Під Києвом з’явиться центр розслідування справ про сексуальне насильство над дітьми

Під Києвом з’явиться центр розслідування справ про сексуальне насильство над дітьми
Чимало дітей в Україні страждають через сексуальне насильство 
Фото з відкритих джерел

У Конча-Заспі буде перший центр дитячого правосуддя, а згодом подібні установи планують відкрити по всій Україні

На території державної резиденції «Конча-Заспа» планують влаштувати пілотний Центр дитячого правосуддя щодо розслідування справ про сексуальне насильство над дітьми. В Офісі президента у середу обговорили його створення.

За даними ОПУ, це буде перший такий центр у межах пілотного проєкту, досвід якого потім поширять по всій Україні.

«Мета цих центрів – єдиний раз, у єдиному місці здійснити збір доказів у справі, а також допомогти дитині та її сім’ї отримати всі необхідні послуги», – заявив уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба.

За його словами, в Україні, з урахуванням кількості населення та досвіду країн Заходу, потрібно відкрити близько 100 таких центрів дитячого правосуддя.

Дитячий омбудсмен каже, що через пілотний центр в «Конча-Заспі» будуть проходити всі справи проти статевої свободи та статевої недоторканості дітей в місті Києві та Київській області. Очікується, що будуть визначені окремі фахівці-практики, які пройдуть спеціалізоване навчання.

«Дуже хотілося б вже за пів року запустити цей центр», – сказав Кулеба.

За даними Офісу дитячого омбудсмена, кожна п’ята дитина в Україні стає жертвою різних форм сексуального насильства, і в більшості випадків кримінальні справи щодо злочинців не відкриваються або не завершуються обвинувальним вироком. При цьому діти отримують додаткові психологічні травми, адже їх неодноразово допитують у межах досудового слідства та під час судових розглядів справ.

Раніше стало відомо, скільки киян скаржилося на домашнє насильство цього року.

Також відомо, що у столиці планується відкрити ще один притулок для жінок, що стали жертвами домашнього насильства. Він має розв’язати проблему тих, хто після 10-денного перебування в кімнатах кризового реагування не зміг вирішити питання з подальшим проживанням.

Також до кімнати для жертв домашнього насильства вперше потрапив чоловік. Ним став 18-річний хлопець, мати якого має алкогольну залежність.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: