Найбільший притулок для біженців у Німеччині: ЗМІ шокували умовами

Найбільший притулок для біженців у Німеччині: ЗМІ шокували умовами
Туалети і спальні у берлінському притулку часто брудні
фото: Neue Zürcher Zeitung

У берлінському притулку «Тегель» проживає майже 5 тис. людей. Об’єкт коштує Німеччині 30 мільйонів євро на місяць, але при цьому умови для біженців погані

Журналісти швейцарського видання Neue Zürcher Zeitung були шоковані умовами для українських біженців у берлінському притулку у аеропорту «Тегель», та назвали його абсолютно не пристосованим для тривалого перебування осіб і «катастрофою».

Наметове містечко замислювалося як пункт початкового прийому, в якому біженці проведуть максимум кілька днів, доки не будуть зареєстровані та зможуть бути належним чином розміщені в іншому місці. Але через брак квартир у Берліні та цін на оренду, що злетіли, тимчасове перебування стало постійним.

Тепер там мешкають майже 5 тис. жінок, чоловіків та дітей: 4 тис. українців, майже 1 тис. з інших країн. «Середня тривалість перебування в примітивному притулку становить 200 днів», але «деякі люди живуть тут уже два роки». З початку війни в Україні колишній столичний аеропорт перетворився на «найбільший табір біженців у Німеччині».

Як пише видання, притулок складається з приміщень на 10 або 14 ліжок, максимальний розмір житлового відсіку не більше 35 кв. м. «Стінки із пластику, чути все, дуже галасливо». Через пожежу, що сталася в березні, відтепер «перегородки-штори або щось подібне, що забезпечує візуальний поділ між ліжками, не допускається».

З гігієнічного погляду ситуація в «Тегелі» теж складна: «раковини часто брудні, душові кабіни зламані, туалети часто засмічені». Адміністрація табору забороняє тим, хто просить притулок, самим прибирати і ремонтувати вбиральні, оскільки це не відповідає правилам розміщення. Керує табором біженців Німецький червоний хрест, але витрати на нього неймовірно високі. Доба перебування однієї людини в Центрі прибуття Тегель обходиться в 200 євро.

«Це 6 тис. євро на особу на місяць, для всіх 5 тис. осіб разом узятих: добрих €30 млн на місяць», – підрахували журналісти Neue Zürcher Zeitung.

Видання нагадує, що йдеться «не про хороший готель для середнього класу, а про притулок». «Біженці оцінюють своє житло як катастрофу», – повідомляє швейцарська газета. Скарги надходять на все: погану їжу, відсутність лікарів, непрофесійне навчання німецькій мові.

Німецькі політики та експерти раніше визнали жахливими та принизливими умови перебування українських біженців у центрі розміщення, облаштованому у колишньому берлінському аеропорту «Тегель». Вони рекомендували якнайшвидше закрити центр у колишньому аеропорту та домагатися розміщення людей, які рятуються від війни, в інших локаціях. 

Читайте також: «Живемо, як собаки»: українці нарікають на умови у найбільшому притулку Німеччини

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Всі діти України нині, так чи інакше – безвинні жертви російської військової агресії
Українські діти стали «дітьми війни»
За тиждень з 13 до 19 травня на ГРВІ, грип та Covid-19 перехворіло 103 108 людей
За тиждень 190 українців потрапили до лікарень внаслідок ускладнень Covid-19
Не тільки українські біженці звертаються за допомогою до Естонії
У естонських центрах прийому біженців зафіксовано рекордну кількість росіян
США стежить за навчаннями росіян на Карибах
США відправляють кораблі до берегів Куби для стеження за флотом Росії
Правом на компенсацію за оренду житла під час війни скористалися 160 нардепів
Пільговики у діамантах. Хто із заможних нардепів під час війни знімає житло за рахунок держави? Парламент
Саміт миру у Швейцарії завершився заявами лідерів країн і підписанням спільного комюніке
Вірменія пояснила, чому не підписала комюніке Саміту миру, і порадила Києву звернути увагу на поведінку іншої країни
Поліція Німеччини підтвердила смерть зниклої дев'ятирічної українки
Убивство українки в Німеччині: поліція розкрила нові деталі
Пропозицію про подальше продовження терміну дії тимчасового захисту до 4 березня 2026 року висунуто в умовах нестабільності ситуації в Україні
ЄС схвалив продовження тимчасового захисту для українських біженців до 2026 року
Попрощалися з полеглим захисником України 10 травня 2024 року на центральній площі міста Балта на Одещині
Завжди був опорою для побратимів. Згадаймо Сергія Казнадія
Дата публікації новини: