Німеччина зіткнулася з кризою на ринку нерухомості: як це відобразиться на вартості житла

Німеччина зіткнулася з кризою на ринку нерухомості: як це відобразиться на вартості житла
Ціни на нерухомість у ФРН знизилися, призводячи до банкрутства багатьох забудовників
фото із відкритих джерел

Tagesschau: Найбільша німецька група житлової нерухомості у Німеччині опинилась у збитках у 2023 році, що є свідченням глибокої кризи 

Вартість нерухомості знизилися, призводячи до банкрутства багатьох забудовників. Так, німецька компанія Vonovia, найбільший оператор ринку нерухомості в Німеччині, зафіксувала збиток у розмірі понад шість мільярдів євро внаслідок глибокої кризи на ринку нерухомості. Це дуже негативно вплинуло на фінансові показники усієї галузі. Про це пише Tagesschau.

«Індустрія нерухомості бореться з наслідками високих процентних ставок і різкого зростання вартості будівництва. Нові квартири майже не будуються, а ціни на нерухомість падають», – пишуть журналісти Tagesschau. Крім того, протягом тривалого часу великих угод майже не було – через це багатьом учасникам ринку складно оцінити, скільки насправді коштують пакети нерухомості, що значуться на їхніх рахунках. 

Як пише видання, банкрутство забудовників збільшило невизначеність у галузі. Для компаній у сфері нерухомості девальвація активів стала серйозним викликом, це призвело до скорочення дивідендів або їх повного скасування.

Криза на ринку нерухомості загнала лідера галузі Vonovia у глибокий мінус. Європейська транснаціональна компанія з нерухомості Vonovia з невеликого німецького міста Бохума (земля Північний Рейн-Вестфалія) зазнала серйозних фінансових втрат через кризу на ринку нерухомості. 

Керівництво Vonovia висловило думку, що, можливо, ціни на ринку вже досягли дна, і після стабілізації ринку вони планують зосередитися на збільшенні доходів. Vonovia управляє близько 546 тис. квартир. У першому півріччі портфель девальвували на 6,6%, а в другому півріччі – на 4,2%.

Як повідомила група, девальвація їхньої нерухомості призвела до збитків близько 6,7 мільярда євро у звітному році. Генеральний директор компанії Рольф Бух планує скоротити боргове навантаження, позбавляючись деяких активів нерухомості. Минулого року коефіцієнт боргу (LTV) компанії збільшився до 47,3%, перевищуючи цільовий рівень 45%. 

Ситуація в галузі залишається непередбачуваною, і такі компанії, як Vonovia, продовжують адаптуватися до змін на ринку нерухомості, прагнучи збільшення доходів і поліпшення фінансових показників.

Нагадаємо, у третьому кварталі 2023 року ціни на житлову нерухомість у Німеччині продовжили стійке зниження, впавши на 10,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це різке падіння цін відбувається вже четвертий квартал поспіль, а цей показник є найістотнішим з того часу, як статистичне управління почало вести облік у 2000 році.

Як повідомляє Статистичне управління, даний тренд свідчить про серйозну кризу в секторі нерухомості Німеччини, найсерйознішу за останні десятиліття. Костянтин Холодилін з Німецького інституту економічних досліджень (DIW) зазначає, що до 2022 року в країні існував спекулятивний ціновий міхур, один із найбільших за останні 50 років, який тепер лопнув, тим самим знаменуючи кінець періоду стрімкого зростання цін.

Раніше процвітаючий сектор нерухомості в Німеччині та інших європейських країнах, що забезпечувався низькими відсотковими ставками та високим попитом, зіткнувся з різким підвищенням ставок та витрат. Це призвело до фінансових труднощів для забудовників, які виявилися неплатоспроможними в умовах скорочення банківського фінансування та заморожування угод.

Читайте також: Нерухомість у Німеччині: які права мають українці та що слід врахувати

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Порівняно із 2022 роком українці почали менше донатити
Скільки донатів забрали найбільші фонди України у 2023 році: інфографіка
Грицак: «Я вважаю, що будь-яка перемога України, зміна на фронті може швидше привести до колапсу режиму Путіна, ніж політика стримування»
Історик Грицак пояснив, чому деякі європейські нації досі симпатизують Путіну
Україна щомісяця потребує декілька мільярдів доларів від міжнародних партнерів 
Мінфін повідомив, скільки Україні необхідно міжнародної допомоги щомісяця
Україна отримає нову допомогу від МВФ
МВФ підтвердив виділення нового траншу допомоги Україні
На думку міністра Кемерона, Захід зробив недостатньо для підтримки України
Глава МЗС Британії відповів, чи достатньо Захід робить для підтримки України
На сьогодні українська розвідка та західна розвідка не фіксують створення ударних угрупувань, які могли б нести загрозу з північного напрямку
Повторний наступ на Київ? Голова Київської військової адміністрації розповів, як захищена столиця
У NYT зауважили, що навіть якщо Маск не підтримає фінансово Трампа, він може зробити це в інший спосіб
Трамп зустрівся з Маском, аби попросити грошей для президентських виборів – ЗМІ
Як вважають аналітики, затримки з допомогою змусять Україну ухвалювати складні рішення
ISW пояснив, як відсутність західної допомоги вплине на ситуацію на фронті
Кількість жертв російського ракетного удару, завданого по Одесі 15 березня, зросла до 21
Народна депутатка повідомила, хто був ціллю окупантів у Одесі