Шахраї полюють за картками українців у популярному месенджері. Як себе убезпечити?
Експерт порадила не користуватись банківськими чат-ботами, якщо раніше не робили цього і не впевнені у їх достовірності
У Telegram збільшилась кількість фейкових чат-ботів українських банків. Їх створюють шахраї, для того, щоб дізнаватися особисту інформацію українців та красти гроші з карток довірливих користувачів. Про це йдеться на сайті Obozrevatel.
Заступниця директора Української міжбанківської асоціації платіжних систем ЄМА Олеся Данильченко розповіла, щоб не потрапити «на гачок» аферистів, варто уважно перевіряти, чи на справжній чат-бот фінустанови ви зайшли.
«Треба переглядати, чи є там синя галочка, хоча зловмисники навіть навчилися її примальовувати. Рекомендую: якщо ви раніше не користувалися банківськими чат-ботами, якщо не можете розрізнити, не впевнені в цьому, то краще скористатися якимись іншими варіантами сервісів. Наприклад, можна зайти в інтернет-банкінг», – дала рекомендації Олеся Данильченко.
За її інформацією в Telegram з'явилося багато підробок чат-ботів, адже на платформі є проблеми з блокуваннями. «Тому навіть якщо шахраїв вже викрили й банк подав заявку на блокування, фейкові чат-боти продовжують існувати ще декілька днів», – зазначає експертка.
Нагадаємо, Україна поступово адаптує законодавство до європейського. Так, у березні парламент ухвалив законопроєкт, який передбачає здійснення обміну фінансовою інформацією з податковими органами Євросоюзу. За словами юристів, це повна детінізація, а одним із наслідків стане розкриття банками інформації про рахунки та залишки на них за запитом податкової. Автоматичний обмін має запрацювати в липні 2023 року. Згідно з законопроєктом, перший обмін може відбутися у 2024 році за перший звітний період – з 1 липня 2023 по 31 грудня 2023. Як пояснюють експерти, автоматичний обмін фінансовою інформацією стосуватиметься усіх: ФОПів, юридичних та фізичних осіб.
Читайте також:
Коментарі — 0