Пентагон: США скоротять військову присутність у Сирії

Буде закрито три невеликі операційні бази на північному сході Сирії
Збройні сили США планують суттєво скоротити свою присутність у Сирії, зменшивши кількість військових з двох тисяч до менш ніж однієї тисячі. Про це повідомив головний речник Пентагону Шон Парнелл, передає «Главком».
За його словами, скорочення військової присутності американських військових у Сирії відбудеться протягом найближчих місяців. Він також зазначив, що це рішення є частиною «свідомого та умовного процесу».
«Ця консолідація демонструє суттєві кроки, які ми зробили для ослаблення привабливості та бойових можливостей «Ісламської держави» – як у регіоні, так і в усьому світі», – зазначив прессекретар Пентагону Шон Парнелл
Reuters пише, що в межах цього скорочення буде закрито три невеликі операційні бази на північному сході Сирії.
Рішення також пов'язане з нещодавнім зростанням напруженості в регіоні, включаючи атаки іранських угруповань на американські сили після нападів ХАМАС на Ізраїль у жовтні 2023 року, що призвело до тимчасового збільшення контингенту США в Сирії.
До слова, Росія збереже військову присутність у Сирії, включаючи свої бази, незважаючи на зміну влади в арабській країні.
Свої повідомлення ви можете надсилати на електронну пошту редакції [email protected]