рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Філарет: Порошенко припинив зі мною всі стосунки…

  • Розсилка
  Патріарх Філарет стверджує, що церква зацікавлена, аби держава в особі президента сприяла утвердженню незалежної церкви - Філарет: Порошенко припинив зі мною всі стосунки…
  Патріарх Філарет стверджує, що церква зацікавлена, аби держава в особі президента сприяла утвердженню незалежної церкви

  «Вони себе поводять так, ніби мене не існує…», - нарікає патріарх

  Почесний патріарх Української православної церкви Філарет заявив, що п’ятий президент України Петро Порошенко припинив з ним всі стосунки після того, як закінчив їздити по єпархіях з Томосом. Про це патріарх розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Главкому».

  За його словами, також ніхто з Адміністрації тодішнього президента з того часу з ним не спілкувався.

  «Вони себе поводять так, ніби мене не існує…», - сказав патріарх Філарет.  При цьому він зазначив, що новий президент Володимир Зеленський вже зустрічався з ним.

  «Новий президент зустрічався зі мною. Я його привітав. У нас з ним нормальні стосунки», - говорить патріарх і додає, що Зеленський – енергійна людина.

  «Я сподіваюся, що йому вдасться змінити країну на краще», - сказав Філарет.

  Почесний патріарх зауважив, що з Адміністрації нового президента за ці кілька тижнів поки ніхто не цікавився процесами в Українській церкві.

  «Зараз їм не до цього. Зараз усі зайняті виборами до парламенту», - зазначив Філарет.

  Водночас патріарх впевнений, що «Церква повинна вирішувати свої питання сама».

  «Вона повинна підтримувати Українську державу. Бо не буде держави – не буде незалежної церкви. Але церква зацікавлена, щоб держава в особі президента сприяла утвердженню незалежної церкви», - наголосив почесний патріарх Філарет.

  Нагадаємо, Філарет звинуватив Епіфанія у порушенні домовленностей щодо управління церквою після отримання Томосу. В свою чергу Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що т. зв. патріархат Київський не існує і ніколи не існував, а Філарет був відновлений у своєму єпископському чині як колишній митрополит Київський.

  Філарет вирішив відновити УПЦ Київського патріархату і тому на 20 червня скликає Помісний собор.

  Більше читайте:

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ