письменниця
- Володимир Огризко, надзвичайний і повноважний посол України, міністр закордонних справ України 2007-2009 роки
- Ігор Козловський, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, старший науковий співробітник Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, Ініціативна група «Першого грудня»
- Оля Гнатюк, Київ, віце-президент Українського ПЕН-центру, професор Києво-Могилянської академії та Варшавського університету, Ініціативна група
- Микола Горбаль, Київ, поет, колишній політв'язень
- Тарас Возняк, головний редактор ГО «Журнал Ї»
- Євген Захаров, правозахисник, директор Харківської правозахисної групи, член правління Міжнародного товариства «Меморіал», Ініціативна група «Першого грудня»
- Анатолій Подольський, к.і.н., керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
- Агія Загребельська, співзасновниця Ліги антитрасту
- Олександр Хара, експерт Центру оборонних стратегій
- Ярослав Яцків, Київ, академік НАН України, ініціативна група «Першого грудня»
- Володимир Зарицький, Нью-Йорк, виконавчий директор, Центр відносин США-Україна
- Андрій Любка, член ПЕН Україна
- Андрій Тетерук, народний депутат VIII скликання
- Вікторія Войціцька, народний депутат VIII скликання
- Олексій Гарань, Київ, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор фонду «Демократичні ініціативи»
- Георгій Тука, волонтер, громадський діяч
- Микола Грицковян, президент Організіції оборони чотирьох свобод України (ООЧСУ) США
- Ігор Лапін, ветеран російсько-української війни, правозахисник, народний депутат VIII скликання, член Координаційної ради Руху опору капітуляції
- Андрій Юсов, директор «Школи відповідальної політики»
- Андрій Левус, голова Наглядової ради Української стратегічної ініціативи
- Михайло Басараб, політолог
- Борис Бабін, експерт Асоціації реінтеграції Криму
- Ігор Луценнко, народний депутат VIII скликання
- Євген Магда, директор Інституту світової політики
- Анатолій Дністровий, письменник, член правління ПЕН Україна
- Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту Євроатлантичного Співробітництва
- Ігор Коліушко, Голова правління Центру політико-правових реформ
- Юрій Луценко, Київ, громадський діяч, колишній політв"язень
- Іван Васюник, Київ, державний та громадський діяч
- Віктор Таран, голова правління Цифрова репутація
- Ілля Кононов, речник Руху Опору Капітуляції
- Віталій Бала, Директор Агентства моделювання ситуацій
- Лариса Воловик, президент/засновник ГО «Харківський музей Голокосту»
- Остап Єднак, Член правління ГО «АНТС»
- Мирослав Гай, Благодійний фонд «Мир і Ко», член Координаційної ради РОК
- Альфія Шевченко, Київ, Конгрес національних громад України
- Тарас Стецьків, народний депутат України 1990-2006, 2007-2012 рр.
- Борис Потапенко, член ЛУК/ООЧСУ
- Володимир Куренной, Народний депутат України, V, Vll та VIII скликань, Фонд Свободи та демократії
- Юрій Підлісний, Завідувач кафедри політичних наук УКУ
- Владислав Голуб, народний депутат VIII скликання
- Юрій Гончаренко, Віце-президент Фонду сприяння демократії
- Броніслав Тутельман, Чернівці, художник, Заслужений діяч мистецтв України
- Анатолій Ткачук, Директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства
- Павло Різаненко, народний депутат VII та VIII скликань
- Зоя Казанжи, стратегічний консультант Комунікаційної агенції E'COMM
- Тетяна Пастушенко, Київ, старша наукова співробітниця Інституту історії України НАНУ
- Борис Захаров, Київ, директор БФ «Людина і право»
- Євген Бистрицький, голова «Виборча рада UA»
- Микола Кушнір, Чернівці, історик, директор Єврейського музею
- Сергій Савченко, керівник Центру вивчення і протидії гібридним загрозам
- Леонід Козаченко, голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України
- Віталій Коломієць, юрист адвокатського об'єднання OK Legal
- Олексій Мушак, народний депутат 2014-2019, радник прем'єр-міністра 2019-2020
- Ашот Топчян, директор Української стратегічної ініціативи
- Петро Кіян, співкоординатор ініціативи «Правотворець»
- Анатолій Луценко, Директор GMT group
- Галина Хараз, Київ, «Ваад України»
- Ігор Марков, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України
- Павло Подобєд, голова правління Благодійного фонду «Героїка»
- Олександр Ширшин, Чернівці, голова ГО UA group
- Олег Яськів, проректор з наукової роботи Українського католицького університету
- Артем Миргородський, СЕО GreenAge
- Сергій Штепа, Викладач Національного авіаційного університету
- Катерина Мусієнко, Радник депутата Європейського парламенту
- Руслана Потапенко, Викладач Університету Григорія Сковороди в Переяславі
- Тарас Плахтій, Незалежний дослідник політичних партій
- Сергій Пархоменко, Директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О.Никонорова
- Любов Крупник, Київ, дослідниця, УІНП
- Сергій Репік, Голова ГО «Молодіжний націоналістичний конгрес»
- Дарія Таран, Голова ГО Центр громадської активності «Результат»
- Руслан Рохов, Керуючий партнер PGR Consulting Group LLC
- Зоя Гаркавенко, президент Академії професійного розвитку
- Йоханан Петровський-Штерн, Чікаго, професор історії
- Богдан Панкевич, керівник відділу ГО Українська Галицька Асамблея
- Петро Маковський, голова Спостережної ради Кредитної спілки «Вигода»
- Павло Білоус, член Координаційної ради РОК
- Павло Жовніренко, голова правління ГО «Центр стратегічних досліджень»
- Роман Кулик, дослідник, УІНП
- Олексій Боровський, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка
- Роман Сон, голова Міжнародного центру досліджень України «Пряма Ініціатива»
- Аріяна Ґіць, директор Міжнародного центру досліджень України «Пряма Ініціатива»
- Святослав Літинський, голова ГО «Незалежні»
- Олександр Ябчанка, викладач Українського католицького університету
- Аліна Майорова, виконавчий директор Центру дослідження безпекового середовища «Прометей»
- Микола Савельєв, головний редактор львівської газети «Ратуша»
- Світлана Благодєтєлєва-Вовк, голова Ради ГО «Трон»
- Олександр Сосницький, підприємець, громадський діяч
- Володимир Воловодюк, отаман КТ Вінницький козацький полк імені Івана Богуна
- Олег Леонтьєв, адвокат
- Ієхієль Фішзон, Єрусалим, поет
- Світлана Копилова, Київ, юрист
- Петро Рихло, Чернівці, професор ЧНУ
- Тетяна Хорунжа, Київ, редактор газети «Форум націй»
- В'ячеслав Перч, Київ, юрист
- Кирило Данильченко, Київ, «Ваад України».
Нагадаємо, переговори президента США Джо Байдена та російського лідера Володимира Путіна підтвердили в Білому домі. Головною темою розмови стане Україна.
У Кремлі повідомили, що початок переговорів очікується «в районі шостої вечора» (17:00 за київським часом).
У президента України Володимира Зеленського від завтрашніх переговорів президента США Джо Байдена з президентом РФ Володимиром Путіним очікують «прояснення глобальної картини».
Додамо, що США готуються до «непередбачуваних обставин» через війська РФ біля кордону України. Нагадаємо, сенатори США хочуть збільшити військову допомогу Україні до $350 млн.
Коментарі — 0