Рентабельність експорту впаде у п'ять разів. «Газпром» готується до найгіршого сценарію
Середня вартість газу під час поставок закордонним покупцям може впасти з $210,6 за тисячу кубометрів до $133, - топ-менеджер «Газпрому»
«Газпром» приготувався до різкого обвалу попиту на експорт газу через пандемію коронавіруса і економічну кризу. Про це повідомляють російські ЗМІ.
За оцінками компанії, падіння складе 16,4%. Такі цифри навів голова фінансово-економічного департаменту «Газпрому» Олександр Іванніков.
Іванніков повідомив, що середня вартість газу під час поставок закордонним покупцям може впасти ще значніше - з $210,6 за тисячу кубометрів до $133, тобто на 37%.
Зазначається, що топ-менеджер «Газпрому» не зробив прогнозу щодо падіння річної виручки.
Однак старший директор групи з природних ресурсів і сировинних товарів агентства Fitch Дмитро Маринченко вказує, що якщо сценарій реалізується, то виручка впаде з $42 мільярдів до $22 мільярдів, а рентабельність експортних операцій скоротиться в чотири-п'ять разів.
Іванніков зауважив, що ситуація на ринку швидко змінюється.
Як пояснив начальник департаменту аналізу «Газпром експорту» Андрій Зотов, який також брав участь у спілкуванні, до літа ціни на газ в Європі можуть знизитися до $70 за тисячу кубометрів, а взимку досягти $120-130.
Звіт «Газпрому» за 2019 рік опубліковано напередодні, 29 квітня. Він засвідчив скорочення прибутку на 17%, до 1,2 трильйона рублів. Виручка від продажів знизилася на 7%, до 7,66 трильйона.
Відзначається, що штраф, який компанія в кінці року змушена була заплатити українському «Нафтогазу», виконуючи рішення Стокгольмського арбітражу, привів до формування негативного грошового потоку в розмірі 189,5 мільярда рублів.
Раніше стало відомо, що в березні видобуток газу в Росії впав на 12,3% у порівнянні з березнем минулого року. При цьому в січні і лютому, ще до початку епідемії коронавіруса в Європі, дохід «Газпрому» від експорту впав у двічі, що пов'язано з аномально теплою зимою, збільшенням поставок зрідженого природного газу (СПГ), в тому числі американського, і заповненістю європейських сховищ.
Як повідомлялося, Росія попри прогнози колапсу на нафтовому ринку не може зупинитися і продовжує нарощувати її видобуток.
Нагадаємо, 12 квітня Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК), Росія та інші нафтовидобувні країни (всього 23) домовилися про найбільше в історії скорочення обсягів видобутку нафти – на 9,7 млн барелів на добу з 1 травня. За оцінками експертів, цього буде недостатньо, щоб збалансувати попит і пропозицію.
23 квітня стало відомо, що США підозрюють Росію в грі на обвал нафти. Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами (СFTC) США передбачає, що деякі учасники торгів, пов'язані з Росією, отримали закриті дані про переговори в форматі ОПЕК + і стали грати на ринку, використовуючи інсайдерську інформацію.
До відома, експерти вважають, що Росії доведеться зупиняти нафтовидобуток - зберігати її ніде.
Також повідомлялося, що ціни на всю світову нафту полетіли до низу.
Читайте більше:
- Історія нафтового бізнесу такого не знала. Як коронавірус та араби розправляються з Росією
- Світова війна. Як Росія спровокувала економічний колапс
- Нафтові війни в будь-якому разі закінчаться поразкою Росії
- Росію відкинули на 17 років назад. Що означає нова нафтова угода ОПЕК+
- Видобуток нафти: як Росія потрапила у власну пастку
Коментарі — 0