Дід Мороз, Снігурка та мультик РФ: святкова інсталяція обурила мешканців селища під Києвом
Місцеві закликають СБУ звернути увагу на посадових осіб, які поширюють продукт країни-агресорки
У селищі міського типу Коцюбинське в Бучанському районі Київській області встановили святкову інсталяцію до зимових свят. Ялинку прикрасили парканом з зображенням героїв російського мультфільму «Маша та Ведмідь», а також радянських персонажів Діда Мороза та Снігуроньки. Про це повідомила журналістка та ексдепутатка селищної ради Ірина Федорів.
Місцеві мешканці обурені цьогорічній прикрасі на центральній площі. Вони закликають СБУ звернути увагу на посадових осіб, які поширюють продукт країни-агресорки. Громадяни звинувачують місцеву владу на чолі з селищним головою від «Слуги народу» Сергієм Данішем, якого пов'язують з нардепом Олександром Дубінським, якого підозрюють у державній зраді.
«Ви розумієте, що тільки люди, які не мають відчуття цінностей, можуть вгатити в 2023 році йолку «маша і мєдвєді» і «дєдушку мороза і снєгурочку»...» – написала Федорів.
За словами журналістки, оточення та близькі Даніша повʼязані з Росією або й зовсім втекли в країну-агресорку.
Зауважимо, Дід Мороз – головний атрибут Нового року в СРСР – не лише казковий герой, як його представляють в російських казках, кіно та мультиках. Насамперед він один з персонажів антирелігійної та антиріздвяної пропаганди у колишньому Союзі.
Радянська влада вирішила, що введення казкового Діда в реальне життя громадян – гарний спосіб позбутися традицій святкування Різдва. Боротьба зі святом й традиціями тривала роками: за віру й прикрашену ялинку саджали, церкви знищували. Під заборону потрапили Святий Миколай, якого шанували в Україні, щедрівки з колядками й решта народних традицій. Автора найвідомішої різдвяної пісні світу – українського композитора Миколу Леонтовича – було жорстоко вбито чекістом у власному будинку.
Україна має власних героїв. Задовго до появи радянського Діда Мороза в Україні співали колядки про Миколая, а у Києві на Аскольдовій могилі стояла церква на його честь. Щоб зберегти свої сакральні традиції, нам важливо відзначати реальних святих, які завжди існували в нашій культурі. Образ Миколая навчає дітей робити добрі вчинки, бути людяними та допомагати іншим.
Раніше на Софійській площі столиці відкрили головну ялинку країни (фото). Дерево – штучне, заввишки 12 м. За традицією, у день Святого Миколая, запалили вогні на головній ялинці країни. Її встановили й прикрасили за кошти меценатів.
Тема святкової локації у Києві − «Хоробрі серця», присвячена нашим захисникам і захисницям. «Новорічне дерево прикрашають іграшки у формі блакитних та жовтих сердець. На верхівці Герб України – символ нашої державності, національної гідності та сили. Поруч з ялинкою є фотозона у вигляді серця, яка теж присвячена нашим захисникам. Та маленькі ялинки, оздоблені жовтими й синіми серцями», – написав Кличко.
Коментарі — 0